Prozac(Floxetina)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns stefan1994 spune:

Ce mai faceti?Eu tot rau...acum a ameteli,dar nu din-alea puternice sa simt ca se invarte casa cu mine,o senzatie de presiune,de oboseala in cap,si o mica ameteala...Eu am si sinuzita,asta sunt sigur,Olynt folosesc de 2 ani..dar de la asta poate aparea?vineri seara am fost mai bine dispus,am fost si am jucat fotbal(nu efort maxim,sa va zic,am jucat la malai).m-am relaxat,m-am bine dispus,pana sambata,cand aveam niste ganduri rele,ma gandeam numai cum o sa fie daca o sa mor,si astazi si ieri m-am gandit...astazi credeam ca mor,am ameteli...la scoala nu m-am simtit deloc bine...eu nu am cum sa mai merg la psihiatru pt ca urmez un tratament,si ma duc degeaba,psihiatrul meu ma astepata cu bile de trimitere sa imi dea Zoloftul.Eu am acum Procalmul,care sunt a 6-a zi..dupa care tre sa iau IGNATIA,tincura de ovaz iar procalm,ceai anti stres...dar mai traziu.
Am gasit pe un forum unde spunea sa practic sport oricear fi...ei bine nu pot,adica pot,dar tre sa imi vine ceva rau,si nu stau cu gandul ca imi poate face rau dupa el...
Odata am fost la fotbal ma intepat inima,odata am fost mi-a aparut depersonalizarea,sau ce-o fi,acum ameteli...lol...de ce oare se trag de la sport?
maine merg cu mama si cu o profesoara la bioenergie,habar nu am ce e ala,dar mi-a spus sa merg cu dansa,si nu am refuzat-o...Credincios sunt,ieri am facut 6 saptamani de citit Paraclisul Maici Domnului,am mers la Biserica,m-am Spovedit,dar nicio schimbare inca...Inca o mai astept fie ea cu intarziere,dar sa fie :X Doamne Ajuta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ingridnen spune:

nu stiu cum este cu Zoloft-ul, dar in general medicamentele astea isi fac efectul dupa vreo 3-4 saptamani (sora mea a luat Prozac cu ani in urma si a urmat in paralel si sedinte la psiholog - asta in Germania)
Asa ca, persevereaza sigur te vei simti mai bine

Ingrid si Cristi 7 ani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns stefan1994 spune:

Ce faceti?eu ma simt cam prost...pentru ca aseara am auzit o cucuvea,si stau stresat ca m-i se poate intrampla ceva..cu toate ca se zice ca sunt superstitii...
Iar ma gandesc ca pot muri,am numai o stare din asta...am depersonalizare...Ma inteapa in piept...lol..anxietatea asta..asa de rau se maifesta?sau poate am eu altcv?Cel tarziu marti am sa merg la psiholog...ce stare proasta am...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns stefan1994 spune:

Mai imi rapunde cineva :D ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns a_alinta spune:

am numai o stare din asta...am depersonalizare

poti detalia un pic starea asta?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Vauva spune:

Stefan, ai incredere ca o sa incepi sa te simti bine. Dureaza pana la 4-6 saptamani sa intre in efect deplin medicamentele astea antidepresive.

E bine ca esti si credincios. Doamne Ajuta! Gandeste pozitiv si ai incredere, curand o sa te simti altfel.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Vauva spune:

Stefan, ia tratamentul prescris de medic, pt tine. Daca a zis Zoloft, ia-l pe ala. Dar asteapta un pic, ca dureaza sa isi faca efectul. Si sa-l iei cat ti-a zis el chiar daca o sa incepi sa te simti bine. La inceput nu te forta sa faci ce nu-ti face placere, o sa simti si dorintza sa faci sport, doar sa iti revii putin.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns stefan1994 spune:

Pai este o stare asa proasta,parca ce vad in fata ochilor nu e real,sau parca as fi nedormit de 30 de ore,parca as fi beat,pe bune,tin minte,m-am imbatat mai de mult si starile sunt cam la fel,acu sa nu zice-ti ca mi se trage de acolo ca nu.Asa,parca nu mai vad bine la distanta...starea asta ma omoara.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emilia.m spune:

Observ ca de cand ai problemele acestea esti mult mult mai atent la tot ce se intampla cu tine, cu corpul tau si este posibil sa devii ipohondru. Si mie mi se intampla cateodata in decursul zilei sa vad incetosat. E de la oboseala. Am fost la medic si mi-am facut teste. Vad perfect, n-am nevoie de ochelari, doar de putin mai multa odihna.
Nu-i normal sa te gandesti ca mori daca auzi o cucuvea. Pe langa faptul ca e o superstitie stupida (ce vina are biata pasare ca exista pe lumea asta??) esti mult prea tanar ca sa mori. Si ceea ce numesti depersonalizare poate fi pur si simplu o stare pe care ti-o dau hormonii - esti totusi adolescent.
Ai rabdare sa isi faca efectul tratamentul si vei fi bine. E o faza. Va trece, sunt sigura.
Ai grija de tine.



Copiii sunt mainile cu care ne prindem de rai.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns stefan1994 spune:

Deja sunt 2 luni de cand am starea asta si,crede-ma , ma disperat.Cata rabdare sa mai am,cand naibi isi face odata efectul trratamentul asta de homneopat?deja sunt la a 6-a saptamana de la el...Poate o mica schimbare,am fost la fotbal si nu am mai facut niciun atac de panica,adica m-am simtit bine dar tot cu starea de depersonalizare dupa mine....
De la hormoni,nu cred,n-am mai auzit pe nimeni de varsta mea sa aiba asa ceva.

Mergi la inceput