Burtici cu ursuleti de nov - dec 2010 (84)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns andreeacc spune:

Sugubina, eu una stau ascunsa, cu aerul pe 17 grade.

Miruna, am vazut ceva la televizor despre problema cu cablul insa nu am inteles ce zone ar fi afectate. Cred ca sun la Enel, nu de alta dar eu fara curent mor...nu ma pot nici macar spala, ce sa mai zic de AC....cu aragazu rezolv, mancam in oras.



Andreea, mami de baiat si 26+ cu
asa creste bebelusa
www.perfectnanny.ro/" target="_blank"> ... we care

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sugubina spune:

Draga ratusca83 hai sa te concentrezi pe ce e frumos, de data asta sigur va fi bine ai sa vezi.

Fetele-cu meetingul am miercuri la 16 programare la dr/acolo astept always minim o ora pan sa intru..Tre neaparat in Herastrau? Nu putem si noi mai central asea? Sunt de acord profund cu ideea de parc sa stiti..

andreeacc bine ca sezi ascunsa, e mai placut. Eu am calcat tuate tricourile lu Pufescu, si ma pregatesc sa mai manc salata de vinete. Am facut-o la tocatoru ala automat, si a iesit beeestiala. Nici nu se simte ciapa frateee

sugubina 22+ cu Puficele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sunset_zuzi spune:

sugubina vad ca te apuci de cumparaturi ..spor..noi am zis ca incepand cu septembrie intram in forta mai ales ca de pe 16 sept e babyexpo

Doamne ai grija si de noi 24+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreeacc spune:

Miruna si Bravegirl, cred ca scapam, am gasit asta pe siteul Enel.

Comunicat de presa
In aceasta dimineata, la ora 11.45, un cablu de inalta tensiune ce leaga statiile electrice Fundeni
si Obor a fost avariat ca urmare a interventiei unei societati comerciale care efectua lucrari de
sapaturi in zona Soseaua Fundeni. Precizam ca societatea economica respectiva nu efectua
lucrari pentru Enel Distributie Muntenia si nu are nicio legatura cu Compania Enel.
Deteriorarea acestui cablu a afectat siguranta in functionare a 3 statii electrice din zona Centrala
si de Nord a Capitalei. In acest moment, consumul de energie electrica a acestor statii electrice
este asigurat din surse unice, fara posibilitati de realimentare din surse de rezerva, in cazul in
care ar putea sa apara alte avarii in reteaua electrica de 110 kV aferenta. Prin urmare, in
conditiile aparitiei unei avarii, un numar foarte mare de clienti ar putea sa ramana fara energie
electrica.
Acesta este motivul pentru care recomandam locuitorilor Capitalei, din zonele centrala si de nord
sa acorde o atentie deosebita eficientizarii consumului de energie electrica astfel incat sa nu se
produca eventuale avarii cauzate de supraconsum care, in aceste conditii, ar putea fi cu greu
remediate, intr-o perioada mai lunga de timp.
Echipele Enel Distributie Muntenia impreuna cu echipe ale contractorilor au intervenit cu
operativitate pentru remedierea defectiunii, iar lucrarile vor fi efectuate 24 din 24 de ore, pana la
repararea integrala a cablului respectiv.
Avand in vedere complexitatea lucrarilor pentru repararea acestui cablu de inalta tensiune,
revenirea la starea initiala normala de functionare se va face pana la sfarsitul acestei saptamani.
In mod normal, realizarea unei reparatii de o astfel de complexitate dureaza cel putin 7 zile.
Printre masurile de prevenire a unor eventuale avarii majore, Enel Distributie Muntenia va
monitoriza in permanenta traseele cablurilor neavariate si au fost stabilite planuri de interventie
pentru alimentarea partiala in special a consumatorilor care asigura servicii publice (RATB,
Metrorex etc).
Totodata, este controlata in permanenta sarcina electrica pe cele trei statii, iar in cazul aparitiei
unor sarcini care depasesc limitele admisibile, exista posibilitatea deconectarii anumitor zone de
retea astfel incat sa poata fi mentinuta in functiune o cat mai mare parte din reteaua de
alimentare.
Dorim sa precizam ca aceasta situatie nu este produsa din vina Enel Distributie Muntenia, iar
incidentele care ar putea sa apara si sa afecteze consumatorii nu se datoreaza Companiei Enel.
Principalele zone care ar putea fi afectate de eventuale avarii ale retelei electrice sunt:
Zona Nord:Calea Grivitei, Strada Turda, Soseaua Kisseleff, Dorobanti, Stefan cel Mare, Barbu
Vacarescu, Colentina, Calea Mosilor
Zona Obor: Soseaua Pantelimon, Calea Calarasilor, Sos. Mihai Bravu
Zona Centru: Calea Victoriei, Universitatea, Bd. Bratianu, Bd. Magheru, Regina Elisabeta, Bd.
Carol.Biroul de presa Enel

Andreea, mami de baiat si 26+ cu
asa creste bebelusa
www.perfectnanny.ro/" target="_blank"> ... we care

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns beatrice75 spune:

Va pup dulce!

25+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns julyjuly spune:

Buna, fetelor!


Felicitari fetelor care au schimbat semnatura si celor care au vesti bune de la eco!

Eu maine merg la eco morfofetala la Filantropia si mi-au zis ca dr. care o va face este dr. Florin Popescu. Stiti ceva de acest doctor ? Vad ca e activ la nivel stiintific, dar nu am prea multe marturii de pe net relativ la dansul de la paciente. Va multumesc pentru eventuale experiente impartasite.

O zi usoara si suportabila tuturor!



july mami de Alex (12.11.2004) 22 sapt. + Tudor Constantin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BraveGirl spune:

Eu votez Herastrau!!!! Nu va suparati, dar si asa stau cateva zile la pat ca ma simt rau, merg luni la eco si vad ce si cum. si sper sa ma aduca sotul si daca nu e in nord, nu se oboseste ...sa va zic ca ieri aveam pofte si mi-a trantit ca e mai buna mancarea mea decat cea de la mall Nu e DELOC grijuliu cu mine.

==========
Corina
Mamica de Arianna Maria si 26+

POZE CU PRINTESA
BEBE2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreeacc spune:

Ratusca83, imi pare rau pentru ceea ce s-a intamplat, insa acum va fi bine! Nu-ti pierde optimismul.

Sugubina, mi-ai facut o pofta cu salata de vinete ! In we ma duc si eu cu sotu din dotare la Obor sa cumpar vinete si sa bag si la congelator.

Andreea, mami de baiat si 26+ cu
asa creste bebelusa
www.perfectnanny.ro/" target="_blank"> ... we care

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirunam spune:


Andreea mancarea mai e cum mai e dar voi aveti apa curenta? Eu am hidrofor deci facem paduchi .

BTW ati auzit la Tv de tzunamiul solar care s-ar putea sa ne lase fara telecomunicatii si electricitate de sambata... pana cand nu se stie, oricum e vorba de ani nu de zile. Eu am tot citit despre furtunile solare iar avertizarea este emisa de NASA, deci nu de vreun nebun. Problema e ca abia sambata vom stii, adica in fata faptului implinit ... si eu imi fac grii ca imi iau astia curentul mai devreme .

E de rau daca va fi asa, ne intoarcem inapoi cu mii de ani, dar acum ce sa fac, o iau deja in ras. Noroc ca si-a luat sotul ciaun, ma si vad in curte mestecand in ciaun... ce mi-a trebuit plita electrica nu stiu

MIRUNA cu Emanuel Alexandru si Iustin Adrian 26 +


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreeacc spune:

Citat:
citat din mesajul lui BraveGirl
[br si sper sa ma aduca sotul si daca nu e in nord, nu se oboseste ...
==========
Corina
Mamica de Arianna Maria si 26+

POZE CU PRINTESA
BEBE2



Te pot lua eu...nu-ti face griji.

Sotii .... al meu s-a operat de bila si zici ca a nascut 5 copii, asa se vaita, plus ca se rasfata cu mancarea de regim de trebuie sa-i gatesc de 3 ori pe zi ...eu nici nu mai am loce de el ca sa ma vait.

Andreea, mami de baiat si 26+ cu
asa creste bebelusa
www.perfectnanny.ro/" target="_blank"> ... we care

Mergi la inceput