Floricele de Liliac mai - iunie 2010 (8)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns flory_blanca spune:

Si noi vrem sa plecam in 3 in concediu in septembrie dar la munte. Ne gandeam ca i-ar prinde bine cateva zile de aer curat si plimbari.
Poate sunt singura care se plange dar uneori mi se pare ca doar noi am ramas restanti la papa. Am facut tot ce se putea si analize si mers la dr si picea tot nu papa bine. Deja a devenit treaba asta un stres permanent si o lupta obositoare care uneori dureaza si o ora. Nu pot sa inteleg cum atunci cand era mai mica manca si mai mult si mai repede iar acum mesele au devenit un chin si pentru noi si pentru ea. In rest ea e bine numai ca acum doarme cam mult din cauza caldurii si parca nu era destul de greu cu mancatul acum e si mai si. De-abia astept sa treaca canicula asta ca nu mai putem. Am fi vrut sa ne punem clima dar nu stiu daca mai are rost ca e cam pe trecute vara si parca am face altceva cu banii.
Na ca m-am intins cam mult dar nu am cui sa ma plang asa ca mai imi spun si eu oful.
Va doresc un capitol plin de bebei linistiti si sanatosi.

Mami de fetita frumusica foc!
Nadia 29.04.2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris_09 spune:


Ale votata printesica

Acum vin si eu cu o nedumerire din capitolul "intrebari inteligente"
Bebelusului meu,cand isi intoarce capsorul de pe o parte pa alta,ii raman urechiusele intoarse invers.Oare nu i se fac clapaugi dc tot o sa stea asa cu ele?Sau il doare?
La copilasii vostrii tot asa se intampla?
Ce as putea sa fac sa nu si le mai prinda sub capsor,in afara de a i le lipi cu scotch?

Cristina,mamica implinita de sufletel mic Sebastian Mihaiwww.eticker.co.za/tickers/7raxakae7qnsuro8.png" target="_blank">(14.05.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ck_29 spune:

corinasmile multumesc pentru informatiile legate de pasaport


cris-09, aceiasi problema cu urechile clapauge o avem si noi...de fapt doar la o ureche avem pb; eu ii mai pun bentita...dar nu pot sa o tin toata ziua cu bentita

sper sa se rezolve de la sine, fara urmari...clapauge

fericita mamica de bebita Teodora 15.06.2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns r_ocsy spune:

Hai ca am putin timp ... momentan ... nu se stie cat , mai nou in timpul zilei dormim tot cate 30-40 de minute, ne trezim si desi abia ne tinem ochii deschisi de somn nu vrea sa adoarma singura.
Domnisoara mea vrea in brate !!!
Pana saptamana trecuta nu aveam treaba cu ea . Am lasat-o cu Florin miercurea trecuta si eu am intins-o in oras la plimbare si se pare ca ea a racnit aproape intr-una , vreo 3 ore pana m-am intors. a fost tinuta in brate tot intervalul asta si de atunci nu ne mai intelegem cu ea. Vrea in brate si sa mergem sa ii aratam toate obiectele colorate pe care ii pica ochii. plange, fug


R_ocsy , mami de Sofia ( 19.05.2010 )

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ck_29 spune:

fetelor, eu am ales tortul de botez

o sa arate asa:

www.cofetariaalice.ro/index.php/component/virtuemart/?page=shop.product_details&product_id=620&flypage=flypage-ask.tpl&pop=0" target="_blank">http://www.cofetariaalice.ro/index.php/component/virtuemart/?page=shop.product_details&product_id=620&flypage=flypage-ask.tpl&pop=0

compozitia o sa fie de ciocolata, cu rom si visine

sunt tare fericita ca am mai rezolvat un task pt botez...mai am fo 10

fericita mamica de bebita Teodora 15.06.2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ankak spune:

Salutare mamici si bebici!

Am avut o noapte super cu o fetita linistita, a dormit de la 11 la 4 jumatate.... M-am trezit pe la 3 ca parca era prea liniste, insa fetita dormea linistita, am facut laptele asa ca la 4 jumatate cand s-a trezit, masa era pregatita!
Nici noi nu folosim caciulita, pai la toamna ce-o sa-i mai pun....?! Desi lui Matei ii puneam, pe Antonia nu am invatat-o infofolita si cand a trebuit totusi ca a fost mai rece si batea vantul am avut un meci...mama...mama...
Am primit si noi ieri banii pe trusou, asa ca mami s-a dus la... (150 lei)

Cristina felicitari pentru micutul crestin! Sa va bucurati de el!

As vrea sa stiu si eu ce contine colief-ul ca asa am luat o teapa si cu Infacol, am crezut ca e ceva deosebit, insa e exact Espumisan, tot substanta activa Simeticona, aceeasi concentratie, insa pretul e mai mare la Infacol (22 lei) fata de Espumisan (16 lei)
Noi folosim Espumisan, dupa cum spuneam, 10 picaturi la fiecare masa si Debridat seara 2,5 ml la care imi sta de fiecare data inima in loc fiindca s-a inecat o data de m-au trecut toate apele...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maribell spune:

THEO multi
CRISTINA multi
LENAAAAAAAAA........
FLORY_BLANCA iubita vezi sa nu aiba afte in gurita si de durere sa nu poata tine biberonul.mie mi-o sterge socrela cu tifon in gurita....asa e aici
vreau sa spun ca de cand am venit acasa, socrela o spala (''ca eu nu fac bine''-dar nici nu stie cum fac eu baita fetei.....ma rog, nu zic nimik ca sa nu provoc certuri, si sunt si mai linistita asa)


MARIA SUPER FERICITA cu ANDREEA ANTONIA 06.06.2010

http://family.webshots.com/album/577534749BrJGdy?start=24

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ankak spune:

Citat:
citat din mesajul lui cris_09


Ale votata printesica

Acum vin si eu cu o nedumerire din capitolul "intrebari inteligente"
Bebelusului meu,cand isi intoarce capsorul de pe o parte pa alta,ii raman urechiusele intoarse invers.Oare nu i se fac clapaugi dc tot o sa stea asa cu ele?Sau il doare?
La copilasii vostrii tot asa se intampla?
Ce as putea sa fac sa nu si le mai prinda sub capsor,in afara de a i le lipi cu scotch?

Cristina,mamica implinita de sufletel mic Sebastian Mihaiwww.eticker.co.za/tickers/7raxakae7qnsuro8.png" target="_blank">(14.05.2010)


Cristina, problema asta am avut-o la Matei ca l-am nascut asa, cu o ureche "pliata".Insa atunci era la sfarsitul verii si il purtam cu caciulita, insa acum pe caldurile astea....Trebuie sa ai grija mereu, macar pana pe la 5-6 luni cand sta mai mult in fundulet si nu mai freaca mereu capusorul de perna, eu am ramas cu problema asta si la Antonia, desi nu e cazut ca ale ei sunt asa de micute, mereu ma asigur ca nu i le-am "intors" cand o pun pe pat. Cu timpul se mai repara de la sine dar nu de tot

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ankak spune:

Citat:
citat din mesajul lui ck_29

fetelor, eu am ales tortul de botez

o sa arate asa:

www.cofetariaalice.ro/index.php/component/virtuemart/?page=shop.product_details&product_id=620&flypage=flypage-ask.tpl&pop=0" target="_blank">http://www.cofetariaalice.ro/index.php/component/virtuemart/?page=shop.product_details&product_id=620&flypage=flypage-ask.tpl&pop=0

compozitia o sa fie de ciocolata, cu rom si visine

sunt tare fericita ca am mai rezolvat un task pt botez...mai am fo 10

fericita mamica de bebita Teodora 15.06.2010


Ce bine arata!!!!! Trebuie sa fie tare bun!!!!
Cine m-a pus sama uit ca acum visez numai la dulciuri si sunt la dietaaaaa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ankak spune:

Multumim ca ne-ati inclus si pe noi in lista de floricele!

Mergi la inceput