Dovlecei in sarbatoare *177*

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Danuta1979 spune:

Buna dimineata

Ma bag acum sa pun niste poze de la mare. Va anunt cand termin. Pupici

Dana, mami iubitoare de Ioana Maria Alexandra (16.09.2009)

http://community.webshots.com/user/Danuta1979/albums/least-recent

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamideandrei spune:

buna dimineata si de la noi!
la multi ani, Ionica si dovleceilor de 5, sa fiti sanatisi cu totii si fericiti!

Doris, Diamar sedere placuta la tara, sa va incarcati bateriile
Alex welcome back , cum se poate sa ne parasesti si tu mai mami!!! hai mai vina sa bem din cafeluta
Selen, si cum te simti din nou femeie ?

noi am fost un pic pe-afara, vreo 3 ore , una jum Andrei a prestat un somn mic, acum reusesc si eu sa-mi beau cafeaua, am de calcat 2 munti de haine, dar mi-e sila de nu mai pot; in rest suntem bine, voiosi si chitaiciosi (de bucurie de data asta)

ANDREI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vik-cj spune:

fete dragi!

Noi suntem tot in deplasare si am semnal tare prost dar...asta este, tot intru sa urez sarbatoritilor de 5 La multe lunite! La multi ani!

Azi am si eu o zi mai incarcata (copt vinete si pus castraveti...nu am mai facut asta de doi ani) dar va doresc o zi buna! Si sanatate bolnaviorilor!

Liliacule drag sper ca esti mai bine! Danuta bine ai revenit, imi era dor de tine! Ma duc sa vad poze de Anco (chapeau mamico, tine-te tare!) si de Mely!

Va

de printesa mica Isabela Maria - 15 septembrie 2009
Isabela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioanna81 spune:

va pup, fetelor! multumesc pentru gandurile bune. sunteti niste doamne

eu nu stiu ce sa mai cred cu febra asta a lui. azi noapte nu a mai facut deloc. l-am tot pipait si era rece. l-am si invelit cu un cercefel. azi dimineata iar a facut 39.4... scadem jumatatea aia de grad tot e 38.9!!! i-am mai dat 2,5ml nurofen. daca ar fi de la gat n-ar trebui sa planga? sa nu manance? chestii d-astea?!?! e prea mare ca sa fie de la dinti, intr-adevar. kk face normal. ca si pana acum. a avut un mucus dimineata dar cred ca e de la supozitorul de aseara. nu stiu ce sa mai zic. de activ e activ. rade, se joaca, fugareste masinuta si mingiuca prin casa. buzele nu ii mai sunt rosii. diseara credb ca trag o fuga la pediatru.

in alta ordine de idei mai nou ne arata cand ii e somn. daca e cu noi in pat sau in patutul lui se pune pe burtica cu piciorusele sub el. daca e pe jos vine langa canapea si se culca cu capul pe marginea canapelei. siiiiii... pentru prima data si intaias oara azi dimineata a adormit singur intre noi



Ioana mama lui Carol Ioan Trazbātii

Am facut, probabil, ceva deosebit candva ca sa merit un fiu ca tine!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dana15 spune:

Buna dimineata dragele nostre!

Multumim pentru capitol si cafeluta Alex..mami, daca tu nu mi-ai mai "da" cafea dimineata si seara nu mi-ai mai spune "noapte buna" sa stii ca nu ar fi o zi tocmai reusita..hai sa trecem peste si cum bine spunea si draga de Bia tocmai lucrurile acestea ne intaresc prietenia..bine, nu numai..

la un moment dat am avut impresia ca si Ellenuta va renunta sa mai scrie, dar ma bucur sa constat ca m-am inselat; te pup mami! am vazut pozele cu fetele tale dragi!

Selen pupici de la noi pentru voi! moama ce a dormit Ebruska! super, super! sa o tina tot asa!
mda, am si eu un stres cu menstruatia asta..mai, parca [...] chiar mi-e dor..

Maria sunt maxim invidioasa pe yoga si pe cele 3 mese ale lui Aidan! las' ca-mi trece...
Ana este intr-o perioada tare nemancacioasa...nu mai vrea legume de vreo 3 zile; la un moment dat renuntasem la cereale, dar vazand cum sta cu greutatea le-am reintrodus..nici astea nu mai sunt bune...toata ziua san si fructe..ieri se plimba cu o bucata de nectarina in manuta..mai busilea un pic, se mai oprea si musca din ea si tot asa

Diamar tu imi esti tare draga...cum te-ai ingrijorat tu aseara ca poate torturile ne-au picat greu..nuuu!!! au fost minunate! sa va simtiti bine la tara!

Doris si voua va doresc liniste si racoare,acolo unde mergeti!

Mada

Bia sa stii ca si eu am rasuflat usurata ca l-au gasit pe bietul Mosulica..saracul!
sa ai spor astazi in ceea ce faci!

Miha va pup frumosilor! o sa fie fun, de acum cu busileala...o sa "alergi" dupa el de numa'..

trimit si daca mai reussesc sa scriu unul voi fi mega incantata

mami de Ana Elisa (16.octombrie.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioanna81 spune:

www.desprecopii.com/info.asp?id=66" target="_blank"> despre febra

foarte lamuritor articol



Ioana mama lui Carol Ioan Trazbātii

Am facut, probabil, ceva deosebit candva ca sa merit un fiu ca tine!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dana15 spune:

Mely te pup draga mea! abia astept sa vad pozutele..un pic mai tarziu..

Ioanna sanatate multa puiului! daca-i vioi si papa bine, nu cred ca-i ceva grav..poate chiar ii de la dinti si el a facut temperatura un pic mai mare..nu-i totul batut in cuie; bine ca-i vesel! si ce dragut poate fi cand isi pune caputul pe canapea!

Mi-am adus aminte ca Laura spunea ca a primit antibiotic pentru Ramona pentru ca avea rosu in gat..si il dai, mami? daca nu are febra, daca nu se plange de ceva?

asa..intrebare intrebatoare..oare Ana este suzetista sefa din gasca dovleceilor?! fetita mea ar sta toata ziua cu suzeta-n gura..stiu, e vina noastra, ne asumam decizia...daaar, parca totusi nu-i ok asa! are doua suzete si cateodata sta in fundic pe gresie si le baga alternativ in gurita..va dati seama ca este tare dulce si pe moment ne distreaza de numa'..am zis ca-i cumparam un lantzuc si i le agatam de el
De astazi incerc sa le ascund..de fapt, le-am "uitat" in dormitor pe pat..o ora jumatate am reusit sa-i distrag atentia, dar nu va pot descrie fericirea ei cand le-a regasit..acum doarme cu una-n gura si cu cealalalta in manutza..mda, ne va va fi greu sa renuntam, stiu..

mami de Ana Elisa (16.octombrie.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dana15 spune:

o pup pe Cecilia si-i doresc spooor! sufleca mami manecutele si la treaba! cine va papa castraveciori murati la iarna?

referitor la semnatura mea..cateva randuri din Corinteni 13 am avut scrise pe invitatia de nunta; stiu, nu-i original, dar asa am simtit noi atunci..si da! dragostea (de copil) este indelung rabdatoare si fara limite!

va pup dragelor! merg sa bucataresc putin!

mami de Ana Elisa (16.octombrie.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns NelaM spune:

Doamnelor, va salut!

Ce mai faceti voi? Ca noi bine.
Am citit tot. Citesc tot, ca de obicei. Lucia draga, tu ziceai parca zilele trecute ca ai scris in multe forumuri (eu in niciunul pana la asta), insa dependenta esti numai de asta! Correccttt! La faza cu dependenta si eu subscriu. Daca am ajuns sa imi incep ziua cu dovleceii, e clar!

Pana nu uit, luata de val, LA MULTI ANI, DIAMAR! Iti doresc sa fii fericita, tot ceea ce iti doresti sa ti se indeplineasca, insa mai presus de toate sanatate! Te pup.

Si multa, multa sanatate puilor bolnavi! Urmaresc cu sufletul la gura fiecare pui bolnavior. Din pacate cu sfaturi mai bune nu stiu sa vin.


Nela si Ana Nazdravana(19.09.09)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns NelaM spune:

Hai c-am ratat-o si pe Dana!
Dana, te pup draga mea. Nu stiu ce sa zic de suzeta. Asa mi-ar placea cateodata sa o accepte si Ana, mai ales noaptea, cat am fost eu impotriva ei. Insa Ana o scuipa cu gratie, in stil mare!
Cu mancarica, iaurt ai incercat? Din ala gras? Ana numai din asta mananca TOATA ziua!

Ma duc sa le iau pe Buni si pe Ana de la joaca. Revin mai pe seara. Sper.

Va pup.


Nela si Ana Nazdravana(19.09.09)

Mergi la inceput