Hai Dragaica,Laurika,Cristeo,pufescu! (178)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns paula_m spune:

Buna dimineata
Andrei si Stefan!!
Noi suntem bine. Ieri am ajuns la dr ca nu am mai stiut ce sa facem cu colicii. Si am inceput sa luam Colief( e tare scump!!!), dar isi merita toti banii. Acum plangem inainte, de foame, ca tb sa asteptam sa se mulga mami si apoi 15 min pana se dizolva picaturile de colief in laptic, dar nu au mai aparut colicii. Ramo, poti incerca si tu Colief, poate va functiona si la voi!!
Matei, Yanis, Mara!!...imi cer scuze de intarziere, dar ieri am fost nauca de cap...
Raul doarme dus noaptea...de la 12 la 7 dimineata...uneori imi vine sa-l trezesc sa ii dau sa manance, dar prea bine doarme, e adevarat ca doarme in pat cu mine, dar ma gandesc ca o sa-l dezobisnuiesc dupa 3 luni de patul lui mami. SPER!!!
Vazut si eu pozicile cu delfinasi si delfinase...SUPERBE!!!
Hai Creatza, Cristeo, Pufescu, Laurika!!!

Paula, mamica Raul Ionut, nascut la 24.07.2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns racusor2010 spune:

Cristina, Laurika, Ramo, Andreea

Andreea, ce scumpa esti, i-ai facut poezioara

Cristina, in curand o sa treaca perioada asta, o sa incepe sa pape mai regulat si sa doarma mai mult...cred ca prima luna face asa pana prinde forte, papa mai mult o data si apoi poate sta mai mult treaz...

Mirela bafta la eco!! sa vii cu vesti bune si sa ne tii la curent cu ce fac bebelasii...poate afli si ce ascunde al doilea piticot!

Ochidut multa sanatate in continuare si sa fiti feriti de probleme in viitor!! sa mai intri sa ne mai povestesti ce faceti!


mami de brotacel Andrei Ioan

09.06.2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bamboletta spune:

Neata

Hai cine mai urmeaza la rand...eu nu...as vrea sa mai stea delfinasul macar 1 sapt ...acum nu vreau sa nasc si mai incolo o sa ma rog de el sa iasa

Puiutz-cu siguranta ne apropiem de eveniment..la ultimul control aveam colul moale deja se pregateste

Mirela-tinem pumnii sa veniti cu vesti bune

Laurika-eu zic sa scoatem motzatele poate se gandeste bb si vine singurel Hai Laura
offf nu destul esti tu stresata cu nasterea...te mai streseaza si ei

Otilia-hai mami ca urmezi la rand am pregatit majoretele...bafta la doctor..iti trimit si eu niste contractii

Ramo-pt colici..banuiesc ca siropele ati incercat..ar mai fi..feonul de par(care face minuni),pernuta cu gel de pus pe burtica..sau cu samburi de cirese sa scapati repede de ei

la multe luni delfinasilor sarbatoriti astazi


Bamboletta 37+David si Antonia-Gabriela(1 nov 2006)
AMR 2+ pana vine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bamboletta spune:

Hai Creatza

Hai Crissteo

Hai Laurika

Hai Pufescu


Mi-au oprit apa rece vroiam sa fac ceva de papa si acum nu mai pot
Azi e mai racoare si innourat poate ploua si se racoreste


Bamboletta 37+David si Antonia-Gabriela(1 nov 2006)
AMR 2+ pana vine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramo1901 spune:

Citat:
citat din mesajul lui paula_m

Buna dimineata
Andrei si Stefan!!
Noi suntem bine. Ieri am ajuns la dr ca nu am mai stiut ce sa facem cu colicii. Si am inceput sa luam Colief( e tare scump!!!), dar isi merita toti banii. Acum plangem inainte, de foame, ca tb sa asteptam sa se mulga mami si apoi 15 min pana se dizolva picaturile de colief in laptic, dar nu au mai aparut colicii. Ramo, poti incerca si tu Colief, poate va functiona si la voi!!
Matei, Yanis, Mara!!...imi cer scuze de intarziere, dar ieri am fost nauca de cap...
Raul doarme dus noaptea...de la 12 la 7 dimineata...uneori imi vine sa-l trezesc sa ii dau sa manance, dar prea bine doarme, e adevarat ca doarme in pat cu mine, dar ma gandesc ca o sa-l dezobisnuiesc dupa 3 luni de patul lui mami. SPER!!!
Vazut si eu pozicile cu delfinasi si delfinase...SUPERBE!!!
Hai Creatza, Cristeo, Pufescu, Laurika!!!

Paula, mamica Raul Ionut, nascut la 24.07.2010


Multumesc Paula.....vom incerca si noi. Se gaseste la farmacie sau la magazin de naturiste?...



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramo1901 spune:

Citat:
citat din mesajul lui bamboletta

Neata

Hai cine mai urmeaza la rand...eu nu...as vrea sa mai stea delfinasul macar 1 sapt ...acum nu vreau sa nasc si mai incolo o sa ma rog de el sa iasa

Puiutz-cu siguranta ne apropiem de eveniment..la ultimul control aveam colul moale deja se pregateste

Mirela-tinem pumnii sa veniti cu vesti bune

Laurika-eu zic sa scoatem motzatele poate se gandeste bb si vine singurel Hai Laura
offf nu destul esti tu stresata cu nasterea...te mai streseaza si ei

Otilia-hai mami ca urmezi la rand am pregatit majoretele...bafta la doctor..iti trimit si eu niste contractii

Ramo-pt colici..banuiesc ca siropele ati incercat..ar mai fi..feonul de par(care face minuni),pernuta cu gel de pus pe burtica..sau cu samburi de cirese sa scapati repede de ei

la multe luni delfinasilor sarbatoriti astazi


Bamboletta 37+David si Antonia-Gabriela(1 nov 2006)
AMR 2+ pana vine


Scumpa mea m-ai bagat in ceata....ce sa fac cu foenul de par? ca nu am auzit pe nimeni zicand de el...la fel si cu samburii de cirese....sa nu te superi te rog, dar am nevoie de ajutor,



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns puiutz_mic spune:

Citat:
citat din mesajul lui bamboletta

Neata


Puiutz-cu siguranta ne apropiem de eveniment..la ultimul control aveam colul moale deja se pregateste




Bamboletta 37+David si Antonia-Gabriela(1 nov 2006)
AMR 2+ pana vine


La mine sambata trecuta colul era tot lung si inchis. Nici un semn de nastere inca Insa dr. mi-a spus ca situatia se poate schimba si dupa o noapte de contractii dureroase! Asa ca sunt optimista!

Elena 39 cu un cuminte



AMR 1 saptamana si ne intalnim cu Bebitza RADU STEFAN

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns racusor2010 spune:

Paula bine ca ati scapat de uraciosi

si eu din seara asta intentionez sa dorm cu Andrei in pat pentru ca nu suport sa il mai vad cu mucisori de fiecare data cand dau drumul la AC. asa ca il gonim pe tati in birou si noi doi dormim acolo, ca e mai ferit. o sa incercam sa ii ducem patutul acolo, sa vedem daca reusim. dar pana scapam de caldurile astea insuportabile sper sa nu se obisnuiasca cu mami in pat

mami de brotacel Andrei Ioan

09.06.2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bamboletta spune:

Ramo- e vestit feonul de par pt linistirea bb-ilor...si mamicile de delfinasi l-au incercat si a dat roade...deschizi feonul pe aer cald si il indrepti spre burtica

perna cu gel sau samburi de cirese se incalzeste la microunde si se pune pe burtica..ii calmeaza..poate iti spun fetele de unde au cumparat...Tina parca are pernuta din asta..poti incerca si la farmacii


fug ma trage Antonia de mana sa iesim in parc sunt vreo 24 de grade afara mergem sa ne racorim...in casa tot cald e cu toate geamurile deschise


Bamboletta 37+David si Antonia-Gabriela(1 nov 2006)
AMR 2+ pana vine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns giorgia23 spune:

La noi nu functioneaza feonul in schimb functioneaza aspiratorul...cand aude zgomotul se calmeaza apoi adoarme...dar cand il opresc se trezeste...aseara ne-a prins putin ploaia afara si asa ce s-a speriat...de abia cand am ajuns acasa s-a calmat

GEO, mami de gogosica ANTONIA MARIA (24.06.2010)
poze

Mergi la inceput