Prietene la bine si la greu - 38

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cosmynik spune:

Iti multumesc mult, Andre Eu auzisem ca Broncho-Vaxom se gaseste pt bebelusi incepand de la 6 luni sub forma de praf, iar la copiii mai mari sub forma de capsule.
Cosmina,mami de Emma

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andrecluj spune:

Citat:
citat din mesajul lui cosmynik
Iti multumesc mult, Andre Eu auzisem ca Broncho-Vaxom se gaseste pt bebelusi incepand de la 6 luni sub forma de praf, iar la copiii mai mari sub forma de capsule.Cosmina,mami de Emma
E posibil. Eu am vazut copii care primeau, chiar si eu m-am imunizat vreo 2 ani cu asta, dupa care am trecut pe naturiste. Dar intreb sigur la farmacia naturista despre ce vorbea femeia si iti zic. Minunea mea care s-a lasat asteptata atat de mult!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mami.ilinca spune:

Intrebare intrebatoare:

Spre ce gen de incaltaminte sa ma orientez pt Ili,cu talpa mai rigida sau mai moale,care sa sustina glezna/nu?In casa sta in sosetute si nu-i pun altceva cand merge.Dar afara cu ce o incalt ca sa faca si ea cativa pasi?

Stiu ca s-a mai discutat pe tema asta,dar nu prea am retinut decat ca e bine sa mearga desculti .Fie-va mila si dati-mi o manuta de ajutor.

Lyly:ai fost la medic cu pustiul tau?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns coquelicot spune:

Buna amiaza, fete dragi,

RamoX,ooof, sa iei decizia cea mai buna pentru tine si xoricel.Un mare pup apasat si pentru Ionela.

Referitor la incaltaminte, eu am tot studiat problema pentru ca va veni iarna cu fulgusori mergagiosi, am tot cautat cum e cu gheata care tine glezna, care ar fi, se pare, tot o inventie romaneasca, in afara nu s-a pomenit asa ceva daca copilul nu are probleme.
Cum la noi va fi iarna, inevitabil le vom lua ceva ghetute inalte, care din nefericire nu ii incurajeaza la mers, citeam pe undeva cat de sovaielnici vor fi incaltati si cat de bine vor merge cu picioarele goale in casa(degetele fac aderenta pe podea iar ei se simt in siguranta). Chestia cu picioarele goale este sustinuta si de Berry Brazelton, in care incerc sa ma cufund in cele 30-40 de minute dormite de Matei in parc. Mai aporfundez si revin caci am gasit cateva lucruri interesante.

Va las spre studiu 3 linkuri {ultimele doua via dovlecei}:
- http://bobulmeudeorez.blogspot.com/2010/07/o-botina-din-cea-mai-fina.html - cititi aici si comments
- http://babyproducts.about.com/od/clothing/bb/firstshoes.htm
- http://www.babyworld.co.uk/information/products/product_tests/first_shoes/default.asp


Citat:
citat din mesajul lui mami.ilinca

Intrebare intrebatoare:

Spre ce gen de incaltaminte sa ma orientez pt Ili,cu talpa mai rigida sau mai moale,care sa sustina glezna/nu?In casa sta in sosetute si nu-i pun altceva cand merge.Dar afara cu ce o incalt ca sa faca si ea cativa pasi?

Stiu ca s-a mai discutat pe tema asta,dar nu prea am retinut decat ca e bine sa mearga desculti .Fie-va mila si dati-mi o manuta de ajutor.

Lyly:ai fost la medic cu pustiul tau?




mami de MATEI -TUDOR (10.11.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns many_bani spune:

Lyly multam'de dedicatie, frumos mod de a incepe ziua.
Lavi condoleante
Monis bine ca sunteti ok sa va puteti bucura de cat a mai ramas din vacanta.
Licuriciule spor la cumparaturi.Abia astept petrecerea de casa noua
Andre multumim
Multumesc fetelor de urarile de bb2, noi il asteptam, vom vede.
Dana eu nu am folosit scutec gen chilotel, insa daca se imbraca la fel ca cel de piscina nu imi trebuie, foarte greu il imbracam pe Vlad cu el. La cele cu arici ii dau un tub de crema sau mai nou periuta lui de gingii si sta potolit iar eu imi fac treaba.
Raluciule pe cand plecare in Germanica? Gata posaportul lui Bubulache?
Ionela sa stii ca si mie imi foloseste ce scrii tu, cum si din posturile altor fete am de invatat

Va pupez

mami de Vlad (29.10.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns coquelicot spune:

Mi-am amintit inca ceva.
Intr-una din zilele de simandicos ale lui Matei, cum a fost cea de aseara si cum sunt cam toate in ultima vreme, i-am dat sa manance din mana mea o bananan si a mancat o jumatate! Nici nu stiu ce emoticon merge. Ii dau din mana mea pentru ca al meu Capisonel este in faza experimentarii gravitatiei (ma rog, cred ca are legatura cu anticiparea) in sensul ca arunca tot pe jos si se uita sa vada ce s-a intamplat.
Buun, a mancat din mana mea, muscat bucati foarte mari din care scuipa tot ce ii era de prisos, molfaia si inghitea regulamentar, tragea mana,etc.Absolut minunat.

Ei, asa cum ma asteptam, am gasit destul de multe bucati intregi in scutec si un scaun cam diareic. Cum inghitise in ziua aia doua lingurite de fructe si un varf de lingurita de peste cu legume, banana a fost.

Acum, eu ce sa deduc de aici? Flavours spusese la un moment dat ca nu ii plac anumite lucruri la autodiversificare - oare asta ar fi unul din motive sau faptul ca isi alege singur mancarea si nu ia nutrientii necesari?
Ei au pana la urma enzime pentru autodiversificarea asta? Daca gasesc mancare nedigerata in scaun, nu inseamna ca ceva nu e pregatit in stomacul lor?
Mai citisem pe undeva ca d-aia se si dau piureuri, nu numai ca s-ar ineca si ca n-au dinti ci pentru ca asa se digera mai usor mancarea.Asa era si explicatia mestecarii mancarii de catre mama, transfer de enzime din saliva ei - o chestie absolut gretoasa dupa mine.

Asadar,cum e treaba, ce spuneti?

mami de MATEI -TUDOR (10.11.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lylyana.ion spune:

avem rubeola

revin pe seara

Lili, mami de Alexandru (18.11.2009)
pozicile noastre

varsta noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitza35 spune:

salutari tuturor,

multumim mult pt urarile primite si ne alaturam si noi celor care ureaza La multi ani celorlalti sarbatoriti ai zilei

Sunt intr-o megaviteza, pentru ca tocmai de ziua lor mucosii s-au gandit sa dea tot programul peste cap, mai decalati ca azi cu masa si somn nu au fost cred niciodata...cand unul doarme celalalt manaca sau se joaca, cand am incercat sa-i dau Evei mancare odata cu Dragos, chiar daca nu era ora ei de masa si nici nu cerea s-a lasat cu urlete si se izbea de scaunul de masa...asa ca PAS


Azi i-am dat Evei o randea de orez de la Organix si a papat-o pe toata fara sa se inece...a fost mai greu pana a reusit sa o bage in cura pe orizontala ca tot incerca pe verticala si nu-i incapea...si nervi gramada

Lavi, condoleante
Ramoxxx, imi pare rau sa aud asa o veste, dar tu stii ce e mai bine... sa ai putere sa treci peste toate pentru puiul tau
Raluci... sa fie pisicoasele de vina? pupan Bubu-patru-dinti
Monis, bine ca va reveniti si sa va bucurati de restul de concediu ramas
Licurix, spor la cumparaturi si la amenajari, sa terminati cat mai repede cu santierul ca sa va mutati in casa voastra

Bafta fetelor la bb2...eu tot prin FIV am mucosii, dar parca nu l-as astepta (chiar acum) pe urmatorul...daca vine natural, e f ok; la rece nu am nimik.

Ma duc sa pun berea la rece si ce mai doresc fetele pentru deseara, pana atunci va las cate o inghetata si, daca sunt doritoare, si niste tiramisu



Dragos si Eva _30.11.2009


mucosii


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns floricik spune:

Citat:
citat din mesajul lui lylyana.ion

avem rubeola

revin pe seara

Lili, mami de Alexandru (18.11.2009)
pozicile noastre

varsta noastra


Of Lyly imi pare rau...cum se simte Alex?


Floricik mami de Maria Ema-12.12.2009

www.webshots.com/user/floricik0805" target="_blank">noi 3

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simina_kin spune:

Buna ziua fetele
Lavi condoleante
Lyly sa scapi repede

Si special pt Ramonixxx(ti-am indeplinit dorinta)



fericita de ranjita delicioasa Maya Andreea , din data de 6-oct-2009


Povestea nasterii printesei cu ochi albastri

www.youtube.com/watch?v=EZMAyvih51Q" target="_blank">Ceva special pentru fata si sotul meu! VA IUBESC!!!

Mergi la inceput