Oradea (cap.55) - vara s-a terminat !

Oradea (cap.55) - vara s-a terminat ! | Autor: Gabi_K

Link direct la acest mesaj



Lista oradenilor DC :

aandradaa
adana (Sebastian)
AdelaP (Tudor)
adi2003
alinaalex (Marc si Roberta)
AllyMcBeal (Alexia si Medeea)
andy.p
BlagaNadia (Rares 02.08.2004)
Carla28
Cristina22 (01.10.1976) (Andrei 22.11.2002)
cylyche (Edy 16.08.2007)
daraban (Delia (11.03.2007.))
FlorideCires (Andrei si Maria)
Hobi (28.03.1973) (Bogdan 09.06.1993)
gabi_j (04.12.1977)
gabi_k (07.05.1967) (Robert 20.05.1997 si Lili 17.05.2002)
goodmommy24 (Cati)
laurahadade (Diana)
lilach
lz_cecilia
mamagiuliei (24.07.1978) (Giulia 16.08.2004)
marius (03.12.1967) (Daria 26.04. si Ioana 24.04.)
moni_or (24.06.1980)(Luca 17.07.2008 si Alexandru Matei 19.05.2010 )
monyka314(David)
oradeanca
ramonzca79
sileriki (Erik)
Trixi





Gabi+Robert(20.05.1997)+Lili(17.05.2002)
www.dropshots.com/kincses3#" target="_blank">poze noi www.dropshots.com/kincses4#" target="_blank">poze si mai noi
www.dropshots.com/kincses5#" target="_blank">poze cele mai noi
Povestea nasterii: Lili si Robert

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Gabi_K spune:

M-am intors duminica din concediu, dar abia azi am apucat sa intru pe DC.
Deci sa va povestesc pe scurt ce am mai facut de cand n-am mai intrat.
Sapt. trecuta luni am planificat sa mergem la Nyiregyhaza la zoo, insa n-am ajuns decat la Debrecen, tot la zoo. A fost foarte frumos, curat, placut.
Marti am plecat spre Carei, aveam o rezervare la campingul de langa strand. Am ramas cu gura cascata de zona, de strand, de camping. Sper sa nu se considere reclama Am inchiriat o rulota de 4 persoane (sunt si rulote, si casute) Campingul e langa strand, e de fapt aceeasi firma. O curatenie cum n-am mai vazut, toalete curate, pungile de gunoi mereu schimbate, singurul inconvenient era apa calda, adica lipsa, noah dar eram antrenata de acasa
Strandul idem, curat, apa ca lacrima, are multe bazine, multi copaci, umbra destula, poti sta la iarba sau la nisip (au un nisip foarte fin ca la mare) Bazine cu apa rece, apa calda, apa mica, apa mare, bazinele sunt pazite sa nu sara nimeni unde nu e voie, in apa adanca nu lasa copii nesupravegheati, etc.
Tot am incercat sa nu compar cu Felixul nostru, cu mizeria si preturile din Felix si mi-a fost ciuda, cand oamenii de acolo ne intrebau de unde suntem, cand am zis Oradea, se mirau, de ce nu mergem la Felix... Aici in Carei rulota plus intrarea la strand pt 4 persoane m-a costat 80 de lei pe zi. Iar in Felix, stiti voi...

Ieri am mai dat o fuga pana-n Debrecen, la un pic de shopping, si de azi sunt pe baricade

Gabi+Robert(20.05.1997)+Lili(17.05.2002)
www.dropshots.com/kincses3#" target="_blank">poze noi www.dropshots.com/kincses4#" target="_blank">poze si mai noi
www.dropshots.com/kincses5#" target="_blank">poze cele mai noi
Povestea nasterii: Lili si Robert

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adi2003 spune:

Gabi, chiar am asteptat vesti de la tine.
Eu acum am ajuns acasa, ma declar obosita, nu cred ca mai ies.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Deci cand ne vedem in numar mai mare ?
Gabi, ma bucur ca sunteti bine
Eu azi sunt la munci, maine libera

Daria & felina fioroasaGIULIA(2004 08 16) cu Sela
_"Meglio sole, che mall`accompagnate !"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabi_K spune:

noi nu avem program fix dupa masa, numai un dentist maine de la 5 jumate. In rest suntem liberi

Daria, suntem bine, acum zice lumea ca nu suntem rude, Robert a ramas alb-alb, Lili neagra ca o tigancusa, eu rosie ca o rosie care tocmai isi pierde coaja

Gabi+Robert(20.05.1997)+Lili(17.05.2002)
www.dropshots.com/kincses3#" target="_blank">poze noi www.dropshots.com/kincses4#" target="_blank">poze si mai noi
www.dropshots.com/kincses5#" target="_blank">poze cele mai noi
Povestea nasterii: Lili si Robert

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adi2003 spune:

Aseara am avut invazie de lacuste.
Am lasat becul aprins pe balconul mic timp de o ora si ceva, dar am sita.
Cand am terminat de mutat niste plante dintr-un ghiveci in altul, mi-am aruncat privirea spre neonul din camera.
Pfuu, vreo 10 ex - pui de lacuste care probabil s-au strecurat pe undeva si s-au indreptat direct spre lumina.
Apoi m-am dus pe balcon sa vad de unde vin, sita era plina de lacuste, pe exterior(exemplare mai mari decat cele din camera) Am crezut ca innebunesc. Repede am stins becul si dimineata nu mai erau pe sita. Oricum deseara stropesc toate plantele cu insecticid. Tot era programat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabi_K spune:

nu stiam ca exista si asa ceva
Eu ma lupt cu tantarii. In casa e ok, avem aparat, dar afara mi-e si groaza sa ies seara din cauza lor

Gabi+Robert(20.05.1997)+Lili(17.05.2002)
www.dropshots.com/kincses3#" target="_blank">poze noi www.dropshots.com/kincses4#" target="_blank">poze si mai noi
www.dropshots.com/kincses5#" target="_blank">poze cele mai noi
Povestea nasterii: Lili si Robert

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns moni_or spune:

SIMI, groaznic, eu am oroare de toate gazele, fac ca trenul si dau cu o tona de praf si cand ne mai invadeaza furnicile, la lacuste cred ca m-as muta din casa...

Multumesc pentru gandurile bune, tuturor,intentionez sa ma duc la un psiholog, insa intre timp am uitat de mine ca au dat alte baiuri peste noi. Luca a facut o pneumonie virala, a fost varza, de cand s=a nascut nu l-am mai vazut asa, ca o leguma, cu febra mare care nu scadea cu nimic, cu tuse groaznica, cu accese de plans si urlete ce nu se mai opreau. A primit tratament de la care cu pneumonia si-a revenit relativ repede insa care i-a dat efecte secundare groaznice, niste urlete si crize cum n-am mai vazut, nu mai comunica cu noi, urla mai tare daca il intrebam ceva, orice, se tinea cu mainile de urechi, cred ca l-a durut capul rau, ca s0a linistit de la nurofen cand eram pe picior de plecare la urgente, intr-o seara. Acum e mai bine insa nu mai vrea sa doarma deloc singur, urla noaptea cand se trezeste, de mult ma ingrijoreaza angoasele astea ale lui, plus ca nu vrea sa vorbeasca, sa repete nimic dupa noi, doar pe limba lui. Dupa ce se face bine am zis ca ii fac o evaluare generala, orl, analize de sange, copro si, la cel tin cel mai mult, o vizita la un psiholog specializat pe copii, sa ma ajute sa descoperim ce e in sufletelul lui.

Alex e un bebelus perfect, il iubesc pana la cer si inapoi, e cuminte, doarme noaptea mult mai bine decat Luca, e atat de calm, de vesel, rade toata ziua, asa stie sa se bucure cand ne jucam cu el, cand ii vorbim, e o minune!

V-as arata poze cu amandoi insa nu mai vreau sa pun publice albumele aici,de cand cu faza cu pedofilii. Daca vreti, dati-mi pm cu adresa de mail si va dau share la contul meu de picasa.

Cam atat despre noi, pupam oradenii si vacanta placuta celor care n-au avut-o inca!

Monica, mami de Luca Andrei (17.07.2008) si Alexandru Matei (19.05.2010)
Doamne, ai grija de minunile mele!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adi2003 spune:

Deci aseara n-am mai indraznit sa las mai mult de 3 minute becul aprins pe balcon. Trei lacuste s-au prezentat imediat pe sita, cum au vazut lumina. Cred ca vor sa-mi atace jungla.
Si tot n-am stropit cu insecticid, din motiv de Maria, ca e la noi.

Apropos, nepotica mea are un vecin, un baietel cu an mai mare decat ea, care vorbeste 50% romaneste si 50% limba maghiara. Cand, cum.
Cand baietelul i-a zis ceva pe ungureste, Maria i-a replicat:
"Alex, nu stiu ce spui, eu nu stiu vorba asta."
Asa frumos vorbeste Maria si cand iti explica sau povesteste ceva, are o intonatie. Chiar am zis ca ar fi buna de actrita.

Moni, imi pare rau de Luca. Sanatate multa. Vreau sa-l vad si pe cel mic, iti las un Pm cu emailul meu, sa-mi pui linkul. Merci.


Cum va pregatiti de weekendul canicular? Cred ca nu mai prindem anul asta asa calduri ca cele din urmatoarele zile.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adi2003 spune:

Si acum sa ma laud.
Azi am 7 ani de DC.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

NE VEDEM DUMINICA SEARA
LA ORELE 19,00 IN ORASEL ???


99% ajunge si Marimar

Daria & felina fioroasaGIULIA(2004 08 16) cu Sela
_"Meglio sole, che mall`accompagnate !"

Mergi la inceput