Cristian Tabara

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Iasmin08 spune:

Eu am avut o astfel de poveste pe la 5 ani- un vecin sarit de pe fix, ne ademenea cu gume straine, din alea de faceau baloane.
Ei bine, cand au aflat parintii mei au facut ca leul. Nu pot spune ce maniosi au fost, l-ar fi linsat pe om. Ai mei au chemat politia (se pare ca el mai procedase asa si cu alte fetite de seama mea) si au iesit mai multi parinti din scara si au depus plangere. Tii ce tambalau a mai fost!!! A trebuit respectivul om (dezaxat, vai de capu lui) sa se mute din bloc, ca altfel l-ar fi omorat parintii nostri.

Deci daca povestea e adevarata, pe mine m-a lasat masca versiunea parintilor.

Olympia, imi pare rau, dar sa stii ca povestea cu ''le-a trebuit timp sa-si revina'' nu tine la mine. Parintii pe care i-am vazut eu ar fi sfasiat de viu pe cel care ne-a molestat. Nici unu nu a avut nevoie de mai mult de un minut sa ia foc literalmente. Nu lua apararea parintilor ca nu ai de ce. Sorry.

Iasmin, mama de strengar de 8 anisori

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Natasa spune:

Eu nu stiu daca Tabara a facut sau nu ceva pentru ca nu-l cunosc, dar povestea pute rau. CUm adica s-a dus copilul singur la politie si a dat declaratie? Asta in timp ce mama (care in mod normal, daca a stiut si a tolerat asa ceva se cheama complice!) isi plingea in pumni ca fostul iubit se insoara cu alta??? Ce parinte sanatos la cap nu sare la gitul nenorocitului care ii atinge copilul? Ori e o minciuna sfruntata, ori mama e la fel de vinovata cu agresorul. De unde trebuia "sa se adune"???? Mai stai sa gindesti cu saptaminile si cu lunile in astfel de situatii?? Mie mi se pare ceva gen "ia sa vezi ce-i fac eu nenorocitului asta de m-a parasit, mai ales ca si figura publica".

Mergi la inceput