PEPENASII de iul-aug'08 sarbatoresc DOI ani(194)

PEPENASII de iul-aug'08 sarbatoresc DOI ani(194) | Autor: iul-aug2008

Link direct la acest mesaj


Bine ati venit
in bostana cu cei mai dulci

PEPENASI

Aventurile pepenasilor
1-20, 21-40, 41-60, 61-80,
81-100, 101-120, 121-140,
141- 160, 161-180, 181, 182,
183, 184, 185, 186, 187, 188,
189, 190, 191, 192, 193

Predarea stafetei
A fost odata ca niciodata o odisee minunata
1 - 131
Darius Andrei - Un ingeras senin al Cerului
1,2,3,4,5,
6,7,8,9,10

Sarbatoritii lunii august:

1 Andreas (sisialberg), 2 Mircea Victor (marimar), oanasm, 3 Julia Sara (ariadnabr), 4 Victor Ioan (truli-luli), Alexandru Nicholas (Figuelle), Ioana rebeca (bufi), Maria Alexandra & Ioana Teodora (alexa_teo), babyr7, Clabur, 5 Ana Sofia (Marina_1609), Adina (maria_86), 6 Clara Andreea (dana81), 7 Andreea Maria (ladymina77), Antonio Matei (AndreeaOr), Raisa Andreea (michellab), 8 David Alexandru (iriss27), Bianca Maria (babyr7), Maria Sofia (ooka), 10 Mihnea Robert (blueeyes2003), carissma, 11 Andrei Tudor (diarux), Toma Paul (Mitzi76), Ralu79, turturica, 12 Clara (locca), Mara Alexandrina (anaco), Alexandru (cristina_p), Sofia (Figuelle), 14 sursula, Ingry, 15 Andreea Maria (dma2007), 17 kla78, Robert (map), Ana (truli-luli), 19 Mara (turturica), Gabriel Ionut (NinaG), Stefan (ana_a), 20 Allegra Cara (Carmenela), Serban Petru (serbanica), 21 Andrei (catilin2008), Filip David (ElizaClara), Arianna (mada_mxm), 22 Theodor (mobriq), Alex irolf1, 23 David Stefan (ileanna_83), 25 bubuleana, 26 Andrei Daniel (andrey2008), Eliza (ankalaura), 27 Raul (oanasm), Radu Mihai (Serenity90), Theona (the_andreea), 30 Bianca (a.cicel)

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bobitamica spune:


Am vazut si eu poze cu pepenasii...
Sunt toti tare dragalasi!!!

Bobitamica-mami de IRINA
16 iulie2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabriela82 spune:

ziua buna fete dragi!

la multi ani pepenasi dulci, mamici si fratiori sau surioare!
(imi cer scuze celor carora nu le-am adresat urarile la timp)

la multi ani sarbatoritilor zilei Clara, Mara, Alexandru, Sofia!

multe bucurii sa aveti!

v-am citit dar nu prea am avut stare sa mai si scriu.
am inceput munca, am stat in tensiune cam o luna cu reducerea de personal, acum a venit primul salariu cu reducerea de 25% si sunt in butoi rau de tot, imi fac mustrari de constiinta ca in loc sa stau cu Irina, vin la servici pe un salariu de nimic. voi vedea cat am sa pot sa indur, este teribil de umilitor.

in alta ordine de idei, Irina este bine, am incercat sa mergem si noi la cresa dar am renuntat pentru ca s-a imbolnavit si plangea si foarte tare. acum merge la cineva la curte, o tanti care se poarta foarte frumos cu ea, este o batrana de care sunt multumita pana acum. la toamna incercam la camin si sper sa avem mai mult succes.

am pus si eu poze si am admirat pepenasii frumosi si mireasa deosebita

zile racoroase va doresc!





de printesa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pica1 spune:

Am reusit si eu sa v aprind sin uuuuuuurma.

DIANAMI daca vrei trec eu si iti aduc niste lipici din ala special pentru soricei. Fie se pune direct pe o bucata de carton, fie sunt niste cartoane speciale sub forma de "cort". Soarecii maninca carton, plastic, lemn in mod special, mincare mai putin. Oricum daca ai depozitate prin bucatarie prin dulapuri diverse pungi cu alimente, gen orez sau faina sa te uiti atenta sa nu fi rontait din pungi. Eu prin casa nu am avut soricei probabil din cauza prezentei pisicii, dar in scbimb am gasit soricei acum 2 ani in 2 aere conditionate, ca de acolo nu ajunge pisica :)). Eu stau undeva mai departe, nu cred ca se vede de la tine ca trebuie sa treci centura si de acolomai sunt 2 km.

BOBITA sanatate Irinei.

SURSU super tare calatoria voastra. Sper sa ma tina si pe mine nervii ca la anul sa facem o calatorie mai lunga. Nu mi-as face probleme pentru Seb cit mi-as face probleme legate de comoditatea mea.

MARINA AI FOST O MIREASA SUPER FRUMOASA ELEGANTA SI EXPRESIVA.

GABRIELA ai o fata frumoasa foc cu parul ei cirliontat.

MONA cred ca ai observat ca eu la datul de sfaturi sunt un pas ianpoi, dar sincer cred ca iti faci prea multe griji si pui prea usor la suflet. Sunt constienta ca iti este greu sa vezi ca bunica face diferenta intre nepoti, dar eu zic ca dragostea cu care ii inconji tu pe fii tai este suficienta pentru ei.

TURTU sa folosesti sanatoasa banda de alergat si iti urez sa nu devina cuier .

SeB creste pe zi ce trece si i se contureaza personalitatea din ce in ce mai bine. De vorbit vorbeste ca ma-sa de mult, dar nu la fel de "citet". E in faza de maimutareala continua caci copiaza tot ce prinde, de la cuvinte la miscari, pozitii si mimici. II place orice are bitoane si poate apasa pe ele, drept urmare si-a ales de ziua lui ca si cadou o casa de marcat cu foooooarte multe butoane, spre disperarea mea care vroiam sa ii iau o bicicleta . Acum e in deplasare la munte, l-am trimis pentru 4 zile si cind m-am dus in w-e acolo am decis sa il mai las inca o saptamina. De luni va incepe gradinita si ser sa se acomodeze usor. Cit despre mine am inceput serviciul cu 2 luni de concediu fara plata ca sa stau cu Seb pina ar fi inceput gradinita in septembrie, numai ca pe parcurs s-au schimbat planurile si Seb merge mai repede la gradinita si noi o sa plecam 2 saptamini in concediu prin niste insule. In rest am spatele busit, am descoperit dupa ce am ramas intepenita de mijloc acum 1 luna, lucru care nu se poate remedia ci doar sa ma tin in forma, iar in ultimile zile m-am tinut in forma muncind la gradina de legume de care sunt foarte mindra.

Mai intru cind o sa imi permita timpul si incerc sa pun citeva poze.





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabriela82 spune:

Pica multumesc! astept si eu sa vad poze cu Seb cel vorbaret.

multumesc Diana si Bobita pentru complimente!





de printesa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dianami spune:

Pica, a luat sotul lipici . Centura o vad, sa stii. Si daca stai 2 km mai incolo, inseamna ca am trecut prin zona. Seara ne mai plimbam prin comunele de pe langa Bucuresti. Poate ne si vedem daca gasim timp.
Mancarea e toata in frigider, inclusiv paste, faina, etc. Pt. ca n-am dulapuri inca . De-aia e plin de cutii la mine.

Gabriela, .

Sa va mai spun si eu cate ceva de Andrei: e nazdravan rau, plin de julituri pt. ca se catara peste tot, vrea orice jucarie are Iulia in mana si tipa raaaau daca nu o primeste. Incerc sa tratez cu indiferenta crizele, se pare ca asta e singura metoda de a le tine in frau. Nu vorbeste mai deloc, daca are chef repeta dupa mine orice (dar nu clar, ci peltic).
Olita o mai amanam 1-2 saptamani, am incercat, n-a vrut sa stea, deci mai asteptam. Nu stau sa strang balti din toata casa. Pe Iulia am pus-o cand a fost constienta de ceea ce face, n-am avut accidente, nimic. A durat 3 zile si gata, nici noaptea n-a mai facut. Avea 2 ani si 2 luni.
Andrei deseneaza destul de "corect" pt. varsta lui si face puzzle cu 50-60 de piese. Are o rabdare fenomenala si asta e pasiunea lui. Stie cateva culori, intelege aproape orice ii spun, face nazbatii cu surioara si e f. independent, mananca singur de la 1 an si-un pic, nu accepta sa fie ajutat. E in stare sa refuze decat sa accepte sa-i dau eu. Acum mananca frumos la masuta, cu Iulia, mor de dragul lor cand ii vad cum stau acolo. Abia astept sa-l pun si pe Alex.

Cu mancatul stam binisor, are perioade in care refuza carnita si mancarurile gatite, dar nu-mi fac probleme. Mananca legume crude, fructe, lactate, peste, deci e destul.

Cam atat imi aduc aminte acum. Pupam bostana!


Diana, mami de Alexandru (16.01.2010), Andrei (23.06.2008) si Iulia (15.07.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AnnaBaby spune:

Fetele multumesc mult pt parola!

Am vazut si eu miresica, Marina ai fost superba, mi-a placut foarte mult si rochia, si buchetul, si cum ti-ai facut parul, super fain!!!

Am sa pun si eu niste poze mai recente cu Ioana.

Anna si Ioana (11.07.2008)
asa creste Ioana
povestea nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iriss27 spune:

maytrei, ti-am trimis un PM, sa-mi spui daca l-ai primit, te rog.

Am vazut si eu pozele cu domnisoarele si cavalerii nostri. S-au facut mari si sunt convinsa ca sunt minunati si surprinzatori.

Eu am inceput lucrul de luni, nu am stare pe scaun atata timp. De la 11 deja simt ca ma doare fundul si trebuie sa o iau din loc. Nu ma gandeam sa ma confrunt cu asta Momentan nu am de lucru, imi fac refresh la memorie, citesc documentatii, deci e lejer.
Copiii stau la mama, in Voluntari si ii iau vineri seara. Mi-e destul de greu fara ei, nu prea am multa activitate, nefiind ei acasa nu se face dezordine, mizerie, mancare f putina. Ma cam plictisesc, prin urmare ajung la munca de la 8 si asta cu plimbat catelul.
Trebuie sa vad ce fac cu miscarea, ca daca devin sedentara e rau de tot

Noi am avut petrecerea lui David la McDonald's. Copiii s-au simtit excelent, i-a pictat pe fata, au facut karaoke, au dansat, s-au jucat pe acolo. Am ales varianta asta pt ca nu am vrut sa ma complic chiar inainte de a incepe munca, sa stau sa roboesc, sa fac mancare, curat si altele, plus caldura din casa, noi avand foarte multi invitati. O sa pun cateva poze pe picasa, sa vedeti.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flo1980 spune:

Hello

Stiam si eu de capcana cu nuca si o strachina chiar da rezultate, o folosea bunica in beciul casei.

Tecky n-ai mai pus poze din concediu.... ai luat ceva hainute la reducere?

Gini sau care va pricepeti la legi.... la ce perioada de timp lucrata ai dreptul la concediu? e adevarat ca la o luna lucrata ai dreptul la o zi? As avea si eu nevoie de 1-2 zile, inca nu am discutat cu contabila....

Marina ai fost ca o diva! Frumos totul, cred ca v-ati distrat pe cinste!

Pup toate mamicile si pepenasii!


_

Are mama 2 baieti: un fulgulet si un pepenash!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vias spune:

Citat:
citat din mesajul lui flo1980

Hello

Stiam si eu de capcana cu nuca si o strachina chiar da rezultate, o folosea bunica in beciul casei.

Tecky n-ai mai pus poze din concediu.... ai luat ceva hainute la reducere?

Gini sau care va pricepeti la legi.... la ce perioada de timp lucrata ai dreptul la concediu? e adevarat ca la o luna lucrata ai dreptul la o zi? As avea si eu nevoie de 1-2 zile, inca nu am discutat cu contabila....

Marina ai fost ca o diva! Frumos totul, cred ca v-ati distrat pe cinste!

Pup toate mamicile si pepenasii!


_

Are mama 2 baieti: un fulgulet si un pepenash!



eu stiu ca la o luna lucrat ai 2 zile libere...
noi avem 24 zile de concediu pe an...impartit la 12 luni...
fa si tu un calcul...ca tu stii cate zile libere aveti date intr-un an...

Cami, de Flavius Cristian in
-------------------------------------------------------------

ingerasul Darius-Andrei
"Dacă lacrimile ar putea înălta o scară si amintirile o cărare, as urca în Rai si te-as aduce din nou acasă."

Poveste si POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flo1980 spune:

Camy, merci de raspuns.....21 de zile in contract, dar pe mine nu are cine ma inlocui oricum, si imi baga pastila ca dupa 3 luni lucrate as avea dreptul la concediu.... sunt niste hoti!

_

Are mama 2 baieti: un fulgulet si un pepenash!

Mergi la inceput