Ghiocei de martie-aprilie ***238***

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ayla21 spune:

Felicitari Leeloo!
Sarcina usoara!


www.glitter-graphics.com/users/monika21m" target="_blank">Monica, mami de Claudiu si Luana - raza mea de soare
Adun cioburi de fericire. Poate candva isi vor da mana.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ayla21 spune:

Novus la multi ani cu sanatate mamei tale!


www.glitter-graphics.com/users/monika21m" target="_blank">Monica, mami de Claudiu si Luana - raza mea de soare
Adun cioburi de fericire. Poate candva isi vor da mana.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ayla21 spune:

Am ajuns si noi acasa, dupa 12 zile de concediu. Nu am citit din urma si nu cred ca reusesc sa recuperez. Sper sa ma intregrez din nou in discutii ca perioada asta de concediu cand am incercat sa intru pe furate m-am simtit un pic marginalizata, dar, mea culpa, recunosc.
A fost frumos si relaxant in concediu chiar si cu 2 copii, si nu as pleca niciodata fara ei. Ne-am simtit si noi bine, si ei alaturi de noi, si cred ca ne putem adapta in orice situatie.
I-am gasit Luanei si aparatoare pt pat si voici le resultat.
Azi am treaba prin casa, sa desfac bagajele sa spal hainutele, maine ne odihnim si noi, si duminica mergem la bunica mea la ruga. O sa fie si parintii mei si fratele meu. N-am mai fost la ruga de pe vremea cand eram si eu copil.



www.glitter-graphics.com/users/monika21m" target="_blank">Monica, mami de Claudiu si Luana - raza mea de soare
Adun cioburi de fericire. Poate candva isi vor da mana.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ayla21 spune:

Daca va intereseaza www.anahotels.ro/o-saptamana-la-marea-neagra-hotel-europa-valabil-din-01-09-10-pana-la-30-09-10-,offers_viewItem_97-ro.html" target="_blank">Oferta de cazare"O saptamana la Marea Neagra - Hotel Europa", ca eu le primesc mereu pe mail.


www.glitter-graphics.com/users/monika21m" target="_blank">Monica, mami de Claudiu si Luana - raza mea de soare
Adun cioburi de fericire. Poate candva isi vor da mana.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns chatonel spune:

Bine ai revenit, Ayla!
Am vazut printesa dormind in pat mare si ma intereseaza aparatoarea ta de pat... de unde ai luat-o?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ayla21 spune:

Chatonel pup. e www.google.com/images?hl=en&um=1&ie=UTF-8&source=og&sa=N&tab=wi&biw=1152&bih=643&q=Bed%20Guard&tbs=isch:1" target="_blank">baby bed guard sau www.shopmania.ro/magazin~cauta-aparatoare-pat.html" target="_blank">aparatoare pt pat, eu am luat din Ungaria, si am luat si adaptator pt wc sunt convinsa ca gaseam si la noi. Eu vazusem cand era Luana mica ceva chiar si Real dar acum n-am mai cautat si vroiam neaparat...pink. Luana nu mai statea in patut, in tarc nici atat, nu a cazut din pat dar cobora cand vroia ea.


www.glitter-graphics.com/users/monika21m" target="_blank">Monica, mami de Claudiu si Luana - raza mea de soare
Adun cioburi de fericire. Poate candva isi vor da mana.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anaan spune:

Salutare!

Eu am lipsit motivat (Novus), ca am fost internata cu Andrei in spital. ieri noapte a vomat si a tot vomat, astfel ca ieri dimineata la sase am fost cu el la spital, unde ne-au internat si l-au pus la perfuzii. A plans, bietul de el, cand i-au pus branula...A stat la perfuzii aproape noua ore, a fost greu, pentru ca era agitat, noroc ca ,pana la urma, a adormit. Azi noapte nu a avut febra, a inceput sa manance (lapte fara lactoza, putina paine prajita) si azi ne-a dat doctorita drumul, urmand sa mergem doar la tratament. Eu am trei nopti nedormite la activ: una ca m-am stresat cu analizele alea la alunite, una cu varsaturile lui Andrei si una cu dormitul in spital, am stat toata noaptea sa-l pazesc sa nu isi scoata branula si sa nu cada din pat...din pacate, a cazut..am atipit si s-a rostogolit peste mana mea; noroc ca a functionat instinctul de conservare si a cazut cumva in patru labe, si-a pus manutele in fata, dragul de el.

Sa vedem ce-am retinut:

La multi ani, Gabriela!Sa-ti fie sanatosi puii si tu fericita pe langa ei!

Multi ani fericiti, mama de Novus!Aveti o fata grozava!


Aris si Uali, bucurati-va cat mai mult de timpul petrecut cu cei dragi si nu lasati boala lor sa "dicteze" in relatia voastra cu ei. Spun asta din proprie experienta, soacra mea, o femeie minunata pe care am iubit-o si o iubesc tare mult, a murit de cancer la san. Oricum, zece ani a invins boala asta si eu zic ca fiecare secunda din acei ani a fost foarte pretioasa pentru noi toti cei care o iubeam. Eu ma bucur ca a apucat sa-si cunoasca nepotul ( a murit cand avea Andrei patru luni) ... Aris, nu dispera, acum sunt tot felul de tratamente, de noi metode de combatere a maladiilor (soacrei mele i s-au dat trei luni de trait, la un moment dat, si a mai trait trei ani). Uali, si eu ma comportam la fel cu soacra mea: vorbeam despre boala ei, insa nu in maniera tragica, o implicam in viata noastra, o spijineam cand era nevoie...Fetelor

Cati, Anamaria, sanatate micutelor voastre! Cati, cand i-a iesit caninul si Andrei a facut febra, rosu in gat si i-au curs muci aposi; cum a spart, cum au disparut toate!

Monnvas, ati ajuns acasa?

Bianca,ce masinarie grozava...n-am banii necesari pentru ea, dar zau ca mi-as dori-o!

Leeloo, sarcina usora si bebe sanatos!

Pisigri, succes in operatiunea "Gradinita". Asemenea Gazei, zic si eu s-o iei incet, ca experienta intarcatului e inca recenta si n-aveti nevoie de alte cauze de suferinta.

Ana, mama lui Andrei (14.03.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anaan spune:

Ayla, sper ca nu te-ai suparat pe mine cand te-am trimis la balaceala; eu speram doar sa-ti dau un imbold sa te distrezi


Ilinca, babeta chiar era o idioata!

Ana, mama lui Andrei (14.03.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns chatonel spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ayla21

Chatonel pup. e www.google.com/images?hl=en&um=1&ie=UTF-8&source=og&sa=N&tab=wi&biw=1152&bih=643&q=Bed%20Guard&tbs=isch:1" target="_blank">baby bed guard sau www.shopmania.ro/magazin~cauta-aparatoare-pat.html" target="_blank">aparatoare pt pat, eu am luat din Ungaria, si am luat si adaptator pt wc sunt convinsa ca gaseam si la noi. Eu vazusem cand era Luana mica ceva chiar si Real dar acum n-am mai cautat si vroiam neaparat...pink. Luana nu mai statea in patut, in tarc nici atat, nu a cazut din pat dar cobora cand vroia ea.


www.glitter-graphics.com/users/monika21m" target="_blank">Monica, mami de Claudiu si Luana - raza mea de soare
Adun cioburi de fericire. Poate candva isi vor da mana.



e super si adaptatorul pt wc, dar trebuie sa i-l cedezi ei, nu te mai poti duce si tu tot la aceeasi camera de baie, ca e complicat sa il tot pui/iei.
Ce fetita mare are mami
Noua ne trebuie adaptator de pat pt ca in ro, unde mergem peste citeva zile, o sa dormim in pat mare si mami nu va dormi neaparat cu puiul de fiecare data (cel putin la prinz e sigur ca nu). Daca zici ca ai vazut la Real e ok, o sa intreb daca exista la Valcea. Culoarea mi-e indiferenta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gigelica20 spune:

LA MULTI ANI DODO

LA MULTI ANI mami de NOVUS


Felicitari LEELOO!




_

Gigelica ,mami de Victor-Andrei - Pitonul
30 martie 2009

Mergi la inceput