Bucurii de sept-oct 2006(182)

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns lilina spune:

Citat:
citat din mesajul lui Crisnemes

Mai bea vre-un copilas lapte din sticluta?



Cristina mamica de Dragos (31.01.2004) si Victor(19.09.2006)



ce sticluta ? Vlad a baut din biberon pana de curand cand l-am scos cu forta dar nici lapte nu prea mai bea...adica nu 500 de ml cum 'sugea' pana acum...daca bea 150 ml e bine... insa mananca iaurt 1-2 / zi

Lilina & fulgerul Vlad-Alexandru (23 septembrie 2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anangel_lexi spune:

Buna tuturor.
Cris, multumesc de cafea!
Lili, multumesc pt urari, urez si eu la multi ani tuturor celor care isi serbeaza onomastica azi!
Maria bea din biberon de 2 ori pe zi, dimineata si seara. Nu am inca nicio idee cum sa scapam de biberon (nu vreau sa scap de lapte, doar de obiect)

de Maria Cornelia (20.09.2006)
Din ce in ce mai mare
Si primele perlute
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank">Vesnic cu Emma in suflet

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lilina spune:

lexi eu regret ca i-am scos biberonul insa recunosc ca mi-a fost frica de cariute si alte probleme legate de dinti si igiena cavitatii bucale...stiu ca am pierdut multe din beneficiile laptelui, dar 'raul' deja a fost facut, o sa incercam sa insistam mai mult cu paharul de lapte / zi si eventual si mai multe iaurturi

Lilina & fulgerul Vlad-Alexandru (23 septembrie 2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Crisnemes spune:

Fetelor de aceea am intrebat ca lui Victor dimineata eu ii dau sticluta cu biberonul cu lapte. E foarte comod. Stiu ca pina pregatesc masa el are ceva in stomac + ca bea laptic. Eu cred ca as scapa usor de el dar.....


La Multi Ani! - tuturor celor care isi serbeaza onomastica azi!

Lilina - petrecere frumoasa !



La Multi ani! Darius Theodor - Sa cresti mare, sanatos si sa aduci multe bucurii parintilor.

Martha- te asteptam pe la noi cu vesti despre voi.La Multi ani!Sa-ti traiasca feciorul.






Cristina mamica de Dragos (31.01.2004) si Victor(19.09.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AdinaF spune:

LA MULTI ANI! celor ce-si sarbatoresc onomastica azi (sincer uitasem, dar ma bucur ca tocmai am facut un tort de ciocolata, comanda de la Alex), se potriveste de minune.

lilina, wow ce de sarbatoritzi in familie, petrecere frumoasa!

Cristina, noi am renuntzat la exact 2 ani la bautul din biberon, Fabi isi scapase sticla din sticla pe jos si tzandari s-a facut, asa ca am profitat de moment (la magazin n-am mai gasit nicicum alta s-o inlocuiesc ). Din fericire n-au renuntzat si la lapte, o cana pe zi cam beau.

Uneori le mixez si o banana in lapte si beau asa cu cana.

Cand faceam o cura din cauza enterocolitei, dr imi spunea ca nu face nimic daca nu consuma produse lactate, important e sa consume produse din cereale integrale.

Abia astept sa vina ziua de vineri, sa plecam in sfarsit si noi in concediu, mi-e tare dor de mare (Croatia).

La noi toarna cu galeata, tb sa ma gandesc ce fac azi cu pruncii in casa ...

O zi frumoasa !






Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anangel_lexi spune:

La multi ani, Darius Theodor, sa cresti mare, sanatos si sa ai noroc in viata!
Fetelor, m-a rugat Roxana sa va spun ca a primit raspuns de la clinica din Austria. Sunt asteptate, ea cu Dariuta, pe 2 septembrie la control, asa ca acum e fff ocupata cu biletele de tren, impachetat bagaje, rezervari, pentru ca maine pleaca. Sa le tinem pumnii, sa ne rugam pentru sanatatea Dariei si sa le trimitem un gand bun! Le asteptam cu drag inapoi, cu vesti din cele mai bune!

de Maria Cornelia (20.09.2006)
Din ce in ce mai mare
Si primele perlute
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank">Vesnic cu Emma in suflet

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Crisnemes spune:

Roxana pentru voi!

Va doresc sa aveti succes si sa veniti cu vesti bune.


Multa sanatate!




Cristina mamica de Dragos (31.01.2004) si Victor(19.09.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lilina spune:

Doamne-ajuta, pt Dariuta, sa gaseasca tratamentul potrivit si sa se faca bine.

Lilina & fulgerul Vlad-Alexandru (23 septembrie 2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Crisnemes spune:

Buna dimineata mamici - va astept la o !

"La Multi Ani!" Adelina Oana Sa cresti mare , sanatoasa si sa aduci bucurii parintilor!

Alina - te asteptam cu vesti despre voi!

Cristina mamica de Dragos (31.01.2004) si Victor(19.09.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AdinaF spune:

LA MULTI ANI Adelina! O viatza lunga si fericita itzi doresc!

Chiar asa, mamica ta unde se ascunde, petrecere frumoasa va doresc!

Roxana, succes in Austria, sa va intoarcetzi cu vesti bune. mult noroc!

O zi frumoasa fetelor!

Mergi la inceput