Dr. Who (3)

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns iileana spune:

.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ingrid S spune:


Citat:
Dezvolta, rogu-te, "in ton cu ultimele lui filme englezesti". Adica?


Filmele realizate cu BBC. Blackpool, Secret Smile, Single Father si cu siguranta mai sunt, au o amprenta clasic englezeasca, in genul filmelor vechi, teatru filmat. Un oximoron bizar, ca in Forsythe Saga, care se straduie insa cu relativ succes sa intre in lumea filmului modern.
Nu stiu cat si cum s-ar potrivi la Hollywood ca actor, surprize pot fi cu siguranta. Deocamdata stagneaza proiectele de acolo, nu-si gaseste locul.
De ce spuneam ca urmarind aceste filme, gandul ma trimite automat la cartile lui Galsworthy, pentru ca e un actor britanic tipic si pentru ca are ceva din alura personajelor cu pricina, plus ca si genul filmelor se aseamana, adica fix ce spuneam mai sus, iertata sa-mi fie exprimarea tautologica.

Citat:
Relatia cauza-efect e pe dos, MS e numa' efect.

M-am gandit mai bine, inclin sa-ti dau dreptate, insa as vrea sa citesc un scenariu moffatian, oare cum o suna:
"doctorul sari in sus indignat, rotindu-si ochii de jur imprejur!"......istericalele au fost incluse ori au venit pe parcurs, natural?

Inchei ca ma asteapta un copil (al meu), nu inainte de a-ti spune ca acelasi "in fond episoadele sunt frumoase in felul lor" se poate aplica la Single father ori Blackpool.
Melodramatic si pe alocuri exagerat, nu-i Doctorul, nici Hamlet, doar o alta fata a lui Tennant.
PS: am gasit ca ar fi bun in rolul lui Wilfrid Desert. Cu ce ma ocup eu.

Ingrid S si Diana

Cativa nebuni si-au spus la masa: "Numai noi formam aici lumea buna". Si lumea ii crede.
Vauvenargues

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iileana spune:

.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iileana spune:

.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iileana spune:

.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihutza11 spune:

hello lume!

mai sunteti pe aici?

a inceput sezonul nou.. au fost 2 ep pana acum.. nu prea am inteles pana la urma niste chestii.. dar cred ca o se desfasoare evenimentele mai incolo si o sa ma dumiresc ce si cum..

Super tare clipul cu stalking cat! :))

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns beren spune:

Lol, atatea evenimente intro-o singura zi... Om fi intr-un 'vortex temporal' sau asa ceva :/

Dar (respectati regulamentul!) la subiect:



(are si monarhie, si fugitivi, si, si... )

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denizel spune:

Hei, bun revenit!!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns beren spune:


Hey :). Thx.

Insa cred ca am setat Tardis-ul aiurea; o lectura rapida la ZZ mi-a dat impresia ca am revenit cam prea departe in trecut... poate gasesc si vreun dragon, on the upside?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ingrid S spune:

Vai, sa-mi sara inima din piept. Cand eram mai convinsa ca s-a terminat subiectu', aparu Beren din calatoria in timp. Nitel nedumerit, dar respectabil ca un autentic british. Sau scottish? Multam de Tennant. O placere.
Bine ai revenit. Ce e la ZZ?
iileana, genial clipul.
Mihuta, ai vazut ambele episoade? Bravo. Eu doar pe primul. A reinceput si Supernatural, tot mai incalcit, tot cu ingeri, soarta, batalia dintre Bine si Rau, demoni bla-bla, nu se ridica la nivelul Doctorului, dar ma complac...e o poveste fara final. Place la bobor.
Denizel, ce repede te-ai miscat. Macar sa ma fi anuntat si pe mine. Daca nu ma lua o sfanta curiozitate (aia cu care se lupta pisica iilenei), treceau luni bune pana sa dau de subiectul reactivat. Shame on me, adevarat.

Ingrid S si Diana

Cativa nebuni si-au spus la masa: "Numai noi formam aici lumea buna". Si lumea ii crede.
Vauvenargues

Mergi la inceput