Donator grupa A2 cu RH negativ

Donator grupa A2 cu RH negativ | Autor: goanga23

Link direct la acest mesaj

Buna ziua tuturor!

Un foarte bun prieten cauta un donator de sange pentru mama sa internata in spital.Grupa fiind una mai rara, A2 cu RH NEGATIV, ii este foarte dificil sa gaseasca donatori. Imi doresc foarte mult sa il pot ajuta asa ca pe langa emilurile trimise tuturor cunostintelor din Romania, m-am gandit sa postez si aici un mesaj un speranta ca poate se va gasi un donator.

Va multumesc mult si daca cineva poate ajuta va rog sa-mi scrieti pe pm sau la adresa ab_swanson2003@yahoo.com. De asemenea, daca este necesar, se pot furniza informatii medicale.

Doamne ajuta!

PS Rog moderatorii sa mute subiectul la sectiunea corespunzatoare daca cumva am postat gresit. Merci!

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns marius spune:

E Ok - in viitor exista locatia "Sunt in panica" - special creata pentru urgente. Dar e bine si aici. Sper sa aveti noroc.

Eu pur si simplu / Pagina legislativa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns goanga23 spune:

Multumesc Marius!

Vreau sa mai precizez ca pacienta se afla in Bucuresti , la Spitalul de Urgenta. Multumesc inca o data.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alex@Sara spune:

eu am A2 RH negativ,dar nu stiu daca si cat pot dona,ca sunt cam slabita dupa doua sarcini la interval f scurt si inca alaptez.Vineri am programate niste analize si daca sunt ok,cat de putin o sa incerc sa donez,daca nu va fi prea tarziu.

Luminita,mami de 3 nazdravani:
tero Stefan-Alexandru 02.09.2005
shoricica Sara-Maria 30.05.2008
trompetzica Daria-Ioana 03 08 2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DanaAlex spune:

si eu am A2-rh negativ, sunt in Constanta, trimite pm care sunt procedurile
sanatate multa mamei prietenului tau...


Dana, mama Tianei (23.08.06) si a lui Tiberiu (07.07.07)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alex@Sara spune:

editat pt a sterge postare dubla,din motive ne net dus cu pluta.


Luminita,mami de 3 nazdravani:
tero Stefan-Alexandru 02.09.2005
shoricica Sara-Maria 30.05.2008
trompetzica Daria-Ioana 03 08 2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ellinia spune:

Si eu am A2 RH negativ, sunt in Piatra Neamt. Daca pot ajuta, trimite-mi un pm cu detalii.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns goanga23 spune:

Multumesc mult pentru toate raspunsurile. O sa va tin la curent si daca e necesar o sa va contactez. Mama prietenului meu a fost internata pentru pancreatita acuta si anemie severa. Pentru anemie au nevoie de sange. Eu nu stiu exact cum stau lucrurile la donatia de sange. Cineva imi spunea ca poate merge oricine cu orice grupa, doneaza pt spital in numele persoanei si apoi spitalul ii da sange din rezerva lor. Daca e asa ar fi mai simplu si pot trimite cateva rude, inclusiv pe tata.

Oricum, inca o data , multumiri

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralualexandrei spune:

Eu am grupa 0 din cate stiu pot dona oricui.Din experientele anterioare pot dona cei din Bucuresti si cand se duc la registratura spun numele pacientului care are nevoie de sange si spitalul unde este internat si i se da o adeverinta care trebuie sa ajunga la spitalul respectiv.

Andra ,mamica lui Robert , a Mariei si a lui Eduard Ionutz album no1 albumul no2

Vreau sa nu mai fiu diferit!!!!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ninha spune:

eu abia acum am intrat aici. mai e nevoie d sange?

Ninha, mami lu' Mirci
http://tickers.TickerFactory.com/ezt/t/wI3O97P/weight.png[/image

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinuk spune:

goanga


ai PM cu datele mele de contact

am A2 cu rh negativ!
(locatia bucuresti)



Alinuk



www.youtube.com/watch?v=k0TSNlh-ZpE" target="_blank">cantecul de leagan al copilariei /
Andu mik si Teo voinik


............................................................................
Nimic nu-i intamplator!
............................................................................

Mergi la inceput