HAI Otilia! Delfinasi (180)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns rodyka spune:

buna dimineata, delfinariu!

crispro, noroc ca ai zis si tu ceva , ca altfel credeam ca netul meu o ia razna si nu-mi actualizeaza pagina

somnoroase mamicute, ca de burtici nu mai zic, va invit la o cafeluta deco, asa o pofta mi s-a facut ca a trebuit sa ma ridic sa fac...

dupa masa de ora 3 (adica 4 ora Ro) am mai dormit 4 ore pana la urmatoarea cand mititica mea a papat doar 10 min si m-am chinuit apoi cu ea s-o trezesc degeaba! a papat doar de la un san, sunt curioasa dupa cat timp se trezeste. mese rapide am mai avut, dar imi simteam sanii plini si dupa ce papa ea 15 min era gol . ma gandeam ca stau treaza pana se trezeste, dar tocmai se implineste o ora si ea nimic! asa ca merg sa mai dorm putin, altfel azi sunt zombiii...

_

delfinasul Hannah Isabela (19.06.2010)
printesita Anca-Maria (26.06.2001)

Mergi la inceput
Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tanti spune:

Puiutz felicitari si refacere rapida si mult laptic

Bumblee referitor la decalotare, eu am fost la asistenta sa il decaloteze mai are si astazi sa ii mai faca o data

Asistenta ii pune o compresa cu rivanol pe putzica si o lasa putin sa se inmoaie dupa care se joaca putin cu ea sa o trezeasca putin si dupa aceea o trage in jos, mie mi-a zis sa ii fac aceeasi opratiune dupa baita decat ca nu mai folosesc rivanol ca nu este nevoie ca se inmoaie de la baita, asistenta ea dat cu o crema dar nu stiu cum se cheama

Din experienta mea cu primul baiat recomand decalotarea si sa se faca cat sunt mici, la cel mare am facut cand era pe la 3 luni si ea dat sangele, acum la cel mic nu a fost nici o problema
Trebuie facuta igiena tot timpul ca altfel se infecteaza

Voi ii cumparati vacinul de 2 luni? si daca da ce vacin ii faceti


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns puiutz_mic spune:

multumim mult pentru felicitari si urari! revin mai tarziu ca acum incercam din nou la tzitzi!

pupici multi!

Elena, mami de Raducu cel cumintel 12.08.2010


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adrianaBuc spune:

Salutari si de la noi

Sunt capiata de somn. Rebeca face niste crize de burtica de ti se rupe inima, mai ales inaite de kk, care e extrem de apoasa, adica diaree. Prin urmare, am fost la medic Clasicul: "facem teste sa vedem ce are". Ne-a luat proba de pish, urmeaza sa ii iau eu proba de kk duminica sa o duc luni. Ne-a dat trimitere si la orl pentru nasuc. Deja sunt satula de medici.

Eu nu am pregatit nici macar lista cu invitati, ce sa mai zic sa caut biserica si restaurant; noi vrem sa facem si cununia religioasa acum asa ca va fi tam-tam mare. Doar ca nu are cine sa se ocupe.


Mamica de Rebeca Stefania - 03.07.2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Florentina_C spune:

Neata si de la noi...mai pe la amiaza asa...
Am intrat si eu sa o felicit pe Puiutz.
Bravo, mamico!!!
Bun venit Raducu!!!
Va pe toate!

"Viitorul apartine celor care cred in frumusetea propriilor vise"
fericita 38+ cu Florentin Andrei. Ma la DD sa am un bb sanatos si la termen
AMR 1+ si vine minunea de bebe

***Bebelul meu mic***
***Poze***

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bamboletta spune:

Neata si de la noi

E cald de nu se mai poate..dim la ora9 aveam 30 de grade in casa vreau iarna

Florentina-mai e putin..ce face burtica toate mamicile vb de colici..botez si noi nici nu am nascut am ramas asa putine gravidute

Otilia-e gata bagajul..mai am de pus cosmeticele cand plec spre spital si gata
multumesc lui d-zeu ca am ajuns pana aici
scoatem motzatele poate se gandeste delfinasa sa iasaHai Otilia

Tina-multa sanatate ..offf trebuie sa ia antibiotic delfinasul..si pe mine ma cam doare in gat
cred ca poti lua pastile homeopate pt gat HOMEOVOX..la mine au avut efect

tot vroiam sa va intreb daca voi aveti plasa pt tzantzari la carut si daca o folositi ma gandesc ca ar trebui sa iau si eu


Bamboletta 38+David si Antonia-Gabriela(1 nov 2006)
AMR 1+ pana vine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bumblebee spune:

Puiutz, bravo mamicuta draga si frumoasa! Asa da!! Sa fiti sanatosi si fericiti si sa aveti multa armonie si intelegere in casa!!

Sa urez si io toate cele bune, La multi ani si sarbatoritilor de azi:
Natalia, Andrei, Bogdan Andrei, Ema Andreea!

Tanti, , multumesc de raspuns, mie mi-a aratat cum se face o asistenta in maternitate, si ii fac in fiecare seara dupa baie, faza e ca ma gandeam ca se face numai o anumita perioada, dar pt moment eu zic ca mai trebuie...

BB meu nu mai are mucisorii asa aposi, dar tot acolo sunt, si sunt tare suparatori!! Noua doftora de fam ne-a dat Aerius picaturi, dar am citit prospectul si nu scrie absolut nik despre sugari, administrarea incepe de la 1 an, asa ca nu i-am dat... voi stiti ceva de administrarea aerius la sugari?

Cat despre colici, care sunt din pacate f populari zilele astea, nici macar nu mai stiu cum stam, ca oricum el se trezeste in urlete , off, mi se amaraste sufletul cand il vad cum se chinuie...



Alina Mamica fericita de Victor Andrei - 23.07.2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns giorgia23 spune:

Neata fetelor

FELICITARI DRAGAICA LAURIKA PUIUTZ

sarbatoritilor de azi

Offf Adriana cat va mai chinuiti...sper sa fie totul bine cu fetita

A mea nu vrea sa doarma ziua...nu stiu ce sa-i mai fac...ieri de la 9 dim pana la 16.30 m-am chinuit cu ea...azi vad ca la fel face...adoarme iar dupa 5-10 min se trezeste...am ajuns sa ma rog sa doarma macar jum de ora sa pot si eu manca...iar seara mai mult de 3 ore nu doarme...de la 3 noaptea incepe show-ul si tb sa o iau sa doarma pe burta mea...ma trezesc cu dureri de spate de gat...sunt terminata...gata s-a trezit

GEO, mami de gogosica ANTONIA MARIA (24.06.2010)
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mov_79 spune:

Felicitari Puiutz sa fiti fericiti alaturi de mica minune
Fetelor am o problema, dimineatza cand ma trezesc in ultimile zile am observat ca am degetele intepenite...daca le indoi parca sar din articulatii si e dureros....sunt destul de speriata , luni abia pot sa merg la doctor....si de aceea vreau sa va intreb daca ati patit asaceva???????
Va pupam

Mergi la inceput