Dieta Nicoletei Luciu ???

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns CorinaDani spune:

boubba, mai esti "pe receptie" ?

ai deschis un alt topic in care intrebai niste detalii tehnice despre implantul mamar cu silicon, ai scris ca ti-ai pus "silicoane" acum 7 luni.

indraznesc sa te intreb asadar, ai luat acele 20 de kg in 2 luni inainte sau dupa operatia de implanturi mamare ?



Corina - mami de printesa Lori ( 25.06.2007 )

"Oamenii eficienti sunt cei mai mari lenesi, dar sunt niste lenesi inteligenti" (David Dunham)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iulix spune:

Boubba cred si eu ca si celelalte fete ca cel mai bine si mai indicat in situatia este sa consulti un medic nutritionist sau si pe cel de familie si sa ii explici motivele care au dus la luarea ta in greutate, temerile sau frustarile tale si el va stii ce dieta sa iti dea, sa iti faca un meniu personalizat in functie de nevoile organismului tau. Totul depinde de tine!! Te si iti doresc multa putere!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ellinia spune:

Off-topic: citind posturile de mai sus nu pot sa nu ma intreb daca oboseala excesiva are legatura cu glanda tiroida. Oare o persoana care se simte mai mereu obosita ar putea avea probleme cu tiroida? In mod normal nu ar avea motive sa fie obosita, doarme suficient - 8 ore/ noapte, se alimenteaza bine, fara carente. Doar simte o nesuferita oboseala de ceva vreme si acum ii vine sa puna capul pe birou si sa traga un pui de somn. M-am gandit la tot felul de chestii, gen stres, fara concediu dar nu stiu daca se justifica.

Cristina si Stefan Costin (25.02.2005)

BazarGeneral

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CorinaDani spune:

da, ellinia, e posibil
persoana respectiva sa-si faca analizele pentru TSH, free T3 si free T4, precum si pentru identificarea unor posibile anemii (calciu, fier)
mai exista si sindromul oboselii cronice, intr-o emisiune de-a dr-ului Oz se spunea ca recent cercetatorii americani au identificat un virus responsabil pentru aceasta, insa din pacate nu exista un tratament, ci doar metode de ameliorare a simptomelor

Corina - mami de printesa Lori ( 25.06.2007 )

"Oamenii eficienti sunt cei mai mari lenesi, dar sunt niste lenesi inteligenti" (David Dunham)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iulix spune:

Ellinia e posibil sa ai o carenta de vitamine fara sa stii. Si lipsa concediului sau a unei pauze poate duce la o oboseala acuta. Fugi la un medic si el iti va explica mai bine. si sanatate multa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns boubba spune:

Hello fetili sorry pentru absenta...vad ca toate a-ti scris ca ar trebui sa imi fac analizele ca nu e normal. Eh aflati ca am facut o groaza de analize pentru operatie cand mi-am pus implantele mamare si toate au iesit perfect in afara de o hepatita mai veche. Si raspuns pentru Corina m-am ingrasat cam cu 2 luni inainte de operatie. Problema este ca am avut un an (anul trecut) in care am trecut prin depresii foarte mari in care mancam si slabeam. Am slabit cam 12 kg iar in toamna incepand din octombrie pana in decembrie am pus 20 kg si asta fara sa imi dau seama...offffffff
Ideea este ca de luni am inceput regimul disociat pe zile si speram ca mi se va alatura si mie o fata doua ca sa fie mai usor
Va pooooooooooooop dulce

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CorinaDani spune:

boubba,

scuze ca insist, insa daca printre gramada de analize facute inainte de implanturi, nu ai facut exact analizele pentru tiroida, n-ai de unde sa stii daca sunt sau nu probleme cu aceasta glanda

deci : TSH, free T3, free T4, glicemia, n-ar fi rau sa ceri si testul tolerantei la glucoza; daca te decizi sa-ti faci analizele, tot ti se va lua sange, asadar mai poti cere si analize hormonale (estrogen, testosteron, si mai este unul dar imi scapa numele acum si mi-e lene sa caut pe net acum)

Corina - mami de printesa Lori ( 25.06.2007 )

"Oamenii eficienti sunt cei mai mari lenesi, dar sunt niste lenesi inteligenti" (David Dunham)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns boubba spune:

Da iubita tiroida a iesit super la fel si nivelul de zahar grasime etc...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns XIO spune:

Corina, Boubba s-a ingrasat din cauza ca a mancat haotic.
Se numeste efect yoyo.

Boubba, daca vrei poti incerca regimul disociat si dupa el sa continui cu un regim hipocaloric .

***Fur is for petting**
http://www.flickr.com/photos/greecky/?saved=1

http:/www.4animals.ro/ajuta.html/ www.adoptiicaini.ro www.adoptiipisici.ro
www.accesoriisihaine.blogspot.com

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CorinaDani spune:

Citat:
citat din mesajul lui boubba

Da iubita tiroida a iesit super la fel si nivelul de zahar grasime etc...


inteleg, draga mea, insa analizele le-ai facut acum 7 luni, corect ? dezechilibrele hormonale, diabetul sau carentele pot aparea uneori si "peste noapte", de aceea tot te sfatuim sa repeti analizele, e posibil sa fi intervenit niste modificari, de aceea organismul tau si-a schimbat brusc metabolismul si acum, oricat te chinui sa slabesti, nu reusesti deoarece probabil asimilezi integral chiar si putinul ala de mancare...
stiu, e neplacut, sa mergi pentru trimitere la medicul de familie, sa te programezi ptr analize, sa ti se ia sange, insa e pentru binele tau...

Corina - mami de printesa Lori ( 25.06.2007 )

"Oamenii eficienti sunt cei mai mari lenesi, dar sunt niste lenesi inteligenti" (David Dunham)

Mergi la inceput