Prietene la bine si la greu 41

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ionelamaria spune:

Lumi, mie tare imi suna cunoscuta faza cu acomodatul cu prezenta si absenta lui tati... si parca si cu certurile de acomodare .... parca ar fi un "deja vu"


Mami fericita de Mihnea
Mihnea creste mare (14.11.2009 )
aniversarea nuntii
POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monis5 spune:

Lumi a cam plouat in fiecare zi /seara de cand am venit, dar clar e mai bine decat acum o luna cand ploua de 6-7 ori pe zi . Atat ca acum sunt mult mai abrupte ploile, a traznit si tunat acum 2 zile de se scuturau feresterele la casa... brrrr.

am pus pozele de la mare aici

Monis si piticutzul Santiago (02 nov '09)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laviniablaga spune:

Ionela, sincera sa fiu...cum la mine nu e urma de indemnizatie nu stiu cu ce oi mai iesi in pierdere...ca de cand tot astept mi s-a acrit!

Monis, Santi e superb in foto. Merg sa il admir pe indelete...ca numai am frunzarit!

I-am dat lui Rares o pastaie de fasole cruda si a mancat-o! Oare e rau?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns grigore_tina spune:

Buna ziua,
La noi e super.Acum e cald dar adie vantul si e ok.Aseara cand sa punem gratarul a inceput ploaia.Si a plouat...pana azi la 03.00 dimineata.Geo papa super bine,e un dulce,doarme bine si se plimba pe iarba.
A descoperit un catel pufos,adevarat si il ia de par de cate ori il vede.E FOARTE BINE AICI.
am citit tot,dar nu pot decat sa va .
L-am vazut pe Santi .E un frumos,la fel si momi a lui(asa imi zice mie Dan).


de George-Stefan (15.11.09)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andrecluj spune:

Ziua buna de pe balcon, unde lucrez strategic, o data pentru serviciul meu, alta data pentru serviciul lui tati, care sta toata ziua si toata noaptea langa tatal lui la spital. Nu stiu de ce nu mi-a venit ideea pana acum sa-mi scot biroul pe balcon, e un aer super aici. Ce prost ma simt cand ma imping circumstantele sa am fantezie, off off! Vine cate un client, alerg la biroul lui tati, in rest bag tare, ma mai striga buni sa ma uit ce frumos papa Chiara biscuiti cu sare si ma zburlesc la ea, evident, etc. Asa, ce vroiam sa spun de fapt? Nimic interesant, cred, ori am uitat. Fetelor cu probleme cu soti, veniti in vizita la mine. Sunt niste tipi pe plaja in luna asta de vi se opreste respiratia, pe cuvantul meu. Oare n-o fi mai buna Marea D la italieni de arata barbatii in halu' asta? Ioi, poate citeste tati! Daca-mi amintesc ce si cum vroiam sa spun, revin. Pana atunci, va pup cu drag Minunea mea care s-a lasat asteptata atat de mult!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ionelamaria spune:

Citat:
citat din mesajul lui Andrecluj



Fetelor cu probleme cu soti, veniti in vizita la mine. Sunt niste tipi pe plaja in luna asta de vi se opreste respiratia, pe cuvantul meu. Oare n-o fi mai buna Marea D la italieni de arata barbatii in halu' asta? Ioi, poate citeste tati!




Auzi?1 da tati nu stie romana... deci traduci asa:
Fetelor cu probleme cu soti, veniti in vizita la mine. Sunt niste tipi pe plaja in luna asta de vi se opreste respiratia, pe cuvantul meu. Oare n-o fi mai buna Marea D la italieni de arata barbatii in halu' asta?Numa nu va luati de tati de Chiara!!! Si gata... te-ai scos... sa citeasca acum!


Mami fericita de Mihnea
Mihnea creste mare (14.11.2009 )
aniversarea nuntii
POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andrecluj spune:

Citat:
citat din mesajul lui ionelamaria
Citat:
citat din mesajul lui Andrecluj
Fetelor cu probleme cu soti, veniti in vizita la mine. Sunt niste tipi pe plaja in luna asta de vi se opreste respiratia, pe cuvantul meu. Oare n-o fi mai buna Marea D la italieni de arata barbatii in halu' asta? Ioi, poate citeste tati!
Auzi?1 da tati nu stie romana... deci traduci asa:Fetelor cu probleme cu soti, veniti in vizita la mine. Sunt niste tipi pe plaja in luna asta de vi se opreste respiratia, pe cuvantul meu. Oare n-o fi mai buna Marea D la italieni de arata barbatii in halu' asta?Numa nu va luati de tati de Chiara!!! Si gata... te-ai scos... sa citeasca acum!
Mami fericita de Mihnea Mihnea creste mare (14.11.2009 )aniversarea nuntii POZE
Minunea mea care s-a lasat asteptata atat de mult!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laviniablaga spune:

m-a sunat husbandul sa isi ceara scuze...si sa ma intrebe ce e de mancare..cred ca numai de aia m-a sunat...ca ii era foame...dar important e ca si-a cerut scuze...si apropo de gatit...merg ca mi se arde ciorba pe aragaz...nu inainte de a-i spune lui Andre ca eu as veni rapidement la Italica...dar poate ca la anu` sau in luna de miere in toamna :D!

Si mai zic o vorba si gata...maine mergem sa vorbim la restaurant sa vedem cat ne ia si ce putem aduce noi de acasa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andrecluj spune:

No, deci Lavi renunta la frumusetile de aici si se anunta ceva artificii la Reghin. Cine se mai anunta? Minunea mea care s-a lasat asteptata atat de mult!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns broscuta_80 spune:

Buna ziua
Lavi sar'na de cafea. Mai am putin si o sa-mi torn in toate gaurile disponibile
Si eu as munci from home, da' ce frate? Nici Licurix nu are alte idei....
Licurix partea asta de Mangalie este la Limanu momentan, ca sa scapam de caldurile insuportabile. La mine in casa sunt 33 grade constant. Ne conectam cand ajung acasa.
Noi avem niste bubite de la caldura si doctora ne-a recomandat sa ii facem baie si dimineata si seara si sa dau cu betadine lichid whatever, noi ii facem numai baie si o dau cu crema de galbenele pe la bubite.
Floricik sa va fie de bine distractia. E bine sa mai facem si altceva decat 24 hour moms.
Mami Zen te-ai dus sa iti regasesti echilibrul presupun, dupa concediul de la mare
Andrecluj am ramas cu gura cascata si cu ochii privind in gol in timp ce mi te imaginam in urma postarii tale... foarte delicios... sa lucrezi de pe balcon...
Cu barbatii astept pana ma cert si eu cu sotu' ca sa am un start bun cand oi pleca in fuga de aici.....
to everybody


Mergi la inceput