Bulgarasi si globulete de nov-dec2007(216)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Vasari spune:

Multumesc, Ank !
Felicitari, Roxy, pt silueta ! Spor cu restul.;)

Ziceam eu ca sunt cam suparata, dar aseara am realizat ca rad cu pofta din orice. Asa mai da depresie. Ce frumos convietuiesc amandoua...

Alina si Maria - 3 nov 2007 si bb2 20+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Vasari spune:

Ellis, stiu ce zici. Cand a fost Maria la bunici stateam eu si Bogdan in fiecare zi cu un picior in masina sa plecam la ea. Sa nu mai zic si cat am plans...
Acum ne gandeam ce sa facem cat e B plecat (2 saptamani), tot discutam, si a venit Maria cu rezolvarea in timp ce se prefacea ca pescuieste: a zis ca vrea sa mearga la tataie Stefan si inca nu s-a razgandit. Noi ne mai gandim. Probabil o sa o lasam cateva zile, apoi imi iau eu concediu de odihna si stau cu ea, mai am putin.

Alina si Maria - 3 nov 2007 si bb2 20+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eladea2005 spune:

salutare!

eu sunt in butoi, asa putin... sau mai bine zis stau cu frica in san din cauza fierii.. ca ieri am avut inca un episod, nu chiar asa dureros dar tot a fost...mi-e groaza sa nu fie nevoie de operatie,nu stiu cum ne-om descurca atunci...nici nu vreau sa ma gandesc..

laura, imi pare f rau pt tatal tau...sanatate multa va doresc...si Eric ii zice bubu la bunicu (adica la ambii bunici)..

adela, draga mea...ufffff, hai ca plang odata cu tine...ce m-a emotionat Alessia...ce draguti sunt ei si sensibili si iubareti...lasa mami ca-i e bine fetei acolo!

va pup! revin!

*********************************************************
Andreea, mami de print Eric (9.12.2007) si printisor Filip (24.06.2010)

*********************************************************
ERIC SI FILIP - POZE RECENTE

Printul Eric are...
Printisorul Filip creste...

BLOG DE PICI...

Esti mereu cu mine, in suflet, in gand...oriunde ai fi...pentru totdeauna...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns softurela spune:

Citat:
citat din mesajul lui Vasari

Laura, deci clar nu o pot da nici eu pe M, cu atat mai mult cu cat nasc abia in iarna. Nu stiu daca sa o dau pana atunci, de data asta la o gradinita de stat. O sa citesc si mesajul Nanei. Cine ti-a recomandat tratamentul? Un dr de la Grigore Alexandrescu?



Alina, medicul de la Alexandrescu, unul foarte tanar cu alte cuvinte mi-a zis sa merg acasa, sa-i pun ser in nas si sa vin cand se agraveaza ca acum nu au paturi.
M-am intors la Medlife, la spital, unde intre timp se schimbase tura si era alt medic care a consultat-o si mi-a dat reteta. Cand m-am dus la control, dupa 2 zile, doctorita din ambulatoriu a consultat-o si a chemat si medicul din spital sa o vada, sa fie sigura ca e ok.
Cu alte cuvinte, maxim interes pentru bebei. Bianca tusea si se ineca cu secretiile din nasuc, mai jos nu a coborat.

Gradinita pentru Diana a fost o oaza de fericire, pentru mine nu chiar. Am acceptat marele dezavantaj de dragul ei dar acum nu sunt dispusa sa o sacrific si pe Bianca. Ti-as spune, da-o pe Maria ca poate aveti noroc si nu patiti la fel, dar am auzit prea multi parinti care spun acelasi lucru si probabil pana nu o patim pe propria piele nu constientizam.
Eu am izolat-o pe Bianca cat s-a putut de mult, era in camera separata, Diana mai mult statea in curte la joaca, ma spalam pe maini si imi schimbam hainele de cate ori intram la Bianca.

Ellis, fetele isi adora tatii si bunicii. Si am 2 fete, iti dai seama ce noroc pe barbatii din familia mea ? :) Cea mica ce face ? Ati oprit gradinita din cate imi amintesc, nu ? A mai racit ?

Diana de astazi dimineata a luat-o de la capat si era ultima saptamana la gradinita. Nu stiu cum o sa o tin departe de Bianca, ca de data asta sunt chiar singura.

Mami de fetite: Diana (15.dec.2007) si Bianca (15.iun.2010)

Nasterea unui Miracol: http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=134518

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Vasari spune:

Laura, multa sanatate, sa treceti cu bine si peste asta !:( Of, imi inchipui cate griji sunt.
Noi am hotarat aseara sa nu o ducem pe Maria la gradi dupa ce se naste bb. O sa stea cel putin 6 luni cu mine. Mai vedem dupa. Mi se pare un scenariu asa probabil ce am citit, ca nu vreau, nu pot! sa risc. Ma gandesc mereu la Nana, oare cum sunt...:((
Andreea, care e scenariul pesimist? Sa faci operatia acum, nu? Cat ar dura si ce tratament ar presupune?

Alina si Maria - 3 nov 2007 si bb2 20+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

Hello
Ce are Nana?

anca de Maria Alexandra (4 noiembrie 2007)
poze si filmulete
povestea nasterii
www.totsites.com/tot/mariadragoman" target="_blank">eu sunt Maria
www.onetruemedia.com/otm_site/start" target="_blank">Montaje Mariuca


AM PRODUSE LA BAZAR!!!!!!

858 SMS PENTRU COPII!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Vasari spune:

Anca, e vb de linkul Softurelei, de alta Nana.

fetele cu bebelusi, uitati ce saltea de baie faina: http://www. bebelusul tau.ro/detalii.php?cod=SF23

Alina si Maria - 3 nov 2007 si bb2 20+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

Nu Nana de pe forum?

anca de Maria Alexandra (4 noiembrie 2007)
poze si filmulete
povestea nasterii
www.totsites.com/tot/mariadragoman" target="_blank">eu sunt Maria
www.onetruemedia.com/otm_site/start" target="_blank">Montaje Mariuca


AM PRODUSE LA BAZAR!!!!!!

858 SMS PENTRU COPII!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ank83 spune:

...saluti...sunt si eu pe aici dar nu prea am ce zice

Ank Raul 17.10.2007 si Cecilia 11.12.2008
Poze pitici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

pai zi cand faci test

anca de Maria Alexandra (4 noiembrie 2007)
poze si filmulete
povestea nasterii
www.totsites.com/tot/mariadragoman" target="_blank">eu sunt Maria
www.onetruemedia.com/otm_site/start" target="_blank">Montaje Mariuca


AM PRODUSE LA BAZAR!!!!!!

858 SMS PENTRU COPII!

Mergi la inceput