Atentie : pedofilii urmaresc albumele foto !!! -2-

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Citat:
citat din mesajul lui ADMIN

Citat:

Cred ca revista Cancan ar trebui macar sa dea o dezmintire si sa scrie un articol frumos si curat si adevarat


Exact acest lucru urmeaza sa cerem prin intermediul avocatului nostru si in conformitate cu legea presei.


O zi buna Echipa Desprecopii.com


Mult succes, abia astept articolul.


Gabi25, poate iti spune Admin ce trebuie sa faci

Daria & felina fioroasa GIULIA(2004 08 16) cu Sela
_"Meglio sole, che mall`accompagnate !"
www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=I Love DC&page=3" target="_blank">Avem foto in concurs si acum ne laudam

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralucis spune:

Citat:
citat din mesajul lui desprecopii

Citat:
citat din mesajul lui dicirstea
Un lucru e clar: aici pe DC sunt useri de acest tip, ca vrem sau nu sa recunoastem, sau poate nu sunt inregistrati si doar citesc ca si vizitatori.


Scuza-ma ca spun dar faci niste confuzii grave amestecand termenii dupa cum vrei tu: ori sunt membrii desprecopii.com ori vizitatori! Ori sunt inregistrati ori ba?
Desprecopii.com ar inchide orice cont daca cineva ar putea sa fie suspectat de asa ceva dar in peste cei 10 ani de activitate nu am avut nici o plangere! Ca din cei 1 milion de vizitatori care ii avem lunar unii sunt pedofili nu putem sa stim dar un lucru este mai clar decat clarul tau: Desprecopii.com NU tolereaza si NU este folosit ca mediu de activitate pentru acesti oameni bolnavi, si din pacate ziarul insinueaza acest lucru.


Citat:

Ceea ce facem noi acum nu stiu daca nu cumva ii va determina sa se anunte si sa ia vreo masura sa se puna la adapost.


Nici aici nu vad logica! Daca cineva face o reclamatie noi vom taia in carne vie. Si inca o data, toata discutia si exemplele cu linkuri au fost de pe site-ul PICASA deci nu vad ce am putea face noi in acest sens - mai mult decat de a reclama acele linkuri si a lua pozitie!!!



**************
Linkurile mele: Supereva.ro | Blogul meu | www.facebook.com/#!/desprecopiicom" target="_blank">[b]DC pe Facebook


Eu stiu sigur, sigur, poate mai citeste cineva acum care stie patania si ne ajuta cu info, ca in urma cu vreo 3 ani, sa zic, a intrat un nou user cred ca la clubul scutecelor, cand scriam si eu mai mult la cirese de mai-iunie 2006, si a comentat la poza unui copil "ce dragut e? Cati ani are?". A intrebat cineva de ce il intereseaza si a fost imediat raportat si la moderator.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gretchen spune:

Citat:
citat din mesajul lui Luna1

Cred ca revista Cancan ar trebui macar sa dea o dezmintire si sa scrie un articol frumos si curat si adevarat. Oricum bine macar ca s-a sesizat politia.

Asta nu se va intampla. E totusi vorba de revista Cancan. Crezi ca le pasa lor de etica? Crezi ca stiu sa scrie un articol curat si adevarat? Intra si tu un pic pe site-ul lor sa vezi ce scriu. Chestia cu "politia s-a autosesizat" e scoasa din burta, ca sa se dea mari ca uite ce efect au "investigatiile" lor.
Citat:
citat din mesajul lui Luna1

Eu aici n-am primit niciun raspuns. Nu stiu ce sa mai zic, decat sa nu mai puna mamicile poze cu copii dezbracati pe net, macar prevenim asa.

Daca aceste doua topicuri vor avea ca efect doar constientizarea de catre mamici ca internetul e plin de capcane si vor fi mai atente cu expunerea copiilor lor, se poate spune ca s-a obtinut ceva important.

Mie personal tot DC mi-a atras atentia ca pozele cu copilasi dezbracati nu trebuie postate. Asta se intampla mai demult, la o disputa pe marginea unei poze cu un bebelus cu aripioare de ingeras postata la un concurs de poze pe DC. Mai tineti minte? N-am participat nici la concurs, nici la dezbatere, insa am citit si am retinut esentialul: fara poze cu copii dezbracati pe internet.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns chiccutza spune:

semnalul vostru de alarma a ajuns si pe alte forumuri,iar mamicile isi sterg toate pozele cu copiii.
deci ceva important s-a obtinut.
cum se spune pe-aici:"preventia este mai buna decat cura".

MAMA DE FEDE(6 nov. 2001) SI DANI(17 feb.2005)
ALTE POZE
BLOGU' MEU

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Selene_Bunny spune:

Citat:
citat din mesajul lui chiccutza

semnalul vostru de alarma a ajuns si pe alte forumuri,iar mamicile isi sterg toate pozele cu copiii.
deci ceva important s-a obtinut.
cum se spune pe-aici:"preventia este mai buna decat cura".

MAMA DE FEDE(6 nov. 2001) SI DANI(17 feb.2005)
ALTE POZE
BLOGU' MEU


Nu chiar, chiccutza. Sunt parinti care, in ciuda eforturilor noastre, iti lasa impresia ca pur si simplu nu le pasa...

Vezi ad-ul de concurs Johnson din stanga, de pe forum? Daca parcurgi galeria de imagini inscrise in concurs, o sa vezi cat de iresponsabili sunt.

Nu stiu, pentru concursurile astea, firmele organizatoare nu pot specifica: "nu se accepta poze cu organele genitale la vedere"?

Edit: am evitat sa pun direct linkul la pozele respective, sa nu alimentez fanteziile bolnave ale unora, cine stie ce dobitoc mai citeste pe aici.

Edit2: administratorul DC poate face ceva in acest sens, adica sa interzica inregistrarea in concursurile pe care le sustine a unor astfel de poze? Eventual cu atentionarea postantilor respectivi?

Blogul meu - de la noi, pentru ei!

Bazar general - fiecare implicare conteaza!

www.desprecopii.com/cover/albumphoto/folderview.asp?bid=&folder=Selene_Bunnx" target="_blank">Daria pe coperta!

Particip la bazaruri - periodic produse noi, nu uitati sa verificati!




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adra_bell spune:

Citat:
citat din mesajul lui Selene_Bunny

Citat:
citat din mesajul lui chiccutza

semnalul vostru de alarma a ajuns si pe alte forumuri,iar mamicile isi sterg toate pozele cu copiii.
deci ceva important s-a obtinut.
cum se spune pe-aici:"preventia este mai buna decat cura".

MAMA DE FEDE(6 nov. 2001) SI DANI(17 feb.2005)
ALTE POZE
BLOGU' MEU


Nu chiar, chiccutza. Sunt parinti care, in ciuda eforturilor noastre, iti lasa impresia ca pur si simplu nu le pasa...

Vezi ad-ul de concurs Johnson din stanga, de pe forum? Daca parcurgi galeria de imagini inscrise in concurs, o sa vezi cat de iresponsabili sunt.

Nu stiu, pentru concursurile astea, firmele organizatoare nu pot specifica: "nu se accepta poze cu organele genitale la vedere"?

Edit: am evitat sa pun direct linkul la pozele respective, sa nu alimentez fanteziile bolnave ale unora, cine stie ce dobitoc mai citeste pe aici.

Blogul meu - de la noi, pentru ei!

Bazar general - fiecare implicare conteaza!

www.desprecopii.com/cover/albumphoto/folderview.asp?bid=&folder=Selene_Bunnx" target="_blank">Daria pe coperta!

Particip la bazaruri - periodic produse noi, nu uitati sa verificati!






Exact asta vroiam si eu sa spun. Cred ca ar trebui avertizati parintii, aici pe DC, (inteleg ca este un concurs organizat de Johnson si DC), asa cum s-a mai intamplat si in trecut, la un alt concurs

adra_bell si Eva-Elena (14 nov 2007)
about Eva

secolul XX la subiectiv


Inseamna si asta ceva dar nimeni nu intelege ce

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Chuny spune:

Acum cativa ani, noi (cateva mamici de pe DC) am reusit sa scoatem din concursul Pampers cateva poze cu copii goi din concursul Pampers. Am scris mai multe mailuri, intai am primit un raspuns arogant si cand am inceput amenintarilele-au scos pe toate si au bagat un rand nou in regulamentul concursului.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns chiccutza spune:

acum depinde de fiecare.acolo s-a votat pt stergerea albumelor cu bb.
eu una recomand mamicilor sa stearga pozele nud.
Dragi mamici,copiii vosti sunt si mai frumosi imbracati!


MAMA DE FEDE(6 nov. 2001) SI DANI(17 feb.2005)
ALTE POZE
BLOGU' MEU

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabi25 spune:

Citat:
citat din mesajul lui AVoogt

Citat:
citat din mesajul lui gabi25

Doamne....multumesc ca ai scris...ca nu intram la link-ul celalalt .... si a folosit si numele copiilor mei!!!!!!!
Camelia mami de Rares Petru (04.07.2002) si Daria Maria (17.05.2006)



Poti sa-mi spui si mie despre ce link este vorba ?

de

Alina




Aici: www.cancan.ro/actualitate/intern/pedofili-deghizati-in-mamici-115429.html" target="_blank">http://www.cancan.ro/actualitate/intern/pedofili-deghizati-in-mamici-115429.html

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns admin spune:

Citat:
citat din mesajul lui Sibylle

Acum cativa ani, noi (cateva mamici de pe DC) am reusit sa scoatem din concursul Pampers cateva poze cu copii goi din concursul Pampers. Am scris mai multe mailuri, intai am primit un raspuns arogant si cand am inceput amenintarilele-au scos pe toate si au bagat un rand nou in regulamentul concursului.


Si astazi am reusit sa scoatem astfel de poze din concursul Mamica24h de la http://www.mamica24h.ro

O zi buna Echipa Desprecopii.com

Mergi la inceput