SILUAN, 6 LUNI - TRANSPLANT HEPATIC

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns zozela spune:

Doamne-ajuta,sa fie transportat azi,puiul,la Hanovra si sa aiba un drum usor!!

Siluan trebuie sa traiasca!!



Mamica lui Mihai si cu Maria Sa la purtator!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramo_cata spune:

Doamne ajuta sa ne aduca vesti bune!!


SILUAN ARE DREPTUL LA VIATA!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

Citat:
citat din mesajul lui cleo78

Citat:
citat din mesajul lui ancadragoman

Vai ce putini sunt

anca de Maria Alexandra (4 noiembrie 2007)
poze si filmulete
povestea nasterii
www.totsites.com/tot/mariadragoman" target="_blank">eu sunt Maria
www.onetruemedia.com/otm_site/start" target="_blank">Montaje Mariuca


AM PRODUSE LA BAZAR!!!!!!




is cam 25000 euro. In nici 1 sapt.
Cred ca suntem pe drumul cel bun.

Nu stiu cum functioneaza, si cum se achizitioneaza, dar sponsorizarile de la firme sunt 'consistente' si atarna greu. Eu am mai dat mai departe...



www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=I%20love%20DC&page=2" target="_blank">Victoria (des.1), fetita frumoasa si curoajoasa, te iubim!


ai dreptate este bine,eu nu vazusem suma de la contul deschis de George
S-a mai facut ceva cu numerele de sms?

anca de Maria Alexandra (4 noiembrie 2007)
poze si filmulete
povestea nasterii
www.totsites.com/tot/mariadragoman" target="_blank">eu sunt Maria
www.onetruemedia.com/otm_site/start" target="_blank">Montaje Mariuca


AM PRODUSE LA BAZAR!!!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madyrizi spune:

s-au pus multe lucrusoare frumoase la bazar pentru Siluan sau la alegere (care pot fi achitate in contul lui). VA INVITAM LA SHOPPING!!!

Mami de www.pregnancy-duedate.com/tickers/z7m2069icppvwhff.png" target="_blank">Mihai siwww.pregnancy-duedate.com/tickers/3n5z7sh3szzc8t5z.png" target="_blank">Alex
AlexsiMihai
AlexsiMihai
www.dianalaura.wblog.ro
veniti la produse noi sau impecabile la preturi foarte bune
pt. Alexandru Hapaleti si alti copii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dudurutza spune:

sa fie totul bine de acum inainte
Si Doamne ajuta sa se mai adune banuti!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zozela spune:

Citat:
citat din mesajul lui natynic

De la birocratia romana...vesti mizerabile!
De la Casa de Asigurari Brasov (si reconfirmat mie ulterior din alte surse oficiale) se respinge obtinerea formularului E112, pe motiv ca...transplantul de organe e un tratament care nu se face in Romania (desi SE FACE!, doar ca nu la bebelusi atat de mici!) si E112 acopera doar proceduri care se fac in Romania dar din motive de timp nu se pot face repede...Ma rog!
A doua varianta este ordinul 50 al Ministerului Sanatatii; asta acopera costuri pt proceduri care NU SE FAC in Ro si aici s-ar incadra Siluan. Dosarul ar contine aceleasi acte in mare DAR...dosarul merge la Directia Sanitara Judeteana...de aici se intruneste o comisie...care aproba sau nu (pt ca ALEGE din mai multe cazuri supuse analizei, in functie de banii Ministerului) si legal are termen sa aprobe intr-o saptamana.
I-am scris lui Simo ca, daca vor, ma zbat in continuare si pt varianta asta de demers legal DESI mi se pare mult mai dificil. Ca voi face cum vor...Raspuns pe sms: "Noi nu mai asteptam, luam situatia ca atare. Luni vine George. Dumnezeu sa ne ajute, sa facem rost de bani"

ASADAR: Dumnezeu sa ne ajute sa continuam in forta campania. strangerea de fonduri e in momentul de fata singura sansa de supravietuire a acestui copil!!


Doamne-ajuta,sa faca rost de bani si sa plece odata la Hanovra!! Nicio veste?? Pleaca azi sau nu??

Edit: Nu pleaca azi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adriuta spune:

Doamne, de acolo de sus, Tu care le poti face pe toate,ai trimis un pui mic pe Pamant,acum ai grija Tu Doamne de sufletelul lui si fa-l bine, sa rada, sa se joace si sa se bucure de darul Tau...viata.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns natynic spune:

Simo m-a informat ca au fost acceptati la Hanovra si vor pleca intr-acolo la 12 noaptea. Asta desi inca nu au putut plati suma ceruta pt ca...nu o au. Imprumutul ce sperau sa se materializeze rapid inca nu s-a infaptuit asa ca au nevoie disperata de bani in continuare.
Astazi am ridicat cardul atasat conturilor. El devine activ de maine. Impreuna cu Ariel_7000 am facut si cererea de activare a pay pal-ului, cand vom avea ok-ul va vom anunta cat de curand.
Pana una-alta, in contul de RON s-au mai adunat azi inca 567 RON. Vom prezenta extrasul detaliat cat de curand, deocamdata nu ma lasa copila sa umblu prea mult la calculator.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns randunici spune:

Intrucat la Banca Transilvania ai dreptul la un singur extras de cont complet gratuit pe luna, azi am scos numai un mini-extras, cu operatiunile efectuate de pe data de 6.08 pana in prezent, pe care il redam aici. Dupa activarea Internet Banking-ului va fi mai usor sa avem acces la toate detaliile operatiunilor.
la 9.08:
Cont euro: 500 euro
Cont RON:
6.08:
50 -OP din RNCB
300 -OP din BUCU
100 - conturi personale
50 -bazar umanitar
100- OP din INGB
120 -OP din INGB
100 -donatie pt Siluan
9.08:
500- transfer sponsorizare caz
50-incasare OP din INGB
25-incasare OP din INGB
100-incasare OP din INGB
200-incasare OP din RZBR
50-diverse
15-alimentare numerar
27-conturi personale

Total la 9.08.: 3191,20 RON si 500 euro.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pooh spune:

Noutati nu aveti despre Siluan?Pooh,mami de Timea(15.06.05) si Balázs(09.07.09)

Mergi la inceput