Atentie : pedofilii urmaresc albumele foto !!!

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns DDna spune:

Citat:
citat din mesajul lui allinta

Tinand cont la cate va expuneti pe voi si copilasii vostrii, preferati sa "investigati", decat sa va stergeti pozele pur si simplu ?!

Faceti reclamatie la politie. Ei stiu ce trebuie facut in astfel de situatii.



allinta

A fi fericit nu inseamna ca totul este perfect.
Inseamna ca te-ai hotarat sa privesti dincolo de imperfectiuni.


Ok, cred ca s-a inteles gresit :)
Evident ca toata lumea si-a sters pozele dupa ce s-a aflat ce si cum :)
Anyway, se putea spune un "multumesc" pentru avertizare....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tushulet spune:

Eu am facut print screen dupa comentarii inainte sa fie sterse de detinatorii albumelor. Uite un exemplu:

edit - of, aici nu se pot atasa poze?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bob_Pixel spune:

Citat:
citat din mesajul lui Oana-Laura

M-am uitat si eu pe galeriile personale ale lui ciprian si yulek si mi se par mamici care s-au abonat la galeriile prietenelor.
Mi se pare panica inutila.

Panica inutila nu este, crede-ma! Cauta-le mesajele, ale lor si ale tovarasilor lor si-ai sa vezi comentarii de gen (traducere din engleza si incerc sa fiu decenta) "I-as linge... pisica" sub o poza c-o junioara de vreo 5-6 ani si un colaj intreg cu niste pustoaice de 10-11 ani fotografiate jucandu-se la groapa cu nisip si comentarii de genul : "mmm, ce pozitie buna" sau "i-as da pantalonii jos" !
O chestie comuna la acesti perversi este apelul disperat catre cei care pun poze : "i want more, please share, my email is..." sau "let's exchange more intimate pictures" etc.
Altul si-a fotografiat nevasta gravida, acoperita in partile esentiale cu un prosop si aia-s disperati sa o vada fara prosop, mai cracanata, mai nu stiu cum... are poze cu ZECI DE MII de vizualizari, din pacate, cam acolo se duce cifra interesului pentru fetisuri de gen :|
Uita-te putin mai atent si apoi spune-ne ca exageram, te rog ! Daca asta e panica inutila, atunci my middle name is paranoia !

17+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kariguld spune:

pana se dovedeste una alta de catre politie si se fac cercetari....dureaza, iar cei care se expun- sunt cei ce-si posteaza pozele pe diferite seituri. cea mai simpla si la indemana rezolvare este stergerea pozelor, sau sa nu le expui niciodata pe internet.

de fapt, eu m-am intrebat adesea cand am citit astfel de subiecte, de ce-si expun unii pozele din viata lor personala pe internet? cand se stie cati pedofili si psihopati navigheaza zilnic pe net.

PS, nu astept nici un fel de raspuns.


Bazar general pe DC

*********************


VREAU SA NU MAI FIU DIFERIT! MIHAITA


M-am nascut pentru succes!







Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cleo78 spune:

buna mamici.

administrez picasa mamicimaiiunie2008, si pt a elimina discutiile, am pus totul pe unlisted.
Yulek nu mai e 'friend', l-am blocat.


Nu stiu cat e de adevarat, ori ba, dar am preferat sa ascund totul.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aimee79 spune:

www.safernet.ro
aici se poate raporta orice abuz asupra copiilor pe internet

Alexandra mami de Alutzu
7 +

http://family.webshots.com/album/578153970vvopeW
http://family.webshots.com/album/578148846XQlnLc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tushulet spune:

Nu reusesc sa postez print screen-urile aici, daca este cineva interesat pot sa le dau pe pm, sau daca se pot publica, poate ma ajuta cineva sa imi explice cum pot sa o fac.

Multumesc!

Oricum, ideea este ca noi am vrut sa tragem un semnal de alarma. Este decizia fiecaruia ce face mai departe.

O zi buna!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aka spune:

cand am vazut subiectul am verificat contul pe picasa. aveam 2 albume publice, din vacanta. si o persoana care urmarea fotografiile. sigur e ceva dubios la ea. http://picasaweb.google.ro/lambert026
are cateva zeci de galerii corelate.

mami de www.totsites.com/tot/mariachristina" target="_blank">Maria Cristina si Andreea Miruna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tushulet spune:

Era abonat si la galeria mea acum doua zile, numai ca atunci se numea family.auber

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bob_Pixel spune:

Am senzatia ca nu prea am reusit ce mi-am propus, si anume : sa trag un semnal de alarma. Nu vreau sa panicheze toata lumea si sa ne luam cu mainile de cap sa ne dam cu tartita de pamant. Dar nu ma asteptam la o reactie atat de slaba : "panica inutila", "de ce va expuneti?", "sa eliminam discutiile, nu stiu cat e de adevarat"...
Ma opresc aici cu atentionarile, fiecare decide daca ma crede (daca nu, e atat de usor de verificat, trebuie doar sa iti dai interesul, nu sa bagi capul in nisip).
Numai bine !

17+

Mergi la inceput