SILUAN, 6 LUNI - TRANSPLANT HEPATIC

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns dana n. spune:

Doamne ajuta!

Astept si eu contul paypal.

------------------------
Dana, mami fericita de David (2 noiembrie 2009)


Albume foto

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexalorena spune:

Te rugam Doamne sa inmultesti banutii din toate conturile deschise pentru acest copilas. Indeamna pe fiecare dintre noi sa contribuim la salvarea vietii acestui sufletel. Fii alaturi de parintii lui in toate demersurile pe care le intreprind, deschide-le toate "usile".
Ajuta-le sa aleaga cea mai buna clinica pentru el si cat mai repede sa fie transferat acolo, in siguranta.
SILUAN TREBUIE SA TRAIASCA!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gbutucica spune:

Ce pot sa fac sa ma rog impreuna cu voi,sunt rezervata sa mai spun ceva.
Doamne ajuta sa fie bine, Simo vrem sa nu-ti pierzi increderea.
Randunici , sunteti fantastice pentru tot ce faceti.
va pup chiar daca putin din umbra.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Clabuc spune:

Am vorbit cu o prietena de-a mea care lucreaza la CAS in Bucuresti si i-am spus de obstacolele inampinate cu formularul E 112. Mi-a spus ca va vorbi astazi cu colega ei care se ocupa special de asta si ma va suna sa-mi spuna daca a rezolvat ceva si ce acte sa-i dam. Sper ca in felul asta sa se mai sara niste pasi birocratici avand in vedere urgenta cazului.
Micutule Siluan, ne rugam cu totii pentru sanatatea ta! Te asteptam vesel, sanatos si zambaret acasa!

LALY, cea mai fericita mamica din lume cu MARIA CLARINDA (18 martie 2008) si 31+ AMR 8



Poza preferata Clarinda




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aneline spune:

Nu stiu daca ati apucat sa vedeti, dar cazul incepe sa fie preluat de presa. Va pun linkurile aici. Ma gandesc ca puteti sa le puneti si pe linkul lui Siluan si aici pe prima pagina.
http://www.evz.ro/detalii/stiri/un-baiat-de-6-luni-are-nevoie-de-transplant-902232.html

http://www.gandul.info/news/articolul-de-50-000-de-euro-din-gandul-extraordinara-poveste-a-soniei-fetita-care-i-a-cucerit-inima-domnului-anonim-6784395?p=2 (aici e in cadrul articolului cu Sonia pe pagina 2 spre sfarsitul articolului-a aparut si in varianta printata a ziarului).



www.asociatiamame.com" target="_blank">Doneaza online si poti ajuta la achizitionarea unui ecograf pentru copiii bolnavi de leucemie internati in sectia de Pediatrie a Spitalului Fundeni!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RHYANNA spune:

doamne ajuta !!!!!!!!!! trebuie sa fie bine!!!!!!!!!!!il asteapta acasa inca 2 fratiori!!!!!!!!!!!!!!
nu ne ramane decat sa luptam pe toate fronturile si sa facem tot posibilul sa se stranga suma de bani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihatp spune:

dinspre birocratia romanesca vestile nu sunt bune

1.E112 este un drum inchis pentru situatia lui Siluan, nu acopera acest tip de interventie, in acest caz. e mai complex de explicat.

2. pe Ordonanta 50 dureaza 3-4 luni, TIMP pe care Siluan nu-l are. datorita "frumusetii" tarii asteia in care traim, aprobarea dosarului si decontul NU se poate face postinterventie, iar legea nu spune nimic de "procedura de urgenta". deci ar trebui facute demersurile si DACA ministerul are bani sa-i dea la finalul tuturor procedurilor (care ziceam ca dureaza 3-4 luni).
e PREA TARZIU pentru Siluan

3. oricum la linia de "sosire" a procedurii pe Ord. 50 sunt multe cazuri, se face o selectie, nu ai garantia ca va fi aprobata. zvonurile sunt ca se pare ca oricum ministerul NU are bani, acum cu toata criza asta.

asa ca... sansa lui sta in noi toti, din picul fiecaruia, astfel sa se stranga macar parte din banii necesari

Mamica de berbecut-Luca
9 aprilie 2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gbutucica spune:

Am primit de la niste prieteni informatii ca sunt la banca si mai dau niste banuti si ei , doamne ajuta zic si eu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zozela spune:

Doamne-ajuta!!

Siluan trebuie sa traiasca!!



Mamica lui Mihai si cu Maria Sa la purtator!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mstela spune:

SILUAN




mami de TEA

Nu exista vreun pictor care sa fi surprins cu adevarat sentimentele unei mame pentru copilul sau.

Mergi la inceput