La dovlecelu' vesel ! *2*

La dovlecelu' vesel ! *2* | Autor: happy_uka

Link direct la acest mesaj

##################################################################
####@###@######@@######@####@#######@@########################
####@###@#####@##@#####@####@#####@####@######################
####@@@@####@@@@@####@####@#####@#####@#####################
####@###@####@#########@####@#####@####@########################
####@###@#####@@@#####@####@#######@@########################
##################################################################

Cateva mamici pontoase de dovlecei sept-oct 2009, si-au propus sa RADA. Suntem niste mamici vesele de dovlecei, ne completam reciproc, ne sfatuim, ne serbam, radem cu gura pana la urechi. In acest topic NIMENI NU SE SUPARA.
Mamicile de dovlecei au fost intotdeauna prietene, sunt haioase si razacioase. Vor sa treaca peste momentele grele cu zambetul pe buze.

Va asteptam pe toate cele asemenea noua .


Capitolul *1*

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns liliac1 spune:

Hai ca ma bag si eu la d-astea cu painea.
I-am mai dat si eu sa roada dar v-am zis ca al meu e fomist?? Suge coltul de paine pana-l inmoaie, dup-aia il indeasa in gura si sta cu el asa, ca nu poate sa deschida gura ca sarpele sa si-o indese pe gat. In concluzie, cand il vad fasticit incepe desclestarea falcilor si bagarea dejtului printre dinti ca sa extragem bucata inmuiata. Se lasa cu plansete si...inlocuim bucata de coaja cu alta. Totul pana-n 3 ori


Liliana, Andra-Maria (29.09.2003) & Radu-Mihai (21.10.2009)

Fii asa cum simti si se va vedea in tot ce faci!

D'ale Andrei

Vremuri

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluk16 spune:

ieeee sa fie un capitol frumos!

Uka te simt altfel in postari, mai precauta, mai serioasa, nu stiu daca e de vina evenimentul, sau dl zero

Daaaa inainte asta era terapie, si daca nu cumparam. De doua saptamani incerc sa ajung cu el, dar ai dreptate, treaba aia ne impiedica, pauza mica intre supturi. Si au mai fost si ploi. Chiar singura cu el nu m-as fi descurcat, cu probat si din alea. Ca el vrea entertainment tot timpul. Sa vedem cand mai creste...

Da auzi, doamna mare bucatareasa! (Cu tine vorbesc, nu te uita in spate peste umar ) Cum ai luat aparat de iaurt nu iei si de paine? Si ii faci tu printesei paine, fara aditivi!

Lili ma distreaza Raducu, si al meu e pofticios si toate le baga in gura bucati mari, musca mare, dar nu e fomist, ca nu vrea sa le inghita!

Fug ca se catara pe laptop


Mami fericita de minune Alex (16 octombrie 2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liliac1 spune:

Hehehe...daca puneam pariu cu mine macar, sigur il castigam. Sotul meu tocmai ce-a sosit chiar inainte de 16:30. Nici urma de soacra-mea


Liliana, Andra-Maria (29.09.2003) & Radu-Mihai (21.10.2009)

Fii asa cum simti si se va vedea in tot ce faci!

D'ale Andrei

Vremuri

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns happy_uka spune:

Eu?? Maaare?
Nu mi-am dat seama ca-s serioasa Am o zi destul de nasola, am uitat da depun o declaratie care avea termen eternul 25 al contabililor si e cu amenda..si-s intoarsa pe dos tare; nu ma pot cocentra cu asta mica pe cap, cand doarme nu stiu ce sa fac mai intai..de-astea.. Zilele trecute am descoperit o alta greseala, am uitat ca s-a majorat tva'u si io tot intr-o veselie facturam cu 19% ..de neiertat (cu toate astea, sefu/sotu m-a iertat )
Asa..ce vroiam sa mai zic..pai avem aparat www.smartbuy.ro/aparate-de-preparat-paine/philips-aparat-de-preparat-paine-hd9020-40~2609913.html" target="_blank">d-asta de facut paine, de fapt mama are la ea acasa, dar nu mai facem pt ca mancam ca spartii cate o paine o data ! Dar pentru zuzica o sa-i spun sa produca doar 1 felie, maxim 2 pe zi! Maxim am spus !!

_
www.13enterprise.co.uk/index.php?dot=common/home" target="_blank"> C a r i n a' s favourite place for Nihil Sine Deo

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns happy_uka spune:

Citat:
citat din mesajul lui liliac1

Hehehe...daca puneam pariu cu mine macar, sigur il castigam. Sotul meu tocmai ce-a sosit chiar inainte de 16:30. Nici urma de soacra-mea


Liliana, Andra-Maria (29.09.2003) & Radu-Mihai (21.10.2009)

Fii asa cum simti si se va vedea in tot ce faci!

D'ale Andrei

Vremuri





Sa vada si el cum e cu asteptarea
Pune-i o tigaie in mana..nu ca as inuraja violenta

_
www.13enterprise.co.uk/index.php?dot=common/home" target="_blank"> C a r i n a' s favourite place for Nihil Sine Deo

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liliac1 spune:

ukule cum sa uiti mai?? Hai ca punem reminder la subiect: 25 - situatii contabile

Cu painea...dar voi nu mancati??? Eu am dat-o pe de-aia cu fibra. Arata nasol tare dar e gustoasa si e plina de seminte.

Liliana, Andra-Maria (29.09.2003) & Radu-Mihai (21.10.2009)

Fii asa cum simti si se va vedea in tot ce faci!

D'ale Andrei

Vremuri

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns happy_uka spune:

Pai daca-s tuta!! Fac declaratiile pt 4 firme, asta inseamna vreo 12-13 bucati ..si asta mi-a scapat, nu am verificat..si uite asa
Mancam paine..dar noi nu prea mancam p-acasa


_
www.13enterprise.co.uk/index.php?dot=common/home" target="_blank"> C a r i n a' s favourite place for Nihil Sine Deo

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns hepilica spune:

ce simpatica e liliacu'. il cunosti bine pe sot, vad. pe sotul tau adica . ai zis ca vine, a venit.

mai, maia nu papa paine. adica eu ii dau asa cate-o coaja s-o tina in mana, da' precum va spuneam, ea nu duce nimic la gura. eu cum sa ii dau? i-am dat intr-o zi cateva faramite pe o furculita , eram la restaurant. si le-a morfolit asa in gurita. in rest, cum sa-i dau? voi cum le dati, asa in manuta si duc ei la gura? poate cand o avea dintisori?

am prins-o pe-aia cu usturoiul. poate o sa incerc si eu.

manga, si noi tot scaunel d-ala care se prinde la masa mare avem. adica asta este scaunul cel nou despre care iti spuneam.
sa ne spui ce zice aidan de furculita. succes, succes!!!



---
mami de minunata si cuminte (22.09.2009)

Multumesc lui DD.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iulia0807 spune:

Citat:
citat din mesajul lui happy_uka

Eu?? Maaare?
Nu mi-am dat seama ca-s serioasa Am o zi destul de nasola, am uitat da depun o declaratie care avea termen eternul 25 al contabililor si e cu amenda..si-s intoarsa pe dos tare; nu ma pot cocentra cu asta mica pe cap, cand doarme nu stiu ce sa fac mai intai..de-astea.. Zilele trecute am descoperit o alta greseala, am uitat ca s-a majorat tva'u si io tot intr-o veselie facturam cu 19% ..de neiertat (cu toate astea, sefu/sotu m-a iertat )
Asa..ce vroiam sa mai zic..pai avem aparat www.smartbuy.ro/aparate-de-preparat-paine/philips-aparat-de-preparat-paine-hd9020-40~2609913.html" target="_blank">d-asta de facut paine, de fapt mama are la ea acasa, dar nu mai facem pt ca mancam ca spartii cate o paine o data ! Dar pentru zuzica o sa-i spun sa produca doar 1 felie, maxim 2 pe zi! Maxim am spus !!

_
www.13enterprise.co.uk/index.php?dot=common/home" target="_blank"> C a r i n a' s favourite place for Nihil Sine Deo


Of mai Ukule,ca tare mi-au mancat ficatii si mie declaratiile astea...Nu le mai pot suferi si pace!Cred ca as putea face orice numai sa ma intorc in contabilitate nu!Am lucrat 5 ani la o firma de evidenta ce avea arondate vreo 120 de firme.Nu-ti inchipui ca toate erau mari sau ca aveau si activitate.Erau vreo 30 pentru care depuneam asa de amorul artei...insa erau si care aveau 300 de salariati!Cand faceam fise fiscale si bilanturi credeam ca mor cu ele de gat!Hia ca m-am vaitat.Da' am spus si eu cuiva care chiar intelege ce zic ca lumea de obicei zice: ei si ce? erau multe?hai te pup si sa auzim de bine

Iulia-mamica lui Ucu 29.09.2009
Bebe voios de mami Iulia
http://bebevoios.blogspot.com/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iulia0807 spune:

Citat:
citat din mesajul lui liliac1

Hehehe...daca puneam pariu cu mine macar, sigur il castigam. Sotul meu tocmai ce-a sosit chiar inainte de 16:30. Nici urma de soacra-mea


Liliana, Andra-Maria (29.09.2003) & Radu-Mihai (21.10.2009)

Fii asa cum simti si se va vedea in tot ce faci!

D'ale Andrei

Vremuri




Mai eu m-am gandit la pariu da' n-am pus ca si eu tot asa as fi zis:ca vine fugutza!eu stiu marfa de buzau ,restul doar il banui

Iulia-mamica lui Ucu 29.09.2009
Bebe voios de mami Iulia
http://bebevoios.blogspot.com/

Mergi la inceput