Pufuleti de Ianuarie-Februarie 2010 (121)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns miremia spune:

Buna seara!
Chiar ca ne miscam in ritm de melc. Ce ati patit fetelor, chiar nu aveti deloc chef de vorba? Stiu ca sunt cateva dintre noi in vacanta dar cand am vazut 5 mesaje scrise de la pranz pana acum am fost

Pe caldura nu pot sa dau vina ca doar a mai fost cald si inainte si tot umpleam un capitol pe zi. Poate sunt pufuletii mai irascibili si ne consuma energia sau .....poate nu mai gasim lucruri comune de povestit despre pufuleti, nu mai avem sfaturi de cerut/dat, nu mai avem chef de impartasit nimicurile zilnice cu gasca virtuala? Oricare ar fi motivul spun sincer ca imi vine sa dupa perioada de dinainte.

_
Mirela fericita de Mara Ioana (27.01.2010)

AMR 7 kg

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns al3csa spune:

Eu azi am avut un pufulete care nu a vrut sa doarma .. decat la 3 ... 5 min si la 9 si un sfert ... juma de ora . Asa ca va dati seama k nu am avut chef de scris .. v-am citit asa pe fuga si cam atat . Dar eu sunt in continuare langa voi .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns larisel spune:

Am mai incarcat nishte poze de la plaja si inca vreo cateva din luna a 8-a...



din 09.12.2009 mami de Katya Natalia & Sofia Alena

AMR 2 (+11)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns larisel spune:

Meniul de azi l-am scris? Nu mai tzin minte...nu ma mai duc neuronii...

Daca da il repet, daca nu nu.

ora 11: iaurt Milli
ora 14: supa de roshii cu carne de gaina (radacinoase, roshie, ardei, patrunjel verde, pulpa de gaina, ulei de masline, zeama in care au fiert legumele, sare potasica) si piure de dovlecei cu lamaie si avocado (dovlecel la steamer, fagarash, avocado, sare, zeama de lamaie)
ora 18: grish de grau cu lapte (lp, grish, unt, vanilie, fructoza)




din 09.12.2009 mami de Katya Natalia & Sofia Alena

AMR 2 (+11)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns larisel spune:

Catzi mega de poze ne reveneau fiecareia? (pe contul comun)



din 09.12.2009 mami de Katya Natalia & Sofia Alena

AMR 2 (+11)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns al3csa spune:

Ca mi-am adus aminte ... in loc de fructoza nu puteti folosi altceva? Mie numai naturala nu mi se pare ... Ma gandeam la zahar brun? Nu e mai ok? Nu stiu zic si eu .. am citit ce contine si nu mi se pare f ok ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ale1212xa spune:

neatza fetele

nimeni nu a dat cafea??? si ce nevoie am de una maaaare

las ca las eu aici un ibric aburind poate va trezeste si pe voi

ieri mi-a dormit de la 16:30 a 19, drept urmare cine a facut noapte alba ca nu avea chef printul de prea mult somn? l-am culcat la 11 si m-am trezit la 1:30, 3:45 si in final la 6, el cu chef de ras, tipat, chiuit, palmuit mamica pe burtica...intr-un cuvant(de fapt 2) sunt chiauna....
Oricum il inteleg..i-a trecut iritatia aproape de tot...se simte si el bine asa ca a reinceput vocalizele cu babababba...si mamamamama...
ahh.,..tocmai mi-a deschis un sertar...l-am pun juma de ora in premergator...de und eo avea forta nu stiu...revin

-----------------------------------------
Dragos-Andrei(08.01.2010)...un bebic mic si pitic facea baie intr-un ibric

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns myky791 spune:

buna dimineata!
multam de cofee.
noi am avut o noapte ceva mai linistita cu treziri la 2,3 ore.
oricum ziua eu ma chinui cu el sai schimb programul si reusesc cat de cat. el inante se culca cam la 2 ore gata era obosit. acum reusesc sa trag de el cate 3 ore si il culc sunt cu ochii pe ceas la jum de oar il trezesc. la al doliea somn il las o ora doua. si mai are un somn pe seara. deci 3 de la 5 6 cate avea.... dar e greu sa tragi de un copil care vrea sa doarma si tu vrei sal tii treaz. iesim afara si uneori imi pune capul pe mine si se culca....
mp ce faceti? ati plecat? nu mai ziceti nimic?
crisd am vazut pozele foarte faine. imi pare bn ca ati avut un concediu placut.

ieri iam facut si eu piure de dovlecei cu branzica si ia placut.

a, cand am fost la vaccin, sa va zic bilantul: la 6 luni si 3 sapt are 7900. a luat in 5 sapt 400 grame. dct a zis ca eputin sai mai adaug o masa. dar el mananca la 3 ore 4. dak ii mai adaug o masa vomita. si asa cand el nu mai vrea papica eu ii mai dau cateva lingurite il pacalesc si vreau sa vazic ca pe acele mi le vomita dupa putin cate putin. nul pot forta sa manace mai mult. e bine ca aluat in greutate si nu stagnat nu?
va pup si zi buna va doresc desi sau anuntat iar caldurile alea mari.ufffffffffffffffff

Mihaela mami mandra de baieti cucuieti

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lillo spune:

Neazta!
Piticotul meu s-a ridicat in picioruse!!!
L-am pus in patut sa ma duc sa ii pregatesc laptele sora-si si l-am gasit in picioruse, tinandu-se de gratiile patutului. Radea in hohote si era asa mandru de el, ochisorii aia ziceau "Uite , mami, ce pot eu sa fac!" Ma topesc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns al3csa spune:

Buna dimineata

Multumim de coffe alexa Si eu am maaare nevoie. Ieri m-am trezit pe la 12 si azi-noapte pazeam peretii ... abia pe la 3 jumate m-a luat somnu! Azi bineinteles ca Yannis s-a trezit la 9 si gata nema somn .

Ioana.fota am vazut in poze la tine ca ai un covoras din ala de scoate tot felul de sunete. Am si eu unul la fel ... si nu trebuie sa-l pastrezi pana merge. El i-l pun de acum sub picioare pt ca Yannis e taare naravas si ii place la nebunie sa dea cu picioarele in el sa auda cum latra cainele ala . Incearca si tu .. poate ii place si Alexandrei .

Mergi la inceput