SILUAN, 6 LUNI - TRANSPLANT HEPATIC

Raspunsuri - Pagina 22

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ramo_cata spune:

pentru Siluan Doamne ajuta!!!!


SILUAN ARE DREPTUL LA VIATA!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ariel_7000 spune:

crtranca, am citit mailul. in legatura cu produsul, nu te pot ajuta eu...din mail reiese ca il va primi kokyi si de luni poti lua legatura cu ea sa-l iei.
Din extrasul de azi nu pot inca sa confirm, nu apare numele tau. Probabil in cel de luni.

am actualizat extrasele, intr-un format mai usor de urmarit, aici:
http://news.webshots.com/album/578377296mCFaVm

ca sa se vada mai mare, apasati pe + de pe lupa din partea de jos a pozei.
Din pacate, naty inca nu a rezolvat cu aia la BT ca sa vada si extrasul in valuta de pe internet banking.
stie cineva cum trebuei facut??? se vede numai contul in lei...

" SALVEAZA-L PE SILUAN!!! TU IL POTI AJUTA!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns natynic spune:

Am rezolvat! Doar ca abia de maine am acces la conturile in valuta.
Pana una-alta, o veste mare: in contul de RON avem azi 10975 ron! Sunt urmarea a doua donatii imense, nu stiu ale cui, daca mi se va cere confirmarea o voi da
Intre timp, tzitziri, confirm si donatia ta de 100 ron!
Doamne ajuta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anaemi spune:

Doamne ajuta! Am reusit sa depunem si noi (in sfarsit) niste banuti in cont pt Siluan. L-am trimis pe sot si a depus 250 ron pt bebe.

Acum am o intrebare daca se poate. Noi o sa ne ducem maine seara la biserica la nasul nostru si am vrea sa anuntam si acolo despre micul Siluan. Sotul m-a rugat sa scot povestea micutului si cu o poza de-a lui + conturile sa le impartim in biserica, poate s-or mai gasi cativa binevoitori. Este in regula?


p.s Am fi vrut sa punem un anunt si la capela unde este sotul, insa trebuie sa aiba binecuvantare de la Patriarhie pt asta, iar medicii carora le-ar fi putut cere ajutorul financiar (fara alte aprobari)sunt in concediu deocamdata.

Anamaria & Filip (06.03.2007) & Anastasia (03.08.2008)

Dragostea [...] toate le sufera, toate le crede, toate le nadajduieste, toate le rabda.
Dragostea nu cade niciodata...



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ariel_7000 spune:

anaemi, multumim! puteti folosi orice material credeti ca e de ajutor! Toate sunt afisate pe prima pagina, iar daca ai nevoie de ceva, da-mi adresa de mail pe pm si iti trimit eu tot ce iti trebuie. .



" SALVEAZA-L PE SILUAN!!! TU IL POTI AJUTA!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ariel_7000 spune:

crtranca, au intrat banutii. Multumim!

" SALVEAZA-L PE SILUAN!!! TU IL POTI AJUTA!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simplicity spune:

As vrea sa folosesc contul de Paypal...dar imi da o eroare,ma puteti ajuta?



Mami de 2 iminimioare(sotior si albinuta Ariana)
Vesnic indragostita de voi doi !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ariel_7000 spune:

incerc eu sa te ajut, dar sa-mi zici cu ce.

" SALVEAZA-L PE SILUAN!!! TU IL POTI AJUTA!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simplicity spune:

Citat:
citat din mesajul lui ariel_7000

incerc eu sa te ajut, dar sa-mi zici cu ce.

mami de alexutza (10.04.2003)si Teodor Mihai (10.04.2008)

" SALVEAZA-L PE SILUAN!!! TU IL POTI AJUTA!"
pot scrie pe PM?



Mami de 2 iminimioare(sotior si albinuta Ariana)
Vesnic indragostita de voi doi !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns natynic spune:

Noutati
Siluan este in continuare destul de grav, cu burtica umflata, cu perfuzie de antibiotice dar din fericire nu mai are febra. Medicii spun ca febra s-a datorat, din pacate, reactivarii virusului (CMV) ceea ce complica destul de tare lucrurile intrucat exista un mare risc de infectie a grefei (ficatului nou) dupa transplant. De aceea, dupa transplant bebe va face minim 3 luni tratament cu Ganciclovir (care e destul de toxic, care e si ala ingrozitor de scump dar...nu se poate asuma riscul unei infectii care ar compromite transplantul si sansele lui definitiv).
Inca nu au fost anuntati care dintre ei este mai potrivit pentru a fi donator (sunt amandoi compatibili ca grup sangvin, Rh etc dar conteaza ecografia ficatului-dimensiuni, cat pare de sanatos, care are deci potential mai bun de refacere ulterioara, etc). Din imprumuturi si din tot ceea ce exista in conturile lui George (cele de la Unicredit) au reusit sa plateasca aproape jumatate din suma ceruta de spital. Mai avem deci cale lunga dar iata, cum anuntam, banutii se strang incet-incet...

Mergi la inceput