HAI Aelita!!!! Bv Otilia,Princess! Delfinasi (181)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mirela2 spune:

LA MULTI ANI Mariilor si Marinilor!

multa sanatate

nastere usoara mamicilor care au mai ramas

+16 si mami de Vlad (12.12.1999)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Creatza11 spune:

Buna dimineata, mamici si burtici!
Multumim pt felicitari si vreau s felicit si eu larandul meu celelalte mamici care au mai nascut!Nu am citit nimic dn urma, dar mi-a asa dor de voi, sa va itesc, sa va scriu, sa va intreb una, alta......
Crispo
Am nascut luni, miercuri am venit acasa, cu operatia sunt bine, insa cu laptele . Am atit si eu cam cum a patit Carmen, de am fost trasa de tziti de-mi venea sa ma urc pe pereti, se umflaserea tziti si erau maaaari si taaaarri, dar lapte nu.

Acu am laptic, nu mult, dar e bebe puturos,il pun la san, mananca 5 min, oboseste si se culca.Doarme 5-10-15 min si iar se trezeste agitat foc si marait, normal ca nu se satura. Am ajuns singura la concluzia ca mai bine ma mulg, ii dau la bibe pana mai prinde putere si va utea trage el din san cat vrea. Asta inseamna si pt mine foarte putine ore dormite, cci cand bebe doarme ziua sau noapea eu trebuie sa stau sa ma mulg.

Offf....s-a trezit bebe....va rog din suflet daca ma puteti sfatui si pe mine daca fac bine....si sa-mi spuneti si at timp pot pastra laptele muls pe pm!

La multi ani Mariilor!!!
Multi

39+ cu un invingator Matei Gabriel
AMR 3 zile

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns larissa_79 spune:

da si eu ma uit intruna la poze si ma supar cand vad ca nu sunt pozici noi...azi mai pun si eu poze cu Nectarie.
Am fost aseara in parc si langa noi era o fetita cu 10 zile mai mare...dar micuta asa. Al meu zici ca era urias in comparatie cu ea. Si culmea ca el nu e gras asa e si lungut si pare mare..
Oana, tare dragalas Matei...avem si noi body din ala de la Z..aseara am fost imbracat cu el afara...
In alta ordine de idei io tot copil cuminte am..nu'sh daca l-am auzit plangand saptamana asta...sigur nu. Un tipat scurt maxim si putina fricaneala atat.... Fetelor va incurajez...asa e la al doilea...
racusor, si Nectarie a inceput sa tina capul cand il tin in brate...mai ales cand cauta tzatzi de foame...ridica un cap. Cand il pun pe burtica dupa baie il ridica de cateva ori dupa care ii pica fata cu totul in prosop fara sanse de ridicare asa ca mi-e mila de el si il intorc. Alexia a ridicat capul mult mai tarziu insa....nu mai stiu exact cand dar in nici un caz asa devreme.

Larisa mamica de Nectarie (22 iulie 2010) si Alexia (13 iulie 2006)

http://www.flickr.com/photos/32393475@N00/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns racusor2010 spune:

NEata

am pus si eu 5 pozici noi (acum se incarca)

LA MULTI ANI TUTUROR MARIILOR MICI SI MARI

mami de brotacel Andrei Ioan
9 iunie 2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns larissa_79 spune:

Citat:
citat din mesajul lui racusor2010

NEata

am pus si eu 5 pozici noi (acum se incarca)

LA MULTI ANI TUTUROR MARIILOR MICI SI MARI

mami de brotacel Andrei Ioan
9 iunie 2010


tare scumpel Andreiul tau...se vede ca a crescut tare...si la noi e azi zi de poze...

http://picasaweb.google.com/roparo/Nectarie3Saptamani#

Acusi incarc cateva si pe contul comun...aici insa am pus mai multe....bine tot selectie ca eu fac tone de poze..

Larisa mamica de Nectarie (22 iulie 2010) si Alexia (13 iulie 2006)

http://www.flickr.com/photos/32393475@N00/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CarmenAlbu spune:

Buna dimineata fetelor, eu inca mai am musafiri am intrat sa felicit Mariile, sa fiti sanatoase, de asemenea La Multe Lunite delfinas de Matusa!!

Creata la mine a luat sanul mai tarziu acum papa la fiecare masa productia s-a marit dar doar s-a dublat desi o tin si cate o ora la san nu s-a format atat cat ii trebuie, in puseurile de crestere am pus-o si mai des, au foat zile cand am avut si 70 ml la o masa si zile cu mai putin, cred ca din cauza alimentatiei cateodata nu am timp sa mananc cateodata mananc bine, acum ii place sanul, scote si ultima picatura, cand scoate sanul afara baga-l din nou in gurita si dupa putina lupta la inceput , va trage bine cel mai mult cand creste ca are nevoie!!

Larisa copiii nostri parca s-au vorbit, a mea plange daca are o problema, iar cand ii este foame avem tipatul scurt , ochiii mari si pumnii in gurita!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca_vlad spune:

rodyka da i-am pus cercelusi in ultima zi inainte sa plecam acasa am vb cu asistenta sefa si i-a pus ea, a reactionat ff bine i-a pus comprese pana am ajuns acasa si acasa mi-a spus sa o dau cu unguent cu kanamicina!

urechile sunt ok iar cand i-a pus a plans putin dar s-a linistit repede!



Anca fericita mamica de MARIA si mami de astronaut Vlad-Mihail (05.11.2003)
POZE VLADUT
[/b]


"Dumnezeu iarta, dar nu lasa nimic neispasit!" Arsenie Boca

POZE BURTICA, POZE MARIA si POZE SERBARE ABSOLVIRE [/b]

DOAMNE AJUTA!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns giorgia23 spune:

Neata si din partea mea...multumim de urari

LA MULTI ANI TUTUROR CELOR CE POARTA NUMELE DE MARIA

Letizia si Radu Gabriel...la multe lunite de acum in colo

GEO, mami de gogosica ANTONIA MARIA (24.06.2010)
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns larissa_79 spune:

http://picasaweb.google.com/delfinasi.2010/NectarieLarissa_79#

Gata am pus poze si pe delfinasi...am mai sters din cele vechi si am pus sa se vada primele cele noi....

Carmen...mai vrem poze cu Leti....in curand e ziua ta...cum sarbatoresti? Ai si pentru noi o tratatie ceva?....

La multe lunute Letizia si Radu Gabriel

Larisa mamica de Nectarie (22 iulie 2010) si Alexia (13 iulie 2006)

http://www.flickr.com/photos/32393475@N00/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns giorgia23 spune:

Vai cat e de scump Nectarie...ma topesc cand ii vad ochisorii frumosi...toti delfinasii sunt superbi

GEO, mami de gogosica ANTONIA MARIA (24.06.2010)
poze

Mergi la inceput