Bv Paula, bumblebee! iul-aug 2010 (168)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns racusor2010 spune:

Carmen, nu stiu ce sa zic de bancile de lapte...din cate stiu laptele matern este bun pentru ca transmite din anticorpii mamei. dar asa daca amesteci laptele tau cu al nu stiu caror mamici, care au alti anticorpi...o fi bine, ca altfel pediatra nu ar veni sa aduca la bebei. dar asta e parerea mea...mai bine lapticul tau plus lapte praf, decat lapticul altor mamici...

mami de brotacel Andrei Ioan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bumblebee spune:

Neata!

Eu sunt pregatita de plecat la spital si cel mai probabil sa facem si cunostinta cu bb Va anunt ce si cum

Vreau sa urez, putin mai devreme multa sanatate si un calduros LA MULTI ANI RACUSOR! LA MULTI ANI NELA!

Pt ca m-a abandonat si ultimul neuron, habar nu am ce sa mai spun, am un nod in gat si ceva emotii, sper sa ne gasim cu bine si nastere usoara si delfinasi sanatosi!
Moama ce ambigua sunt

Pupi multi!

Alina 38+ cu
gargarita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns paula_m spune:

Buna dimineata!!
Hai Bumblebee!!!
Hai Sabrina Lia!!!
Sa aveti nasteri usoare,recuperare rapida, bebei sanatosi si mult laptic!!
Offf, saraca BTZ, cate ganduri tb sa isi faca ... dar sunt sigura ca Paul va fi bine, doar sa isi dea medicii aia mai bine interesul...unii dintre ei nu au inima deloc.


Paula, 39+ cu ,
AMR 4 zile

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns paula_m spune:

Citat:
citat din mesajul lui bumblebee

Neata!

Eu sunt pregatita de plecat la spital si cel mai probabil sa facem si cunostinta cu bb Va anunt ce si cum

Vreau sa urez, putin mai devreme multa sanatate si un calduros LA MULTI ANI RACUSOR! LA MULTI ANI NELA!

Pt ca m-a abandonat si ultimul neuron, habar nu am ce sa mai spun, am un nod in gat si ceva emotii, sper sa ne gasim cu bine si nastere usoara si delfinasi sanatosi!
Moama ce ambigua sunt

Pupi multi!

Alina 38+ cu
gargarita

Am uitat sa te intreb : cum il cheama pe bebe?
Suntem cu gandul la tine

Paula, 39+ cu ,
AMR 4 zile

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns matusa77 spune:

BUNA DIMINEATA!
Am si eu o intrebare pentru fetele care au nascut prin cezariana, va ustura operatia, pe mine cand stau in picioare ma termina, ma i-a cu lesin pur si simplu de durut nu doar ustura.

mama implinita de Ducu ( copia fidela a mamei )

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns matusa77 spune:

Si intrebarea am uitat-o
A mai patin vrreuna asa ceva(usturimi)?

mama implinita de Ducu ( copia fidela a mamei )

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns matusa77 spune:

LARISSA SA TRAISCA SI SA CREASCA BEBE NECTARIE!

mama implinita de Ducu ( copia fidela a mamei )

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laurika1982 spune:

Neata Fetele!!

Hai Bumblebee!!
Hai SabrinaLia!!
Paula: nu mai fii suparici de cezariana, bebe tre sa iasa cumva..poate medicul o sti ce zice si oricum ar fi , trebuie sa apara bebe pe o cale sau alta.si e foarte bine ca o sa ai pe cineva sa te ajute in primele zile, o sa vezi.

Larissa: cred ca de la impinsu ala pe scaun ti se trage cu nascutul..cand te intorci tre sa imi zica si mie secretul, ca nu mai am rabdare sa-l vad pe bebe.
Bravo vladia: sa fiti sanatosi, voiosi si mancaciosi!!

Btz: toate gandurile bune se indreapta catre tine si puisorul tau ...sper sa fiti bine si sa va aduca tati acasa cat mai rpd.


Laura 38+ cu
AMR 8 zile pana la Marea Intalnire
Mai e putin si o sa fiu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CarmenAlbu spune:

Buna dimineata delfinariu!!

Bumble nastere usoara
si bebe sanatos, iar tie mult curaj!!!!

Sabina lia nastere usoara si bebe sanatos, sa va bucure mereu!!!!

Matusa daca te ustura e cusatura prea stransa, ar trebui sa-i spui dr si el va trage un pic de fire sa se mai lase putin, asa am patit si eu, doare putin dar e suportabil, pe mine ma ustura tare , sunt cusuta cu fire traditionale care trebuie indepartate in 2 saptamani, si miercuri cand am fost la schimbat de pansament le-a mai tras el putin !! Te ustura toata operatia sau ai anumite puncte?

Noi cam obosite am dormit putin acum imi beau cafeaua si astept sa vina femeia care ma ajuta cu lactatia, am reusit cu canalele acum trebuie sa marim productia

Despre banca de lapte am dormit peste idee si nu mi se mai pare la fel de buna ca aseara, cred ca nu am curajul sa-mi asum riscurile unor boli ca hepatita b sau mai stiu eu ce!!

Vladia felicitari pentru noul statut sa fiti sanatosi si sa va bucurat de fiecare clipa!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns michelle1981 spune:

HAI BUMBLEBEE!!!
HAI SABRINALIA!!!

mycya asteptam vesti bune

carmen si eu sunt suspicioasa cu modalitatea asta.. Mai cunosti persoane care au apelat la astfel de banci?

Paula,deci a ramas data de 24? sau se mai poate negocia?

rodyka multumim pt suc si praji

Ieri am iesit si eu cu prietenii la un cocktail la terasa, printre ultimele seri cand suntem asa linistiti


*************************
Mihaela, www.pregnancy-duedate.com/tickers/rinqjvmdbi7dmy9q.png" target="_blank">38+ cu

AMR 1+ pana pupacim bebelina

Mergi la inceput