Puiuti de Randunici 2008 (431)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns daciana.t spune:

Citat:
citat din mesajul lui cami33

sms de la simo: "suntem cazati, bebe e deja cu perfuzica, maine facem eco si vin rezultatele analizelor. dr zice ca deocamdata nu facem rmn dar ne-a si speriat - e posibil sa fie nevoie de transplant, caci burta e umflata din cauza ficatului si splinei marite. va pup pe toate"

Doamne ajuta sa fie bine micul scump!




_
Cami, mami de Maria Alexandra(02.05.2002) si de Luca Razvan(28.03.2008)





"life's a journey, not a destination."


cami, multumim

Simo, multa putere...poate nu o sa fie cazul de transplant...

"dragostea e zarea libera si larga unde sufletul isi intinde aripile" Ch. Wagner
Te īnaltii cu adevarat nu cānd urci, ci cānd privesti drumul parcurs.

Claudia+16 si mami de Daciana - 13.01.2008 o galushca mititica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kya spune:

Citat:
citat din mesajul lui ariel_7000
teo e in extaz ca e la vanatoare de melci si acolo, dupa ploaie are o recolta impresionanta. sta cu ei la poarta si striga la lume pe strada: 2 lei!!! 5 lei!!!




Mami si Sanziana

God didn't bring me this far, to leave me here!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns daciana.t spune:

ariel, baiatul s-a orientat numa sa ii spui sa ii de-a mai scumpi ca sunt delicatese si se castiga bine

vad ca nici Alexa nu are inclinatii rele...peste 10 ani isi laseaza propria linie de machiaj

mimo, deci unde in vacanta?

"dragostea e zarea libera si larga unde sufletul isi intinde aripile" Ch. Wagner
Te īnaltii cu adevarat nu cānd urci, ci cānd privesti drumul parcurs.

Claudia+16 si mami de Daciana - 13.01.2008 o galushca mititica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sovietica spune:

stirile pe scurt, de la noi:
-am fost 9 zile la munte. prima vacanta cu 2 pitici =aproape dezastru.
-prima zi -sasa f bolnav, febra, urlete, rosu in gat, n-a mancat nimic.
-a 2-a zi, sasa cat de cat ok, eu era sa mor! nu glumesc, nu stiu ce entero-ceva era, m-am deshidratat pe toate partile, 12 ore abia am avut contact cu realitatea, 24 ore abia daca m-am ridicat din pat. era un fel de viroza, toti am combinat-o cu rosu in gat, tuse si simptome de raceala.-si uite asa a trecut ana pe lapte praf.
-a 3-a zi, face ana febra 39, in timp ce nimeni nu functiona la capacitate maxima.
-a 4-a zi incepe sashu cu boraciu si kk. toate "mafinele" culese din poiana au iesit din el! la ana a fost mai light, ea n-a vomat, doar diaree.
-a 5-a zi, Omu si sora fac si ei entrero-pupu, bine ca aveam 2 bai!
-a 6-a zi, ultimii membri ai echipei, cumnatii, pica si ei la datorie, cu buzile in brate.
eu, asa sleita cum eram, eram cea mai sanatoasa, deci umblam cu 2 puradei atarnati de mine... si cu ceaiuri la crizati.

a urmat inevitabilul drum de 8 ore+ de intoarcere, cu furtuna, mega-grindina, isterii, si muuulta oboseala.

nu mai vreau vacanta. sper sa ajung sa ma odihnesc vreodata. astia micii s-au vorbit sa ne extermine noaptea, ne trezesc cu randul.

am slabit 4 kile zilele astea. n-am consumat acolo nici jumate din rezervele de mancare.

ma duc sa mai desfac din bagaje, sa spal macar o particica, am fost informata ca maine e Sf. Ilie.


Va doresc sanatate tuturor!
inteleg ca Siluan e internat la Bucuresti. le voi trimite un sms.

(\/) pozici www.onetruemedia.com/otm_site/my_shared?z=293160224b605501d6e9fd" target="_blank">MONTAJE
(='.'=) nasterea lui Sasha, 17.04.08
(")_(") nasterea Anei, 03.09.09 .... povestioara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kya spune:

In seara asta m-am gandit sa aranjez o vizita la spital la Simona. Am vorbit cu ea, mi-a spus unde sunt exact, si ne asteapta. Cred ca o imbratisare in direct, o vorba buna si o incurajare i-ar face foarte bine. Eu am discutat deja cu Mimo si cu Stela. Daca mai sunt amatoare, sa-mi spuneti. Va astept cu drag!



Mami si Sanziana


God didn't bring me this far, to leave me here!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nicoleta spune:

As veni si eu sa o imbratisez pe Simo si sa-l vad pe Siluan, dar nu am cum. Insa sa-mi spuneti daca va ganditi la ceva mai mult de atat (o jucarie sau/si altele) ca vreau sa fiu si eu parte din surpriza asta! Of, vreau sa ii ajut mai mult de atat.

-------------------------------------
Hai la drum si-om vedea noi ce si cum!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Olgutzika spune:

Kya, sa o imbratisati pe Simo si din partea mea. Daca e nevoie de ceva, financiar in speta, contati si pe mine negresit!

Sanatate multa multa tuturor, urata perioada, zau! Asa de multi pitici bolnavi cu nenorociri destul de serioase...I-am dat zilele trecute un sms si Nataliei, nu mi-a raspuns, sper ca Iulia sa isi fi revenit.

Tuturor !

PS Alicel, nu uit, zau, da' ar fi ca nuca in perete acum !

Olga 22+ si mami de Ioana-Sofia (25.02.2008 )

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramo_cata spune:

salut
n-am citit nimic...doar am rasfoit cateva pagini ..ma rog si eu pt simo..doamne ajuta sa nu fie nevoie de transplant si sa se termine odata cosmarul asta,sanatate celorlalti pitici bolnaviori...

eu sunt trista,multumesc pt gandurile bune...ieri l-am inmormantat pe verisorul nostru..a fost cumplit...mi s-a rupt sufletul de sotia lui si tot ce s-a intamplat...cred ca nu o sa uit niciodata aceasta zi...sambata seara a vb Adina cu fetita la telefon si a intrebat de tati ei....i-a spus ca-i in delegatie in germaniaiar taticul ei era in sicriu in foisor..pacat de d-zeu ..de ce naiba se intampla asemenea nenorociri...

sambata o sa ajungem din nou in Bucuresti,pitica implineste 3 anisori si o sa-i facem ziua...asa ar fi facut si TIBI...asa o sa facem si noi...vrem sa-i fim alaturi ,chiar daca durerea-i mare...offf....


eu nu mai pot,sunt cu nervii la pamant...nu stiu ce sa mai fac,vreau o schimbare ,ceva sa ma faca sa gandesc pozitiv..nu stiu..sper sa-mi revin...offf....

azi Andru a alunecat pe gresie si si-a spart capul..parca nu mai pot,e tot timpul smiorcait..nu stiu cum sa ma mai port cu el...

si imi e dor de voi..va doresc sanatate si numai bine...doamne ajuta!!!!!!!!!

RAMI mamica fericita de puiutz mic si iubit ANDREI
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nicoleta spune:

Sovi, mie tare imi seamana ce zici cu ce am avut noi acum un an si jumatate... Bine ca sunteti ok acum!

Ramo, hai, fruntea sus. Va veni si schimbarea.

Imi amintesc de mine cand eram cu Stefan acasa, avea 2 ani fara vreo 2 luni si ma apucase dorul de lucru, vroiam sa fac ceva interesant, "nemaipomenit"... Fireste, imi iubeam si imi iubesc enorm copilul! Dar ma gandeam la mine, si la mine!

-------------------------------------
Hai la drum si-om vedea noi ce si cum!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mstela spune:

Of,Doamne,ma rog tare pentru mititelul Siluan atat de incercat.
Sovi,of,imi pare tare rau de vacanta ratata...o imbratisare calda sa ajungi sa te odihnesti si sa fiti bine.
Ramo,of,imi pare tare rau...o imbratisare calda calda...ai trecut prin zile grele,dupa ce ca aveai tu ce ai pe suflet...iar Andru iti simte starea de spirit,la fel face si Tea,ma simte rapid si nu ma mai inteleg cu ea..si incerc pe cat posibil sa nu mai fiu trista,obosita,stresata in fata ei..Un pup maare...trebuie sa vina si schimbarea.

Eu nu pot pleca de la serv fiindca toarna cu galeata afara...si am avut o revelatie azi dimineata cand am iesit din scara fara umbrela...dar nu m-am mai intors s-o iau.

mami de TEA

Nu exista vreun pictor care sa fi surprins cu adevarat sentimentele unei mame pentru copilul sau.

Mergi la inceput