Dovlecei in sarbatoare *182*

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Raluca_u spune:

buna fetelor

ne mai tineti minte? aparem si noi o data la cateva saptamani in ultimul timp... de gandit la voi ma gandesc des si cu mare drag dar timpul asta...

noi suntem bine acum, sper cel putin, dar am trecut prin multe.
am pierdut un prieten drag acum o luna. au ramas in urma 2 minunatii, un baietel de 9 luni si o fetita de 3 ani. fetelor nu va mai consumati pt maruntisuri, pt vorbe aruncate in vant sau diverse lipsuri. avem enorm de multe cand ii avem pe cei iubiti alaturi de noi si impreuna putem depasi orice obstacol sau greutate.
eu merg aproape zilnic la ei. se mai joaca copiii eu ii mai tin companie mamicii...

am vizitat si spitalul cu stefan, enterocolita, din fericire o forma destul de usoara. a vomat f mult o zi apoi odata ajunsi in spital pe perfuzii situatia s-a ameliorat simtitor

am vizitat si bunica din partea lui tati si strabunica si adinei i-a placut l-a nebunie in curte. la socri au o casa maricica dar elementul principal este o camera de 5 pe 8 aproximativ unde piticii s-au jucat in voie, au alergat nebunie curata.

mai avem putin pana facem anisorul si ne laudam cu 7 dinti si multe cucuie, vanatai si zgarieturi. de mers singur nu merge inca decat cate 2, 3 pasi, dar nici nu vrea, adica nu vrea sa mearga de manuta, el prefera sa il lasi in pace sa mearga el singur, adica in 4... e vesel, vesel si neastamparat foc, mereu se catara pe cate ceva, trage, cade...

va pup cu drag pe toate



Raluca mamica fericita de Stefan Alexandru (20.08.2009) si Adina Andreea (12.11.2006)


Copiii sunt cei care ne arata īncotro merge lumea, fiindca pentru asta au venit aici, ca sa faca lumea sa mearga mai departe.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adela2006 spune:

LA MULTI MULTI ANI BRUCE !!!!
sa cresti mare si sa-ti bucuri parintii
iulika felicitari ptr noua sarcina , sa fie usoara

la multi ani mimika

as vrea sa pun si eu niste poze noi cu calin in album
imi poate da careva parola pe pm ?

va pupaceste adela de alexia maria( 13.01.2007 )
si baietelul lui mama calin ( 23.08.2009 )


POZELE NOASTRE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns suede spune:

Bravo Maia!!!!!
Carinablanca

Laura fericita de puiut scump norocos Mihnea Costin 12.10.2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madalina84 spune:

Neatza fetelor,unde e cafeluta?!
Urez si eu cu intarziere la multi ani tuturor celor care poarta numele de Maria,dovlecel sau mamica
MONIKUS imi pare tare rau ca se auna atatea pe capul vostru,sincer mami nu stiu cum rezisti dar vad ca D-zeu iti da putere ca sa ai grija de puiul tau.Multa sanatate si sper sa fie totul bine
ALEX imi pare rau ca si tu ai frica in san cu kk,eu cred ca e de la dintisor
UKA imi pare rau ca ai intrat in depresie dar esti o mamica de admiat ca ai alaptat ata la fel ca toate care inca mai alaptati,eu cunosc n cazuri care n-au mai alaptat de cand avea bebe 2-3 luni ca "nu mai am lapte",asa ca mami Carina oricum te iubeste.Nu vrei sa-mi dai si mie site-ul ala cu hamul?
MIMIKA ai fost o frumoasa si baietii tai sunt minunati
Am citit aseara si scriu din minte deci nu va suparati ca nu scriu la toata lumea
Noi sambata am fost la tara si am venit aseara,am avut si noi multi mariani(tata),marii(sora-mea,vara-mea si inca cati)asa ca ne-am distrat,sambata la vara-mio si ieri la un baraj,ne-am bronzat a fost frumos.
Mai eu vreau sa-i iau sora-mii un ceas cadou dar trebuie sa-l caut prin magazine ca dupa net mie frica sa-l iau ca nu e originar si e al dracu de scump dar deh daca asta isi dorea ea si nu se incumeta sa dea bani,asa ii iau eu
Trebuie sa fac curat si am o leneeee,va sa aveti o zi frumoasa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns happy_uka spune:

Mada, merci mult de vorbele de admiratie
Ma bucur ca v-ati distrat zilele astea, sa-ti traiasca toti sarbatoritii, sa fiti fericiti si sanatosi!!
Am uitat de www.all4baby.ro/products/1414-ham-tommee-tippee.aspx" target="_blank">ham, te rog scuza-ma.. Am avut multe pe cap
Oricum, nu e tarziu, in stadiul asta in care nu merg nesustinuti nu este bun. Va pup! Vezi ca au acolo pe site si multe canute ff faine, linguri, castronele de f buna calitate. E tare tommee tippee asta!

_
www.13enterprise.co.uk/index.php?dot=common/home" target="_blank"> C a r i n a' s favourite place for Nihil Sine Deo

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns selen80 spune:

NEATZA!
mooaama, n-am mai avut de recuperat atat de pe vremurile cu burtica!

tot retroactiv vreau sa-i urez si Mimikai LA MULTI ANI FERICITI ALATURI DE BAIETII EI FRUMOSI!..am vazut pozele de la motz, tare frumosi ati fost si petrecerea se vede ca a fost reusita

Uka, o pup pe Carinoasa cea mai fotomodeala din toate fotomodelele! eu zic sa inchei un contract cu Luci, sa foloseasca pozele pt reclama, sigur i-ar creste vanzarile iar de ziua ei a fost o scumpa, f faina bluzita-ie...
iar cu alaptatul...eu zic ca ai scapat destul de usor oricum, felicitari pt tarie, ca te-ai tinut pe pozitii si n-ai cedat....eu zic ca e super super bine ca ai alaptat 11 luni! si eu simt ca e din ce in ce mai putin laptic si cred ca urmeaza si la noi marele pas, soon

Aricel sa-ti traiasca superbitatea de fata! mi-a placut tare poza cu voi doua

Monikus, mami, esti o mama eroina!! eu cred ca as fi luat-o demult pe campii daca treceam prin cate ati trecut voi de la nastere...jos palaria! te cu drag si sper sa rasara soarele si la voi pe strada in curand! azi cum e Rares??

Ioanna, Carol cum e??

Iulika, felicitari pt fal-fal! sa stii ca si eu am lacrimat cand ti-am citit mesajul, tare frumos ai grait...multe pt o femeie si o mamica speciala!

Techila, tare avansati sunt techilosii, cum i-ai invatat care-i treaba cu formele, inele and stuff??

Hepi felicitari pt primii pasi!! e super bine ca face 6-7 pasi, inseamna ca e curajoasa fata draga! a mea tot nu face mai mult de 4 pasi, si asta cand e sigura ca la capatul lor are ceva de care se se tina....deci e mai precauta, ca sa nu-i spun altfel

Dana, NEla, s-o tineti tot asa cu pofta de mancare!

Raluca_u, bine ai mai trecut pe la noi

Crocodana, mai, ce de patanii aveti si voi! bine ca s-a terminat cu bine si Ama e vesela si fericita!

Alex, eu te inteleg ca esti mai panicoasa acum, avand in vedere prin ce ati trecut si voi....dar uite, vezi, e bine ca spui aici ce te roade, asa te poti linisti ca nu esti singura si ca e normal ce se intampla..

Mada bine ati revenit acasa!

sper ca n-am ratat nici un eveniment important de comentat...a fost ceva activitate zilele astea, desi a fost w/e...si au intrat multe fete dragi..va pe toate
mai am de vizionat filmuletele cu Darius, dar se incarca greu...si in alt mesaj o sa mai pove si de noi...


de ursulica Ebru Fatima (29.08.2009) PRIMA POZA!




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alex25 spune:

Buna dimineata si de la noi, chiar daca la ora asta.

Am avut o noapte nashpa rau, cu mii de treziri, dimineata nu am putut respecta programul obisnuit ptr ca mandra nu a vrut sa se trezeasca sub nici o forma, dar nici nu a dormit cat trebuia, drpet pentru care abia am tras de ea pana acum sa stea treaza, bine ca a papat si a adormit instant, sper si pentru mai mult timp ca si asa sunt varza rau.

Si acum intru la recuperari:

Aricelul ai fata de afis, SUPERBA!!!!!!

Carinablanca sa va fie de bine petrecerea, sa cresteti mari. Nu ii dau calciu gluconic. Nurofen 5ml si Panadol 4ml, asta ne-a spus noua dr ultima data, Alessia are cam 8kg...eu nu i-am dat insa niciodata pentru dinti, doar pentru febra peste 38.5

Raluca_u condoleante. Mare dreptate ai. Ma bucur din suflet sa vad ca sunteti bine.

Adela Ce dor imi era de voi, ce mai faceti?

Uka bine ca ai pus din nou linkul ala, ca de cand ma tot tineam sa te rog si eu.

Selen chiar iti duceam dorul, bine ca ai revenit.

Eu ma bag acum la bagaje, mi-e si groaza, cred ca imi trebuie un camion, dar vad eu cum fac.

Va pup.



----------------------------------------------
Alex, mami de Alessia Zeina (26 septembrie 2009)
Da Doamne sa fim sanatoase!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alex25 spune:

La multe lunitze fericite Iulia Anamaria, IOANA MARIA ALEXANDRA, Denis-Tudor, SONIA, ALEXANDRU DANIEL, RARES ANDREI, ANA ELISA

----------------------------------------------
Alex, mami de Alessia Zeina (26 septembrie 2009)
Da Doamne sa fim sanatoase!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioanna81 spune:

va pup fetelor!

felicitari MAIA... cum ar spune mama ta keep walking

Hepi ficateii i-am luat de la Mega Image. erau proaspeti nu congelati. nu cred ca era de la calitatea lor ci de la cantitate bine ca a trecut. mai mult ca sigur e de la mancare. techi de la soare nu are cum sa fie ca noiiesim numai dupa 7 seara ca e prea cald in timpul zilei.

raluca bine ai revenit sa ne povestesti despre voi. Dumnezeu sa-l ierte pe prietenul tau si sa-i ajute familia.

va multumesc fetelor ca ati fost alaturi de mine!



Ioana mama lui Carol Ioan Trazbātii

Am facut, probabil, ceva deosebit candva ca sa merit un fiu ca tine!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alex25 spune:

Mai fetelor, i-a intrat cuiva indemnizatia, e modificata, oare intarzie astia platile, stiti ceva???

----------------------------------------------
Alex, mami de Alessia Zeina (26 septembrie 2009)
Da Doamne sa fim sanatoase!

Mergi la inceput