Sunt Bunica!

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns linasobolina spune:


sa povestim...
E un bebe supermisto, adica e blond -lipovean, deh, cuminte, zambaret, doarme si mananca, se joaca si vrea societate, adica e un copil normal si placut

IOANA e o mamica vesela, rade tot timpul cu bb, e optimizata, nu e panicata sa sara ca arsa daca bb face fite si se alinta

E iute, nu mai se misca cu incetinitorul, are initiativa, gateste, spala vase si VORBESTE CU TATA- NICU adica cu sotul meu

Este adevarat ca si el o trateaza ca pe opesoana matura si chiar o si respecta

pe scurt deocamdata AICI e ok

Insa nu prea stiu ce se intampla la ea acasa, probabil vrea sa ii arate barbatului cum e fara ea,
pentru ca acolo nu prea e in regula-
el in continuare incerca sa relationeze, sa faca afaceri dar la bar in sat
si ea sta acasa si il asteapa sa vina
si vine nu tocmai treaz
de muncit munceste insa nu produce si se alege praful

acolo totul e foarte scump-adica dublu si uleiul si apa si painea, adica e greu

Una peste alta cam trage de timp, el e de acord sa mai stea la noi si MIE imi convine, ca e casa plina si atmosfera placuta

Ca sa fiu sincera cu siguranta am facut greseli in relatia mea cu copilul adk
am fost superprotectoare
cicalitoare
tineam la detalii
si
vroiam sa controlez totul
nu ii lasam spatiu pentru initiativa
si ma cramponam de detalii

TOTAL GRESIT!
Viata e frumoasa si trebuie sa fie simpla nu complicata

Si inca ceva mamici de suflet:
Copii nostri nu au nici o vina ca au mai multe mame si mai multi tati si nu stiu cum sa ii numeasca pe fiecare in asa fel incat sa nu supere orgaliile nici unora

Deocamdata, imi este si frica sa ma gandesc mai departe,
dar cand il vad pe sotul meu cum se joaca cu bb, fericit si mustacind si nu se uita la el la modul uite"pacostea-ploconul-bastardul..." nu imi mai trebuie nimic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Chuny spune:

Lina, ce mesaj frumos! Tare mi-a placut ce ai scris.

sa aveti totusi grija la ce mesaj transmiteti, adica nu cumva sa ajunga sa inteleaga cumva ca ati incerca sa o manipulati sa ramana acasa si sa va intoarca apoi spatele ... presupun oricum ca nu asta doriti, fiti alaturi de ea indiferent de ce alege ... nu stiu de ce zic asta ca mi se pare ca oricum sunteti alaturi de ea si ai descris-o tare frumos.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miriama spune:

Ai vazut, Lina? Iti scriam ca Bunicul va fi topit..... iata, s-a intamplat mai repede decat credeam. Bafta, sa fiti sanatosi si fericiti in continuare!
Sunt fericita pentru fericirea voastra.

Si poate ca sotului de la Tulcea ii trebuie si o lectie sa vada si cum e fara nevasta, poate ca Ioana invata sa fie matura si sa aprecieze valorile umane. Poate asa vede ca in bar totusi afacerile sunt de un anumit fel... Sunt multi de "poate". Fiti alaturi de ea si sustineti-o in deciziile ei.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabriela80 spune:

Bravo Lina!!!
Ma bucur din tot sufletul pentru tine si ai tai!
Ma bucur ca iti e bine;altceva nu mai conteaza,ce a fost , cum s-a intamplat ;hraneste-te cu starea asta de bine !
pentru tine!
!

Si felicitari pentru analizele bune!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MaraAnisia spune:

Citat:
citat din mesajul lui linasobolina


sa povestim...

Ca sa fiu sincera cu siguranta am facut greseli in relatia mea cu copilul adk
am fost superprotectoare
cicalitoare
tineam la detalii
si
vroiam sa controlez totul
nu ii lasam spatiu pentru initiativa
si ma cramponam de detalii

TOTAL GRESIT!
Viata e frumoasa si trebuie sa fie simpla nu complicata

Si inca ceva mamici de suflet:
Copii nostri nu au nici o vina ca au mai multe mame si mai multi tati si nu stiu cum sa ii numeasca pe fiecare in asa fel incat sa nu supere orgaliile nici unora

Deocamdata, imi este si frica sa ma gandesc mai departe,
dar cand il vad pe sotul meu cum se joaca cu bb, fericit si mustacind si nu se uita la el la modul uite"pacostea-ploconul-bastardul..." nu imi mai trebuie nimic

Intreaba si vei primi un raspuns!


Draguta, iti multumesc foarte mult pentru ca ne-ai impartasit cateva pareri referitoare la educatia copilasilor nostri minunati. o sa salvez acest mesaj al tau si voi incerca sa tin cont de el ori de cate ori am tendinta sa fac cele mai sus descrise (sper ca din ce in ce mai rar).



Mara, mami de fluturas Irina

Cu Dumnezeu in gand

"Unde este Dumnezeu, acolo este tot binele. Unde nu este Dumnezeu, acolo toate sunt rele."
Sfantul Dimitrie al Rostovului



Mergi la inceput