Atentie : pedofilii urmaresc albumele foto !!!

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Luna1 spune:

Ia uitati aici comentariu pentru cine nu s-a convins

http://picasaweb.google.ro/moldovan.marcel/Mai2009May09StKonstantinIElena1322#5347882734945274322

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sellanic spune:

Eu nu pot sa cre ca pedofilii se mai si aboneaza la aceste albume... si eu m-am abonat la un cont de picasa pentru ca imi placeau pozele unei familii (si nu cunosc acea familie) - dar nu sunt un pedofil in nici un caz (dupa cate stiu eu )

cred ca asta e o furtuna intr-un pahar cu apa plata.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Chuny spune:

Eu am semnalat aici, mai mult de atat nu cred ca pot face:

https://www.internet-signalement.gouv.fr/PortailWeb/planets/SignalerEtapeChoixTypeContenu!input.action

Am explicat si cum am ajuns sa ne dam seama de asta, mi-am dat si numele, presupun ca va fi luat in serios. Am pus mai multe linkuri.

Doamnelor, nu va mai dati ochii peste cap, e clar ca e vorba de o retea de pedofili.

Albumul meu photobucket e privat, album pe picassa eu nu am, o sa merg sa verivic in albumul meu privat daca nu am ceva fani.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns desprecopii spune:

Citat:
citat din mesajul lui Luna1

Ia uitati aici comentariu pentru cine nu s-a convins

http://picasaweb.google.ro/moldovan.marcel/Mai2009May09StKonstantinIElena1322#5347882734945274322


Infiorator!!
Dar, sa incepem cu inceputul. Cum poate o mamica sa posteze asemenea poze cu copila ei - in domeniul public????

**************
Linkurile mele: Supereva.ro | Blogul meu | www.facebook.com/#!/desprecopiicom" target="_blank">DC pe Facebook

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Chuny spune:

Citat:
citat din mesajul lui sellanic

Eu nu pot sa cre ca pedofilii se mai si aboneaza la aceste albume... si eu m-am abonat la un cont de picasa pentru ca imi placeau pozele unei familii (si nu cunosc acea familie) - dar nu sunt un pedofil in nici un caz (dupa cate stiu eu )

cred ca asta e o furtuna intr-un pahar cu apa plata.


Sellanic, tu ori nu intelegi, ori ... nu intelegi. Citeste mama comentariile inainte sa-ti mai dai cu parerea in mod absolut inutil.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Natasa spune:

E bine ca s-a deschis subiectul asta si nu e deloc inutila panica. Nu conteaza de ce pina acum aveati pozele de familie la discretia tuturor, e timpul ca toata lumea sa inteleaga ca nu e de gluma. Asa cum nu va dati albumele foto nici macar vecinilor, daramite unora de nu-i vedeti la fata, asa nu trebuie postate poze pe net.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Luna1 spune:

Sellanic ai deschis linkul pus de mine sa citesti comentariu? E tradus si in romana sub cel in engleza, asta daca nu e clar.

Desprecopii cu asta sunt si eu de acord, niciodata n-am postat poze cu copiii dezbracati pe internet (in costume de baie da, din vacante) in ideea ca daca nu merg dezbracati pe strada nu e locul nici pe internet.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marina spune:

Bob Pixel, multumim mult pentru atentionare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns desprecopii spune:

Da e o discutie foarte serioasa. SI pentru ca e bine sa vorbim deschis - am vazut ca aceeasi fetita e in aceasi ipostaza pe o plaja din Bulgaria. Si acolo s-ar putea sa fie ochi de pedofili... si chiar unii care pozeaza sau filmeaza fata de la distanta.
Cred ca primul lucru pe care il poate face un parinte e sa isi protejeze copiii - deci acum ma intreb si eu - ce diferenta e intre faptul ca o un parinte iresponsabil isi pune poza nud a fetitei pe domeniul public sau ca o lasa in putuca goala pe plaja?

**************
Linkurile mele: Supereva.ro | Blogul meu | www.facebook.com/#!/desprecopiicom" target="_blank">DC pe Facebook

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maiestrita spune:

Citat:
citat din mesajul lui desprecopii

Citat:
citat din mesajul lui Luna1

Ia uitati aici comentariu pentru cine nu s-a convins

http://picasaweb.google.ro/moldovan.marcel/Mai2009May09StKonstantinIElena1322#5347882734945274322


Infiorator!!
Dar, sa incepem cu inceputul. Cum poate o mamica sa posteze asemenea poze cu copila ei - in domeniul public????

**************
Linkurile mele: Supereva.ro | Blogul meu | www.facebook.com/#!/desprecopiicom" target="_blank">DC pe Facebook


Bine, dar nu poti sa stii daca le-a postat mamica. Poate taticul e dezaxat si isi imparte familia cu altii, ca sa primeasca poze la schimb.
Poate sunt "adunate" de un pedofil intr-o galerie facuta special pt cei asemenea.

Cert e ca eu una, desi nu am postat poze "indecente" sau care "invita" la ceva, m-am trezit nu mai departe de ieri cu vreo cinci animale de-astea agatate de galeria mea. Si cine stie de cand erau abonati si eu habar n-aveam...

Ma depaseste fenomenul, cel mai bine cititi aici, sunt mai multe articole in care se explica f clar si amanuntit fenomenul: http://viatalatara.wordpress.com/2008/11/05/campania-mai-bine-nu-concluzii/

Mergi la inceput