Pufuleti gustosi de ian-feb 2010 - CAP.105

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mamidepuiuti spune:

Citat:
citat din mesajul lui dastefa

salut
eu nu va prea incurc cu prezenta dar azi nu puteam sa liposesc doar e zi de sarbatoare-face Miru jumate de an
va invit la o felie de tort si o bere receeee


Mihaela -fericita mamica cu doua printese Daria-Stefania -16.11.2006 si Miruna-Elena -18.01.2010
cresc fetele

povestea Mirunei


la multe lunitze!
multumim de tratatie!

mami de Radu (30.07.2000) si Alexander (05.01.2010)



asa creste Alex

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Beatrice1982 spune:

venit!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
...............

foarte bine a fost.................


super nici nu ma gandeam................

sot destul de bine, el zice ca se simte mult mai bine, si marti dimineata la 6 are ultima injectie..........

cumnata nu mi-a trecut in cap sa o trimit dupa ceva, desi era acolo la 50 de metri un ABC..deci mari sanse sa fiu numa cu el...ioc.......................

ma rog..........am stat afara pe bancuta............
am pove una alta............
era trist ca il las iar acolo si nu vine acasa...nici nu m-a mai lasat sa ii duc aparatul cu poze cu ivan...............hmmmmmmm
sper totusi sa scape de acolo.

conditii ce conditii?
ioc
nimic
pat de metal.............
sertare din vremea lui pazvanti chioru'........
doamne fereste ca mai tare se imbolnaveste omul stand acolo.daer na ce sa faci?
nu prea ai ce...musai sa stea sub supraveghere
ca i s-a inrosit si testul de TBC.........sper sa nu fie ceva grav.........se cam strambau asistentele, dar nu zicea nici una ca a r avea TBC.........

acum maine dimi o sa zica mai multe dra..............si vedem..............

Am atata dragoste sa iti ofer, incat nu stiu daca o sa imi ajunga zilele ce le mai am, sa te pot iubi...dragul meu copilas...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamidepuiuti spune:

Citat:
citat din mesajul lui miremia

Vin si eu cu intrebari cu privire la scaunul auto. Stiu ca am mai intrebat dar.....intentionez sa-i iau scaun auto si din ce am vazut urmatoarele dupa scoica sunt ok pt 9-18kg.
Pot sa pun copilul in el (cu fata la drum) daca are 8 kg? Sau poate fi pozitionat cu spatele? Scuze, le-am vazut doar pe net si habar n-am despre sistemul de prindere.

_
Mirela fericita de Mara Ioana (27.01.2010)

AMR 8 kg

din cate stiu eu,doar scoica se pozitioneaza cu spatele la directia de drum,scaunele se fixeaza cu fatza spre directia de mers a masinii
[pe fiecare scaun tre` sa fie desen cu modalitatea de fixare la masina ]

mami de Radu (30.07.2000) si Alexander (05.01.2010)



asa creste Alex

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamidepuiuti spune:

rlc sandor sa-ti traiasca puiutii!LML!

ruxita va doresc sa se realizeze dorinta cu casa!

plateea

evyme,nu am vazut filmuletul,dar is convinsa ca e bestial si o sa imi rod unghiile de ciuda ca fimiu nu face astea

duminica frumi tuturor!

mami de Radu (30.07.2000) si Alexander (05.01.2010)



asa creste Alex

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamidepuiuti spune:

Citat:
citat din mesajul lui Beatrice1982

venit!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
...............

foarte bine a fost.................


super nici nu ma gandeam................

sot destul de bine, el zice ca se simte mult mai bine, si marti dimineata la 6 are ultima injectie..........

cumnata nu mi-a trecut in cap sa o trimit dupa ceva, desi era acolo la 50 de metri un ABC..deci mari sanse sa fiu numa cu el...ioc.......................

ma rog..........am stat afara pe bancuta............
am pove una alta............
era trist ca il las iar acolo si nu vine acasa...nici nu m-a mai lasat sa ii duc aparatul cu poze cu ivan...............hmmmmmmm
sper totusi sa scape de acolo.

conditii ce conditii?
ioc
nimic
pat de metal.............
sertare din vremea lui pazvanti chioru'........
doamne fereste ca mai tare se imbolnaveste omul stand acolo.daer na ce sa faci?
nu prea ai ce...musai sa stea sub supraveghere
ca i s-a inrosit si testul de TBC.........sper sa nu fie ceva grav.........se cam strambau asistentele, dar nu zicea nici una ca a r avea TBC.........

acum maine dimi o sa zica mai multe dra..............si vedem..............

Am atata dragoste sa iti ofer, incat nu stiu daca o sa imi ajunga zilele ce le mai am, sa te pot iubi...dragul meu copilas...



o sa vezi ca va fi totul bine pana la urma!
pupici lui ivanel

mami de Radu (30.07.2000) si Alexander (05.01.2010)



asa creste Alex

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ruxita spune:

eu am uitat sa mentionez ca ne-am diversificat cu branzica! mancam de 2 zile branzica cu fructe (fierte). Azi l-am lasat sa faca ce vrea si i-a ajuns branzica si in nas si in ochi cum s-a frecat pe la ochi cu mainutele de papa...

am cumparat branzica gata covalact, parca asta spuneati ca e ok de dat la bebi? (branza grasa proaspata de vaca)...

si o alternam cu carnuca, nu? 2 zile carne, 2 zile branzica... si mai tarziu cand vom introduce galbenusul de ou le vom alterna cu galbenusul... asa am retinut din postarile voastre.

Chiar vreau sa va multumesc intr-un fel mai special m-ati ajutat foarte mult cu idei privind diversificarea... la mine era totul haotic, fara nicio regula clara, de mancat la ora, ce sa-i dau la fiecare ora (fructe dimineata, legumele la pranz)... multe idei de retete, combinatii, modaltati de hranire.

AMR 8, aproape o dama bine!

Mama lui Caius cel Vesel (21.01.2010)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Beatrice1982 spune:

so..sa incep.........

ayanna..........................
aaaa...............acasa asta e destul de dificil...........

sa nu ma intelegi gresit cand am zis ca e de lucru si asa......nici noi nu lucram din obligatie, ca ala nu e lucru, atunci mai bine nu il faci................lucram ca doar pentru noi facem........la urma urmei..........mereu am fost d\streate de mici copile si eu si sora mea ca va ziceam ca ea numa ne lasa hartia ca trebuie facut asa:-
-
-
-

-
-

o gramada/...apoi daca venea de la servici si nu era , vai de curu' nostru..................

mno si de aia mereu vroiam libertate...............sa nu fie mami acolo, sa nu ne dea de lucru cat ii ziua de lunga.............intelegi?
dar desi am stat 5 ani la facultate in camin......nu prea mi-a placut acel fel de libertate.................ca atunci ma lega altceva de "casa" ma lega sotul si nu era bine, ca unul era aici unul dincolo............

nu stiu cum se explica aceasta iubire in tre noi, ca avem nevoie sa ne stim aproape, avem nevoie sa ne vedem sa ne atingem sa ne dam pupici/saruturi de nspe ori/zi..........sa /.sa.saaaaaaaa si in mom in care intervine desparirea...............apoi mai rau nu ne trebuie acum mai ales ca e si Ivan, iti dai seama ca tot ii e greu si lui sa stea atata timp departe de el, fiindu-i asa de drag si lui de el........


si.........casa sa stam noi separat nu prea avem cum.stiu ca daca vrei ceva si ti-o doresti din tot sufletul o poti avea, dar acum deocamdata nu..macar pana nu creste ivan un pic.avem inca 7 ani banca 500 roni.,......mno indemnizatia mea de 800 ma bucur daca ajunge pentru Ivan sa ii scot laptele pampersii si alte cele /luna./............el ia maxim 1000 si asa ca nu prea avem de unde
am mai avut pe langa rate, care slava domhnului s-au mai terminat...............

dar........



eu nu zic ca nu ne e bine..............ca ne-am facut-o asa cum vrem........sau nu chiar ca nu am avut din ce sa o facem cum vrem, dar casa e veche si merge numai carpita.............ca e din vaioage, daca stii ce e a ala....................


sotul tot spera sa castige pe la bingo, lotto.......dar daca ar si pune as mai zice si eu
dar nu pune..............


iar de trait pentru el..............normal ca traim si noi odata cu el..............adik na, nu exageram, dar tot avem cam ce ne trebuie........de lucrat ca lucram mult, asta e, in lume asta de azi cam asa se face, ca trebuie sa lucri sa ai, iar cum zice tati tau........daca nu am lucra inseamna ca am fi bolnavi, ca si sotul acum, dar e mai bine sanatos si sa mergi la coasa, decat laa spital................



il iubim, dar in acelasi timp...nu stiu ............e destul de ciudat, ca acum nu mai ne gandim la noi stii?

nu e ca inainte cum era.......ca daca se termina aparatul de ras a lui facea spume la gura, sau asa din nimicuri...am invatat ca sa vedem nimicurile astea m,ici ca pe niste chestii nesemnificative...........

gen:pai acum daca nu am bic lasa ca ma fac cu celalat, sau daca a trecut painea, lasa papam altceva, sau daca nu are papa lui preferata sau inveers nu e capat de tara, iara daca nu apucam sa mergem la strand duminica,iara nu-i bai, sau la pizza, ca de mnacat in oras nu se pune problema....................


adik.......acum daca avem lapte praf, pampersi si tot ce ii trebuie lui, e ok..................si daca avem de unde sa ii luam e iarasi ok...si suntem fericit ca nu neaparat putem sa iiia ducem "luna de pe cer" ca asta e oposibilitatea noastra, dar e fericit asa cu noi, se vede ca noi suntem de ajuns si ajunge sa ne priveasca in ochi, si sa rada de 7000 de ori pe zi si face mai mult decat orice de pe lumea asta, deact orice orice.............


nu stiu daca ma intelegi..............


iar pe el il iubesc cumva altfel decat pe Ivan...........azi chiar i-am zis sa vina odata acasa, ca nu am cine sa lase picuri de shushu pe wc..................si nu am dupa cine sa fac curat.................
altadata faceam ca toti dracii cand vedeam.........si il certam de numa numa,...............]

dar ce sa faci asta este omul si firea lui..............mai ales noi scorpiile...............


ii spun mereu ca il iubesc, de fiecare data cand vb la tel, aproape de vreo 10 ori/zi...........ii spun si de ce, numai ca acum nu prea as vrea sa il sentmentalicesc...........mama ce cuvant..........pebtru ca pica nashpa si incerca si el sa isi tina frau valurilor de sentimente, ca lui nu ii ajunge sa imi tot zica, musai sa imi arate cu o imbratisare,..ceva..........si ceea ce nu prea a putut nici azi................:((((((((


aoleu cat m-am intins............


imi pare rau ca ai avut de suferit, nu prea imi place cand aud de oameni care au suferit de-a lungul vietii, dar se pare ca faza asta e una destul de importanta pentru fiecare om in parte ca ne invata diferite lucruri si practic ne pregateste pentru zile mai negre..........si imi pare atata de bine ca ti-ai gasit linistea sufleteasca...de multe ori conteaza foarte mult sa ne putem gasi linistea sulfeteasca, pentru ca de multe ori nu putem avea liniste afara, daca nu avem nici in suflet, iar acum conteaza cel mai mult, cand zgubilicile noastre au asa mare nevoie de noi..................

dar sper ca totusi sa se termine cu bine si povestea ta si sa nu fie mult stres si cearta............ca la urma urmei toarte trec, si toate se pot rezolva si cu calm, dar noi repde trebuie sa ne enervam, ca poate ne simtim mai bine asa.....
hm glumeam...........

na gata ca deja prea filozofez..................meru vroiam sa fiu psiholog.........si am ajuns inginer..............bleah.....

Am atata dragoste sa iti ofer, incat nu stiu daca o sa imi ajunga zilele ce le mai am, sa te pot iubi...dragul meu copilas...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nik0le spune:

LA MULTE LUNITE MIRUNA! Si celorlalti pufi care se serbeaza azi! Multumim pt tratatie, dastefa!

ratusca, mersi de aprecieri, dar as vrea sa slabesc nitel ca sa incap in hainele de dinainte de sarcini (macar de dinainte de a doua). Am io niste blugi misto cu talie joasa, vai ce mi-ar placea sa incap in ei... Multumesc si pt aprecierile la adresa Irinei! Sunt sigura ca o sa ne dai vesti bune despre rostogolirile lui Andrei cat de curand!

miremia, multumesc din suflet! Poate ne repezim intr-un weekend pana in parcul in care va plimbati voi (National, nu?). Uau, Mara are deja 8 kg! Vezi ca scaunele astea pt 9-18 kg se pot fixa si cu spatele la sensul de mers (cel putin cel pe care il am eu, dar in mod normal toate ar trebui sa fie asa). Eu i-am comandat de pe net Isei modelul urmator (abia astept sa vina, scuze de offtopic) pentru 15-36 kg, iar asta pt 9-18 kg o sa-l folosesc pt Irina si asa o sa-l montez, cu spatele la sensul de mers. Asta cand s-o apropia si mandra mea de 9 kg (dupa 1 an) sau cand s-o plictisi de scoica (in care n-o sa poata sa se ridice in fund, din cauza centurilor). Mai mult ca sigur varianta a doua.

oani, ce bine inghite Lucas, ce viteza are! Da' si tu, ce tehnica! La multi ani fericiti impreuna si LMA sotului pt maine!

MP, multumim pentru aprecieri! Important e ca Alex e sanatos si bine dezvoltat, are tot timpul sa se rostogoleasca!

cristies, multumim!

ayanna, super pozele, m-am delectat cu ele de-a dreptul! Ai o frumusete de fata, mami! Sa stapaneasca sanatoasa scaunul de masa, arata foarte bine! Ce norocoasa esti cu o familie asa unita! Si ce spor aveti la diversificare, tineti-o tot asa!

haircut, multumim pt aprecieri! Sper ca ati petrecut frumos! Chiar, ce mamica tanara esti!

lorex, sa va fie de bine iesirea/relaxarea!

evyme, distractie placuta la tara!

Cata, felicitari pentru fata bine crescuta!

cris.d, sper sa gasiti ceva sa va convina!

mandruta, ma bucur ca s-a facut bine Cristina, o sa mai dureze pana se retrag ganglionii si Isa a avut rubeola si tot asa a durat si la ea. Felicitari pentru dimensiuni!

ana_g, felicitari pentru intoarcere!

plateea, felicitari pentru realizarile lui bbTo!

Bea, ayanna, ce-mi place dialogul vostru elaborat! Bea, mai e un picut pana marti si o sa fiti iar impreuna!

Ruxita, sper sa reusesti ce ti-ai propus!


de Isabela si Irina (01.02.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nik0le spune:

miremia, uite scaunul pe care il am eu si un filmulet in care iti arata cum se fixeaza cu spatele si cu fata la sensul de mers: www. ibebe.ro/products/Scaun-auto-Grand-Prix-Silverline.html

de Isabela si Irina (01.02.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Beatrice1982 spune:

ruxita sper sa ajungeti si voi sa va gasiti casuta voastra.........sa locuiti in ea si sa fiti fericiti happy ever after!!!!!!!!!!!
cam asa se zice in povesti, asa-i?


diversificat cu brnaza de vaci???????????????????????
serois?
deci e bun ala ori nu e bun?
ii place?????????????????????

papa?????????????????????
branza cu frucete...interesting.......................
pofta mare!!!!!!!!!!

Am atata dragoste sa iti ofer, incat nu stiu daca o sa imi ajunga zilele ce le mai am, sa te pot iubi...dragul meu copilas...

Mergi la inceput