Ghiocei de Martie-Aprilie 2009***230***

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Bianca2503 spune:

@INAPREDA

pai daca vrei la plaja luati-o usurel prin Croatia si stati si acolo pe Coasta Dalmatiei vreo 2-3 zile. Eventual poti cauta un Ferry sa treceti in Italia si luati Italia de la sud la nord si va intoarceti acasa. Zic si eu. Pana la urma voi stitimai bine. Ideea e sa plecati ca pe undeva ajungeti voi (noi asa facem)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inapreda spune:

Probabil la anu" voi fi mult mai increzatoare: fiind prima oara cind mergem cu Ian "departe"< imi vine sa fiu mai precauta: si asa ma simt vinovata ca nu_l duc si pe el ca pe toti copiii de virsta lui intr_un resort AI unde sa se poata juca "in voie": dar nici sa aiba pe perioada vacantei doi parinti isterici ca se simt "in lant" nu e o solutie asa ca prefer o cale de mijloc: cazare fixa la un hotel si plimbareala prin zona: asa cred ca i va fi ok si lui: daca Ian e ok si DACA ne mai ramin bani< poate facem o "schema" din asta la intoarcere si deraiem putin de pe sine>
Multu"

PS> Nici "punct si virgula" nu pot pune Tot "doua puncte" imi ies

Citat:
citat din mesajul lui Bianca2503

@INAPREDA

pai daca vrei la plaja luati-o usurel prin Croatia si stati si acolo pe Coasta Dalmatiei vreo 2-3 zile. Eventual poti cauta un Ferry sa treceti in Italia si luati Italia de la sud la nord si va intoarceti acasa. Zic si eu. Pana la urma voi stitimai bine. Ideea e sa plecati ca pe undeva ajungeti voi (noi asa facem)


Gina lu' Ian
Daca pastrezi copilaria mereu cu tine, nu vei imbatrani niciodata. - Tom Stoppard
Ian are 1 an!
Ian 1 an +

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns uali spune:

Inapreda: "statiunile" alea de la adriatica sunt mai mult genul turism organizat si super-organizat...plaje aglomerate, sezlong langa sezlong, toate aliniate, hoteluri din anii 70 majoritatea (arata bine dar inauntru au gresie, faianta, intrerupatoare...uneori si mobilier tot din anii 70)...
cam toate sunt la fel...mie nu mi-a placut prea mult, e un turism cam "muncitoresc" asa...nush cum sa zic...
iar discoteci faine....uita de ele in zona aia.
singura statiune care mi s-a parut mai cocheta si mai mica (are un centru vechi frumos si plin de boutique-uri) este fano.

noi am fost cam peste tot in italia (inclusiv sicilia si sardinia)...as recomanda, ca sa eviti si caldura infernala, nordul, in special zona lacului garda (desenzano, sirmione etc)...daca vrei iti zic si unde poti sa stai misto si rezonabil ca pret, cu copil cu tot.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns uali spune:

Inapreda: "statiunile" alea de la adriatica sunt mai mult genul turism organizat si super-organizat...plaje aglomerate, sezlong langa sezlong, toate aliniate, hoteluri din anii 70 majoritatea (arata bine dar inauntru au gresie, faianta, intrerupatoare...uneori si mobilier tot din anii 70)...
cam toate sunt la fel...mie nu mi-a placut prea mult, e un turism cam "muncitoresc" asa...nush cum sa zic...
iar discoteci faine....uita de ele in zona aia.
singura statiune care mi s-a parut mai cocheta si mai mica (are un centru vechi frumos si plin de boutique-uri) este fano.

noi am fost cam peste tot in italia (inclusiv sicilia si sardinia)...as recomanda, ca sa eviti si caldura infernala, nordul, in special zona lacului garda (desenzano, sirmione etc)...daca vrei iti zic si unde poti sa stai misto si rezonabil ca pret, cu copil cu tot.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bianca2503 spune:

INA, eu cred ca ai o tasta "Shift" apasata ca vad ca iti ies caracterele de sus de pe taste cand vrei sa le pui pe alea de jos de fapt.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns uali spune:

...am postat de 2 ori, scuze, avu netu probleme...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inapreda spune:

Da< te rog< chiar sint curioasa>
Multu" tare< tare


Citat:
citat din mesajul lui uali

Inapreda: "statiunile" alea de la adriatica sunt mai mult genul turism organizat si super-organizat...plaje aglomerate, sezlong langa sezlong, toate aliniate, hoteluri din anii 70 majoritatea (arata bine dar inauntru au gresie, faianta, intrerupatoare...uneori si mobilier tot din anii 70)...
cam toate sunt la fel...mie nu mi-a placut prea mult, e un turism cam "muncitoresc" asa...nush cum sa zic...
iar discoteci faine....uita de ele in zona aia.
singura statiune care mi s-a parut mai cocheta si mai mica (are un centru vechi frumos si plin de boutique-uri) este fano.

noi am fost cam peste tot in italia (inclusiv sicilia si sardinia)...as recomanda, ca sa eviti si caldura infernala, nordul, in special zona lacului garda (desenzano, sirmione etc)...daca vrei iti zic si unde poti sa stai misto si rezonabil ca pret, cu copil cu tot.

Medeea


Gina lu' Ian
Daca pastrezi copilaria mereu cu tine, nu vei imbatrani niciodata. - Tom Stoppard
Ian are 1 an!
Ian 1 an +

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina.n spune:

Florima bucur ca v-ati simtit binesi va mai asteptam evident cu Raresucu innotator

Eu am fost azi la doctor si l-am vazut pt prima data pe bebe 2 avem 10saptamani.

_

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inapreda spune:

Am o tasta SHIFT...lipsa de aseara de cind Ian a tinut musai sa se joace cu ea "la purtator" si da, asa este, era si apasata. Multu' ca m-ai...reparat.


Citat:
citat din mesajul lui Bianca2503

INA, eu cred ca ai o tasta "Shift" apasata ca vad ca iti ies caracterele de sus de pe taste cand vrei sa le pui pe alea de jos de fapt.


Gina lu' Ian
Daca pastrezi copilaria mereu cu tine, nu vei imbatrani niciodata. - Tom Stoppard
Ian are 1 an!
Ian 1 an +

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns uali spune:

Ina, deci despre zona lacului garda poti gasi multe info pe net...noi mergem la desenzano de vreo 3 ani si stam vreo 3 zile macar, ne place mult...ti-am zis ca noi facem concediile cateva zile colo, alte cateva dincolo...ne mutam din loc in loc si ne oprim unde ne place (folosim masina).
deci cauta pe net: desenzano di garda, sirmione, malcesine...
sau intra aici si le ai pe toate: gardalakepunctit.
noi stam in desenzano la villagio vo, il gasesti si pe asta pe net (voitpunctit)
de aici poti baleia in zona...poti sa mergi la mantova, e superb, eu de aici mi-am luat pantofii de mireasa (si din desenzano rochia), la verona, piacenza, padova...chiar si milano (vreo 2 ore pe autostrada, daca nu gresesc..ca nu mai tin minte cat am facut)

noi am trimis niste just married in luna de miere chiar la villagio vo si au fost super incantati.
in zona gasesti si aqua land, gardaland-parc de distractii f mare, canevaworld- parc de distractii al universal studios cu reconstituiri de scene din filme celebre la care iei parte...noi ne-am distrat copios!

uita-te pe net si daca te tenteaza iti mai zic amanunte

Mergi la inceput