SILUAN, 6 LUNI - TRANSPLANT HEPATIC

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns natynic spune:

Bun, vad ca deja stiati de la Cami vestea buna ca Siluan e mai bine si mai vesel. Si vocea lui Simo era pe masura.
E fff important ca tratamentul de pana la transplant sa-i poata mentine rezonabil functia hepatica...Doamne ajuta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elara spune:

naty, eu zic sa nu renuntam nici cu ordinul 50 ca ministerul poate sa ne dea diferenta de bani.

in functie de cat strangem vedem cat putem obtine. o sa incerc maine sa aflu cine din minister se mai ocupa de problema asta (daca avem noroc si e o persoana pe care sa o cunosc si cel mai important care sa ma si cunoasca ea pe mine e cel mai bine) si sa vad daca si cat doreste/ne poate ajuta cu selectia (ca decizia nu ii apartine ei ci comisiei si unui secretar de stat (cel cu asistenta medicala era din ce stiu eu) si care ne sunt sansele comparativ cu celelelte dosare cu care concuram.

edit: pt randunelele noastre vreau sa ma scuz ca pana acum nu am incercat pista asta fiindca am concluzionat impreuna cu naty ca avand in vedere ca nu putem sa depunem dosar la amandoua odata sa alegem ce e cel mai facil, respectiv E112.


(naty, sper ca nu ma insel si ca cu tine am vorbit asta, oricum daca nu erai tu probabil era ariel sau mari de la soc. MAME; scuze ca-s confuza)



Elara, fericita mamica
a Mariei Roxana (20.03.2008)
si a lui Matei Catalin(20.11.2009)
Albumul printesei mele Vacantza de vara 2009 Maria - diverse nazbatii
"Ataseaza-te de cei care te pot face mai bun, primeste pe cei pe care, la randul tau, ii poti face mai buni." Seneca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns natynic spune:

Elara, impreuna cu Miha am convenit exact la fel! Orice sansa e de luat in seama...
Atentie!! Emisiunea cu George e la 20.50!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinuk spune:

vad emisiunea

sunt ft emotionata!

Micule iti trimitem gandurile si rugaciunile noastre!

inteleg ca va fi un concert in Brasov pt cazul acesta
sustinut de Patriarhie...de biserica

e ft bine ca se implica si ei, e minunat

Alinuk


la doar un pas...multumim!


www.youtube.com/watch?v=k0TSNlh-ZpE" target="_blank">cantecul de leagan al copilariei /
Andu mik si Teo voinik


............................................................................
Nimic nu-i intamplator!
............................................................................

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cami33 spune:

Din pacate nu este teledon...


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dodo-pui spune:

Citat:
citat din mesajul lui cami33

Din pacate nu este teledon...


din pacate


www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=I%20Love%20DC&page=2" target="_blank"> Votati dod-1 si dod-2




Blogul Speranta moare ultima
Blogul lui Bogdan Andrei , goblenuri,Varsta lui Donu' Bodo,Varsta Isabella-Elena

Credinta vede invizibilul, crede incredibilul si primeste de la
Dumnezeu imposibilul!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mstela spune:

Uff,de ce n-a fost teledon?
Cu siguranta,se mai adunau niste banutzi pretiosi.

mami de TEA

Nu exista vreun pictor care sa fi surprins cu adevarat sentimentele unei mame pentru copilul sau.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramo_cata spune:

neavand cu cine sa-l las pe Andrei am facut ture-ture din curte la TV si samd..imi pare rau ca nu a fost teledon,nu l-am vazut pe george pt ca atunci ii dadeam lui Andru sa manance...imi pare ff rau ca nu a fost teledon..ma rog in continuare pentru Micu nostru




SILUAN ARE DREPTUL LA VIATA!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns natynic spune:

Na, ca la romani...fara o tzeapa mica nu se poate.
In fine, bine ca a fost si asta. De asemenea, George a inregistrat azi o emisiune care va fi difuzata maine 6.08 pe Kanal D, orele 19.
Doresc sa anunt pe toata lumea ca maine intru in posesia primului extras de cont de la Banca Transilvania. Acum e mai greu pt ca, abia odata cu cardul mi se va activa si homebanking-ul; dupa aceea va fi mult mai simplu sa obtin extrasele de cont direct de pe net, de acasa si sa fac actualizarile public aici.
De asemenea, cum avem cardul vom activa si pay-pal-ul, pe toate cele 3 conturi.

Dupa cum intelegeti (inclusiv din emisiune), politica unui astfel de spital pt un pacient strain este sa ceara, in avans, intreaga suma de bani pt transplant. Cum situatia ramane destul de urgenta si nu se mai poate pierde timp, in lipsa obtinerii unui ajutor din partea statului roman, singura optiune pe care o au acum Simo si George este sa se imprumute, rapid. Sa imprumute deci o suma uriasa! Pe care, fara ajutorul nostru al tuturor, va fi neinchipuit de greu sa o deconteze in viata aceasta...Deci strangerea de fonduri devine chiar (SI MAI) urgenta!!
Eu, dupa cum am convenit cu parintii, continuu demersurile pentru a gasi o clinica alternativa la cea din Hanovra, care: fie sa solicite o suma mai mica, fie si cu putin; fie sa nu pretinda toti banii deoadata si toti in avans; fie mai apropiata, caci li s-a estimat ca transportul la Hanovra, cu ambulanta, ar costa (alti) 5000 euro!!!

As mai ruga sa intrati, cine vreti si puteti, pe blogul nostru http://bebesiluan.blogspot.com si sa postati! Orice. Blogul a fost amintit de George in emisiune si postarile mai multe il aduc pe Google mai in fata!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns natynic spune:

Citat:
citat din mesajul lui elara


edit: pt randunelele noastre vreau sa ma scuz ca pana acum nu am incercat pista asta fiindca am concluzionat impreuna cu naty ca avand in vedere ca nu putem sa depunem dosar la amandoua odata sa alegem ce e cel mai facil, respectiv E112.


(naty, sper ca nu ma insel si ca cu tine am vorbit asta, oricum daca nu erai tu probabil era ariel sau mari de la soc. MAME; scuze ca-s confuza)


cu mine, cu mine...Uff, n-as mai intra in amanunte, ca aici scopul e sa-l ajutam pe Siluan sa traiasca, ORICUM, prin orice actiune umanitara posibila. Ideea e ca dadusem un telefon tintit, cuiva in tema, intreband SPECIAL exact chestia asta: DACA formularul E112 acopera transplantul si mi s-a raspuns ca DA, inclusiv in tari non-UE gen Elvetia. Dupa ACEASTA informatie am convenit sa mergem pe calea E112 si nu a Ministerului, care e o cale mult mai anevoioasa dupa cum si tu stiai f bine...
Si eu ma simt mizerabil, infranta dupa atata zbatere, dar nu e vina nimanui, numai ca...vorba cantecului :nu ne-am nascut in locul potrivit"...in care stanga nu stie si nu raspunde de ce face dreapta, ca aia e esenta problemei.

Mergi la inceput