Nascuti in suflet, crescuti in inima - cap.5

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns dpluhovici spune:

buna fetelor,

am aparut si noi, dupa cum stiti am fost la maternala, unde totul adecurs perfect, Antonia mea a vazut-o exact ca pe o bunica, vroia sa doarma cu ea, dar in final tot cu noi ajungea sa doarma, nu va ganditi ca o fortam sau ceva de genul pur si simplu pleca la culcare cu maternala, iar dupa 30 min. venea la noi. I-am facut o mini petrecere si a trebuit sa plecam sa-i luam tortul, bineinteles ca am vb cu ea ca merg sa-i i-au tortul, si chiar am intrebat-o daca vrea sa merga cu mami si cu tati raspunsul ei a fost nu.....toate bune si frumoase, in momentul in care sotul meu a scos masina Antonia s-a pus pe un plans de nu stiam ce sa-i facem, dar pana la urma s-a linistit si totul a decurs ok. Dupa 2 zile vroia sa mergem acasa, cred ca ii ajunsese, aaaaaaaa.......... era sa uit cand am intrat in sat si-a recunoscut gradinita "mami uite asta a fost gradi a mea pana sa ma iei tu " surprinzator nu prea si-a adus aminte de prietena ei, sau mai bine zis de fetita cu care se juca. Am avut emotii, foarte mari, dar Antonia prin cum s-a comportat ne-a dat incredere si ne-a demonstrat ca pentru ea noi suntem parintii ei, iar celei care ii spunea mama pana sa aparem noi, este buni si asa va ramane. Am fost si sunt foarte mandra de ea, credeti-ma mi se umplea sufletul de fericire cand o auzem ca ma striga "mami", iar pe maternala "buni" . Singurul moment in care a fost putin trista pitica a fost la plecare, apoi si-a revenit si pe drum ne tot spunea ca ii este dor de casa si de pink- ursuletul cu care doarme. Sunt sigura ca o sa repetam vititele la "buni".
Am primit in sfarsit HOTARAREA......................
PUPICI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns KoraPop spune:

dpluhovici ce frumos! Asa si trebuie sa se intample, sa inteleaga copilul unde este casa lui,cine sunt parintii etc...recunosc ca si eu am emotii de pe acum...Felicitari pentru HOTARARE!!!!!!!!!!!!!

Kora

CARPE DIEM!(Traieste clipa!)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabi_99 spune:

KoraPop- dulce fok puiutzul vostru.... ma uit shi io frecvent la pozele copiilor noshtri de pe mail....ce sa mai zic...au okishorii shi zimbetul atit de dulci.....hmmm...ii maninci din priviri:)...sa va adunatzi cit mai repede la casutza voastra, cu totzii!!!

gabi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns SoriLea spune:

LA MULTI ANI TUTUROR CELOR CE POARTA AZI ACEST FRUMOS NUME AL FECIOAREI MARIA, SA FITI VESNIC OCROTITI DE MANA EI, SA AVETI PARTE DE MULTA SANATATE SI SA FITI INCONJURATI DE MULTA DRAGOSTE


Lucrul important este acesta...sa fii capabil in orice moment sa sacrifici tot ce ai, pentru ce ai putea sa devii. Charles Dubois


SoriLea - Mamica fericita a ingerasului RAZVAN - IONUT (11 MAI 2009)


http://b2.lilypie.com/GcAYp3.png

http://picasaweb.google.com/sorilea73

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irina_g spune:

LA MULTI ANI TUTUROR CELOR CE POARTA NUMELE SF MARIA.
Asi, tie in mod special iti spun la mutli ani pt minunea ta Maria
Sa nu se supere celelalte fete insa Asi e din gasca veche si o cunosc mai bine.

Irina si Mihai

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns asi spune:

Multumim de urari.Irina

Ieri am sarbatorit-o pe Mariuca mea si evident a fost tare incantata sa fie in centrul atentiei.I-am luat un set de doctor foarte dragut , doar doar se va obisnui si nu va mai face crize la cand mergem la consultatii.
Torutul de cioco a fost demential , asa ca va sevesc cu drag cu o felie generoasa si un pahar de apa rece rece de la izvor.



Ei sunt norocul meu : Razvan si Maria
Cand Dumnezeu iti inchide o usa , intotdeauna iti deschide o fereastra.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns asi spune:

La multi ani Mihai, puiut de ioanaalice!

Ei sunt norocul meu : Razvan si Maria
Cand Dumnezeu iti inchide o usa , intotdeauna iti deschide o fereastra.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dpluhovici spune:

LA MULTI ANI! SANATATE FERICIRE SI NUMAI BUCURII pentru toti sarbatoritii de ieri amintim Mariaa, Maria (Asi), Maria_T, Maria (gabi_99), Marian (KoraPop),etc...............

va pupam

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns KoraPop spune:

La multi ani puisorilor care si-au sarbatorit onomastica!!!!!!

Multumim si noi pentru urari...!

Kora

CARPE DIEM!(Traieste clipa!)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mariaa spune:

asi, pup Mariuta mica si scumpa si sfatoasa si pe mamica ei pretioasa
Dana

Ale acum vreo doua zile acasa, vine tzopaind langa mine si-si intinde buzele tuguiate sa-mi dea un pusi. O pup cu zgomot la care zice:
- multumesc, mami!
- pentru ce, Ale?! (ca nu se intamplase nimic special in momentul acela..)
- pentru iubire, mami!
si o zbugheste inapoi la joaca.



doresc asteptare cat mai scurta mamicilor aspirante




- mami, vrei sa te fac fericire?!

Mergi la inceput