La Dovlecelu' vesel *3*

La Dovlecelu' vesel *3* | Autor: happy_uka

Link direct la acest mesaj

##################################################################
####@##########@@######@####@#######@@########################
####@#########@##@#####@####@#####@####@######################
####@@@@####@@@@@####@####@#####@#####@#####################
####@###@####@#########@####@#####@####@########################
####@###@#####@@@#####@####@#######@@########################
##################################################################

Cateva mamici pontoase de dovlecei sept-oct 2009, si-au propus SA RADA. Suntem niste mamici vesele de dovlecei, ne completam reciproc, ne sfatuim, ne serbam, radem cu gura pana la urechi. In acest topic NIMENI NU SE SUPARA.
Mamicile de dovlecei au fost intotdeauna prietene, sunt haioase si razacioase. Vor sa treaca peste momentele grele cu zambetul pe buze.

Va asteptam pe toate cele asemenea noua .


Capitole: 1 , 2



_________________________________________________________________
www.13enterprise.co.uk/index.php?dot=common/home" target="_blank"> C a r i n a' s favourite place for ______________________________ Nihil Sine Deo

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns raluk16 spune:

Se vede ca e bio, mai, uite ca nu creste asa bine ca celalalt!

Maiiiii ce m-a enervat gigoloul de la tara!

Lili


Mami fericita de minune Alex (16 octombrie 2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns x_ggg spune:

Vreti sa va intoarceti ACASA?

De dragul primului an de viata al dovleceilor...in curand vor incepe aniversarile pe banda rulanta...haideti sa fim din nou impreuna.

--------------------------------------------
Rares-Costin : 4 oct 2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns suede spune:

Si eu am intrebat...dar nimic .

Laura fericita de puiut scump norocos Mihnea Costin 12.10.2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns happy_uka spune:

Lili, sa inteleg ca esti intr-o ureche mamis? Ufuf, imi pare rau, te-a tras curentul, nu?
Legat de invitatiile voastre "acasa", pentru noi aici este acel " acasa", voi sunteti foarte scumpe, stiu ca va este aiurea sa ne urmariti si aici... Pupici, mai mult nu stiu ce sa zic!

_
www.13enterprise.co.uk/index.php?dot=common/home" target="_blank"> C a r i n a' s favourite place for Nihil Sine Deo

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liliac1 spune:

Citat:
citat din mesajul lui happy_uka

Lili, sa inteleg ca esti intr-o ureche mamis? Ufuf, imi pare rau, te-a tras curentul, nu?
Legat de invitatiile voastre "acasa", pentru noi aici este acel " acasa", voi sunteti foarte scumpe, stiu ca va este aiurea sa ne urmariti si aici... Pupici, mai mult nu stiu ce sa zic!

_
www.13enterprise.co.uk/index.php?dot=common/home" target="_blank"> C a r i n a' s favourite place for Nihil Sine Deo


Mai nasol chiar. Sunt in nicio ureche Cum se mai numeste si starea asta de fapt??
M-am intors de la nenea cu urechile. Dat medicamentatie. Verdict: nu se moare din asa ceva dar e una din cele mai dureroase afectiuni. Ei, acum sa vad cum o invat eu pe Andra sa-mi puna picaturi ca trebuie de 6 ori/zi
Si ca sa vedeti de la ce am facut...de la curatat in ureche
Cica am urechile externe superinflamate, numai bune de pozat si de folosit ca si material didactic. Glumet doctorasul asta. M-a busit rasul. Un ras schimonosit de durere. Macar este o otita frumoasa! I-am explicat ca eu eram tare mandra de curatenia mea si mi-a explicat ca merge mai bine si cu putina mizerie pe-acolo Vineri trebuie sa ma duc la curatat Imi plac mult chestiile astea dar macar nu e de la aer conditionat asa cum ma pacalea soata.


Liliana, Andra-Maria (29.09.2003) & Radu-Mihai (21.10.2009)

Fii asa cum simti si se va vedea in tot ce faci!

D'ale Andrei

Vremuri

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns hepilica spune:

xggg, suede - va imbratisez cu drag. sunteti foarte, foarte dragute. si da, ne lipsiti. stiu ca nu e prea facil sa urmariti in 2 locuri. nici noua nu ne este. va vine sau nu sa credeti, si noi va urmarim. in fapt, am spus ca nu vom mai scrie acolo pentru ca am fost gresit intelese, nu ca nu vom citi. acolo sunt prietene dragi, acolo sunteti VOI, sunt dovlecei de care ne-am atasat.
dupa mesajul lui xggg, mai ca stateam pe ganduri. dar...ne-am revenit repede citind mesaje de genul acesta:

"hai ca si ele exagereaza de nu au aer .. pe bune, chiar m-am enervat acum, de ce sa fie crispate? una e sa faci glume, bascalie, si alta e sa ajungi sa-ti bati joc si sa iei la misto persoane ptr anumite lucruri pe care le fac sau care le plac .. este foarte clar ca la mijloc e numai orgoliu si mandrie .. ATAT!"

...si ne-am dat seama ca nimic nu s-a schimbat.

voi ce-ati face in locul nostru? cum ne-am putea noi intoarce? stiu, e greu sa fi impartial. e greu sa poti deveni un arbitru corect. eu stiu 2 arbitrii corecti: pe CRACIUNESCU si pe Raluk .

tuturor mamicilor de dovlecei le transmit ca niciodata, dar niciodata nu am avut in intentie sa-mi bat joc de cineva. nu o fac nici in viata reala. uka? o crede cineva pe uka in stare sa batjocureasca pe cineva? mai, o faci atunci cand esti lipsit de educatie, atunci cand iti lipsesc cele mai elementare norme de bun simt. tare rau imi pare ca astfel de impresii am lasat. dar parerea de rau trece repede cand realizez ca de fapt nu de noi vorbiti .

ati fost si sunteti cu mine in gand mereu. pentru astfel de interpretari va transmit ca nu voi mai posta la acel topic. aici incercam sa nu contorizam cate glume sunt si cate dicutii serioase.
dar voi citi cand pot, cand voi avea vreme. m-am reintors la job acum...

va pup dragelor si oricand doriti sa veniti pe la noi, va asteptam cu mare, mare drag. daga vreti sa stiti de maia si de carina...aici puteti afla. daca credeti vreodata ca va putem ajuta cu ceva, oricand o vom face cu placere. daca credeti vreodata ca ne puteti da informatii care noua ne scapa, va rugam sa o faceti. daca vreti sa ne sfatuim, sa facem schimb de impresii si info, tare ne-ar placea.

maia va transmite salutari . iar eu va spun ca sunt tare fericita si ca dorm tare linistita. asta ca sa inchei in stilul meu atat de apreciat .








---
mami de minunata si cuminte (22.09.2009)

Multumesc lui DD.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns hepilica spune:

aoleo liliacule, naspa treaba cu urechile astea. doare rau, nu? of,of...sanatate multa.

hai, daca nu ne mai scrii, o sa zicem ca de fapt nu ne mai auzi .

glumesc, stii, da?



---
mami de minunata si cuminte (22.09.2009)

Multumesc lui DD.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MangaGirl spune:

Citat:
citat din mesajul lui hepilica


voi ce-ati face in locul nostru? cum ne-am putea noi intoarce? stiu, e greu sa fi impartial. e greu sa poti deveni un arbitru corect. eu stiu 2 arbitrii corecti: pe CRACIUNESCU si pe Raluk .



ba eu cred ca numai RALUK e corecta. Craciunescu a mai luat si el spaga, here and there. parol!

intr-o alta ordine de idei, succes la munci. Nu e usor, sunt convinsa.

liliac deci sa inteleg ca nu mai auzi? putem vorbi orice?

tare sunt curioasa ce stil de viata au copii prietenilor, de te-au marcat asa.

MangaGirl, Mami de Aidan Gabriel aka Piski

www.bebestepz.blogspot.com

Micul nostru Foc a venit pe lume

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lutoniana spune:

Citat:
citat din mesajul lui MangaGirl

Citat:
citat din mesajul lui hepilica


voi ce-ati face in locul nostru? cum ne-am putea noi intoarce? stiu, e greu sa fi impartial. e greu sa poti deveni un arbitru corect. eu stiu 2 arbitrii corecti: pe CRACIUNESCU si pe Raluk .



ba eu cred ca numai RALUK e corecta. Craciunescu a mai luat si el spaga, here and there. parol!

intr-o alta ordine de idei, succes la munci. Nu e usor, sunt convinsa.

liliac deci sa inteleg ca nu mai auzi? putem vorbi orice?

tare sunt curioasa ce stil de viata au copii prietenilor, de te-au marcat asa.

MangaGirl, Mami de Aidan Gabriel aka Piski

www.bebestepz.blogspot.com

Micul nostru Foc a venit pe lume



sunt unii de lasa frunzele de la ceapa pe dulap ....cu gandul ca vrea Liliachia sa-si faca un ceai de ceapa daca o doare gatul. Aaaa, pardon, o dor urechile
Liliachio sanatate multa, nu te lasa doborata de o boala asa frumoasa.
Te imbratisez si mai fa si tu baie duminica ....odata la 2 saptamani
Multa sanatate.

Lucia, mami de David ocupata cu Shopping la Londra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lutoniana spune:

Hepi postul tau aproape ca m-a facut sa plang, ai dreptate, foarte multa din pacate.
Tu stii ca eu o iubesc pe Maia si pe mami a ei cea draga ...lasa, ca va fi bine....voi incerca sa citesc cat pot, cum pot, sa postez cat si unde simt ca am ceva de spus si ceva de comentat.
Tu si Uka sunteti prietenele mele

Lucia, mami de David ocupata cu Shopping la Londra

Mergi la inceput