Albinutze de Mai-Iunie 2009(85)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ana_micu83 spune:

Seara buna albinute!

Ma adun si eu de pe coclauri si imi fac curaj sa va scriu!
Incep cu felicitarile si urarile pentru DANA! Sa dea Doamne Doamne ca de data asta sa fie cu noroc. La cat timp dupa pierdere s-a intamplat minunea?

Mie ieri mi-a venit CM dupa 5 sapt de la............

Am fost de am facut un set de multe analize, am o parte din rezultate si astept restul. Mai ca m-as baga de acum din august...

Despre fratele meu ce sa va zic...este inca in Bulgaria si se afla in spital cu baietelul. Ieri a avut loc inmormantarea si maine am inteles ca o sa mearga o salvare dupa baietel si fratelo cu viitoarea cumnatica o sa vina cu o masina alaturi de mamica baietelului. Eu am stat ca pe ghimpi si inca mai stau..simt ca mi se ascunde ceva (asa as vrea sa mi se para) si nu stiu ce. Ai mei nici acum nu au curent.... ca sa nu faca naveta zilnic au mai ramas peste seara la bunici...si pe motiv de un singur tv si palavrageala nu au vazut stirile (s-a dat la stiri accidentul si era o imagine in care se vedea ff clar masina si cum s-a scos copilul din masina--eu nu am vazut).

In rest, noi suntem bine...am fost sambata la nunta...Razvan are dintocul 3 pe drum(mai este cineva in 2 dinti?) si ne cam maraie noptile.

***Andrei~Razvan, surprize in imagini***Hainute alese pentru printi si printese!***

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana_micu83 spune:

Alyanta, vazut pozutele! Super burtica....vreau si eu unaaaa

Cris, pupam sectoriciul!

Ioana, tare faza cu adormitul..pana la urma cum s-a finalizat momentul "artistic"? A a dormit Sara ori ba?

Mh, felicitariiiii!!!

Serialbastre am tras si cu ochiul la voi!

Philip si pozele voastre cu vapirul au fost bestiale. La multi ani cu intarzierrrreeee.

Flo, La multi ani si tie! Iertare de intarziere!

Alic, multumim de pont cu piscinuta! Am fost si noi de am luat una....da ori am fost mai ghinionisti, ori are o buba ca pierde pe undeva aer. Da e super si asa!

Dici, Andata sunteti fenomenale. Mi-au placut replicile dintre voi cu uleiul de peste! Concluzia o trag eu ca-s din exterior: sunteti amandoua destepte si frumoase si ii bun si uleiul asta(e cu efect la timpul potrivit!).

Carla, vazut pozute cu printesele tale!Superbeeeeeeeee
Ne bucuram ca v-ati distrat la mare!

Pupam toate juliturile, toate nasucurile si toate manutele neastamparate!

***Andrei~Razvan, surprize in imagini***Hainute alese pentru printi si printese!***

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana_micu83 spune:

Mamici, am o intrebare/rugaminte...ati fost careva la HOTEL BICAZ de la marea noastra (Mamaia). Este (cica) hotelul BCR-ului (unde lucreaza tati) sau ar fi un hotel cu circuit inchis.In mail-ul de la ei,beceristii , se lauda ca arata super, ca sunt super preturi etc etc da poze nu sunt. Am dat un search pe google si peste tot imi apare o poza cu un hotel comunist. Daca stiti ceva, va rog sa-mi dati si mie de veste!

***Andrei~Razvan, surprize in imagini***Hainute alese pentru printi si printese!***

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns SoriLea spune:

Salutare stup

Va mai amintiti de mine, de noi????

Tot ce va pot spune deocamdata, este ca am avut cea mai vrumoasa vacanta de pana acum si ne pare rau ca s-a terminat si tati a inceput munca

Am fost si la mare si Razvan a stat numai in apa, daca mergeam mai de dimineata pt aerosoli, ne stia toata plaja ca nu puteam sa-l tin sa nu intre in apa si nu suporta nimic pe el (aripioare, colacel...), cu greu reuseam sa-l mai scot si sa-l mai tin in piscinuta.
Nu am vazut pana acum un copil asa mic iubitor de apa. Daca l-ati vedea cum isi baga capul in apa si apoi pufaie apa care i se scurge pe fata e dulce foc.

Acum cand vede apa multa la TV (chiar si la inundatii) sta nemiscat in fata televizorului si spune ATA (apa) si are un zambet larg

Acum sunt franta de oboseala , dar promit sa revin cat mai rpd cu povesti si poze.

intregului stup

Lucrul important este acesta...sa fii capabil in orice moment sa sacrifici tot ce ai, pentru ce ai putea sa devii. Charles Dubois


SoriLea - Mamica fericita a ingerasului RAZVAN - IONUT (11 MAI 2009)


http://b2.lilypie.com/GcAYp3.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris_82 spune:

ana acum 2 ani cand incercam sa intru pe horeca,m-am impiedicat si de hotelul Bicaz..e tare adevarat ca pe dinafara arata "comunist" eu ii zic mai finutz..de moda mai veche,dar inauntru personalul e respectuos si e foarte curat(in camera nu am intrat ca nu am avut ocazia si nici nevoie)si am auzit ca au preturile sub ceilalti,dar e ok ca si mancareacum daca m-au mintit altii pe mine te mint si eue numai pentru cei care lucreaza pentru ei si de aceea li se si ofera preturi mai pentru "criza" ca sa zic asa..daca mai aud ceva legat de hotel de anunt

brotacul tero-sectoristMIRUNA(29 mai)

Teroricul sectoricios are 1 anisor

BAZAR

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nicuratze spune:

Buna seara mamici,

VIOLETA,mii de scuze de intarziere,La multi ani si din partea noastra,multa sanatate si multe bucurii in viata!

DANA,felicitari!!!!

ALYNTA,am vazut pozele,au crescut baietii tai,mi s-au parut cam putine.

DEEA,,ai incercat sa dormi cu Darian? Ma gandesc ca poate o fi speriat de ceva...

Va pup pe toate,imi cer scuze ca sunt iar pe fuga
(azi am avut zi de spalat covoare)



Elena,mama Andrei (11.06.2009 ) si a lui Radu (21.10.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana_micu83 spune:

Citat:
citat din mesajul lui cris_82

ana acum 2 ani cand incercam sa intru pe horeca,m-am impiedicat si de hotelul Bicaz..e tare adevarat ca pe dinafara arata "comunist" eu ii zic mai finutz..de moda mai veche,dar inauntru personalul e respectuos si e foarte curat(in camera nu am intrat ca nu am avut ocazia si nici nevoie)si am auzit ca au preturile sub ceilalti,dar e ok ca si mancareacum daca m-au mintit altii pe mine te mint si eue numai pentru cei care lucreaza pentru ei si de aceea li se si ofera preturi mai pentru "criza" ca sa zic asa..daca mai aud ceva legat de hotel de anunt

brotacul tero-sectoristMIRUNA(29 mai)

Teroricul sectoricios are 1 anisor

BAZAR


Sar`na de raspuns! Colegii sotului meu s-au declarat foarte incantati de tot ce a fost acolo...eu n-am mai stat intr-un concediu in Romania de vreo 6-7 ani...prin comparatie cu tarile vizitate tare mi-e teama ca am sa va povestesc plangand.

Apartamentul pe care am vrea sa-l luam costa 200 ron/noapte, iar mancarea ar fi de 68 ron/persoana/zi ..3 mese.

***Andrei~Razvan, surprize in imagini***Hainute alese pentru printi si printese!***

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris_82 spune:

neata,..... ??????????

sorilea binenteles ca nu v-am uitatcred ca a fost super in vacantaiar la capitolul apa,fi-mea e bucatica identica cu razvan al tauieri dimineata m-am inundat in baie si noi nu stiam cum sa strangem apa mai repede si fi-mea era cea mai bucuroasa si nu stia cum sa ne fenteze ca sa ajunga direct in baltoaca la joacate asteptam cu pozici
ana comparativ cu alte tari diferenta e de la cer la pamant,dar pentru cei care nu au decat optiunea de litoral romanesc e foarte ok hotelul acesta..acum tu stii mai bine ce vrei,ca in fond nu va trebuie camera decat ca sa dormiti seara si sa va refaceti bateriile un pic la pranzconteaza ce faceti in timpul zilei si ce vreti faceti

brotacul tero-sectoristMIRUNA(29 mai)

Teroricul sectoricios are 1 anisor

BAZAR

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alynta27 spune:

Salutare!
Ana multumesc! Poate nu-ti ascund nimic! Cred ca situatia in sine e tensionata! Vei avea si tu burtica, vei vedea!
Fetelor tare greu cu burtica mare in luna lui cuprtor! M-am foit mult pana sa adorm! Am schimbat patul si camera si a fost ok! Juma de noapte cu sotul, juma de noapte cu cel mare! Mi-au murit TOATE telefoanele, ieri au pierit pierusii... F "fain"..... In buget e o gaurica de la concediu si vom vedea cum iesim din toate!
Nicuratze multumesc! Intr-adevar putine... Eram obositi pana si de pozat! Am preferat sa stam linistiti si sa ne privam de orice "efort"!
SoriLea bine ai revenit! Si noi suntem in clubul "inotatorilor"! La mare au stat mult in apa, de asta i-am adus si cu mucisori!
E canicula si cica mai tine si maine! As pleca la racoare, dar unde?!

Alina-Mirela 35+Maria si mami de DAVID (27.06.2007)siMATEI (15.05.2009)

POZE

www.totsites.com/tot/davidipate" target="_blank">pagina lui David
Cum a aparut Printul!
Un ingeras in viata noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anda_magda spune:

neatza fetelor!!!!
sunt la birou pe ultima suta de metrii. joi noaptea spre vineri plecam si noi la mare. clara cred ca o sa faca si ea ca razvan si ca miruna: adica numai in apa. i-am luat piscina ca m-am gandit s-o pot amplasa pe plaja langa mine.
in rest.... avem 2 maselute iesite de tot si inca doua pe drum. de aceea e tare, tare maraita. sper sa o mai imbunez cu marea.
la mare o sa ne caram cu patutul dupa noi fiindca ea e obisnuita sa doarma acolo, fiindca e super cald si nu stiu ce paturi de piticuti gasim in camera si fiindca am un plan maret ca dupa ce ne intoarcem de la mare s-o obisnuiesc sa doarma in camera ei.
ana multi!

Mergi la inceput