Albinutze de Mai-Iunie 2009(84)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mihaelutza_c spune:

buna stup.
azi e randul meu sa dau cafeluta,va invit pe toate...
ati iesit la plimbare sau va ascundeti la umbra?tareeeeeee linisteeeeeeeee...pe caldura asta cine mai are chef???
SORI sa aveti concediu placut la mare si sa va distrati bine.bine ca nu ati avut probleme pe drum.
RELUSHA felicitari pentru baby boy 2.ce nume ii puneti?asteptam poze de la eco.umblaretului,numai sa te tina picioarele sa fii dupa el toata ziua,asa face si Andreiuta,ar umbla toata ziua,noroc ca mai fac schimb cu soacra,ca de nu...
O ZI BUNA TUTUROR!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bebe Beca spune:

pup fetele!
Venim dupa o noapte cumplita, sara nu a dormit mai deloc, are febra in continuare, tot peste 39, la ora 17.20 mergem la orl si dupa ora 7 mergem la pediatru sa o vada. I-am pus punguta de dimi, sa iau urina, nu a vrut sa faca sub nicio forma si am dat-o jos pana la urma.
De la ora 7 nu i-am mai dat antitermic, i-am pus doar sosetute cu otet, i-am pus aseara si novocalmin!!!! si tot degeaba. Acum rade cu multa pofta, desi arde toata, ooof. Cred ca ii mai dau panadol acum, totusi.

Sorilea, sa va fie de bine rulota! Sa o stapaniti sanatosi si sa aveti vacante minunate cu ea!

OANA, mi-am luat si eu bratarile alea, sunt ok. Si eu ma simt mai bine acum.

MIHAELA, multu' de cafea, tare buuuuna.

RELUSHA, felicitari pt baietel. V-ati gandit la nume?

Ioana, Rebeca (16.05.2004), Sara (17.04.2009) si 6+
Creste fata mica... Creste si minunea Rebeca
http://community.webshots.com/user/Berecutza
http://community.webshots.com/user/bebeca2004
http://community.webshots.com/user/bebebeca



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miruta spune:

Hello!
Am ajuns si eu acasa,am culcat pitica...am fost sa iau pasaportul domnisoarei,ce fatuca are ...

MIHAELUTZA....frumoasa foc tunsulici.multumim de cafea.
RELUSHA....felicitari pentru baietel si ma bucur ca totul e ok.va avea Radoze partener de joaca la masinute.
IOANA....tinem pumnii la dr si sanatate multa Sarei.ma bucur ca te simti mai bn.
ANDREEA...asa-s unii care nu stiu cum e sa ai copil sau au uitat...e plcitisitor pentru un adult dar pt copii.
SORI...ma bucur ca ati avut un concediu placut si ca Razvanel e ok,sa stapaniti sanatosi rulota si distractie placuta la mare.

DANIELLa...pe unde umbli?
CRIS...la plaja?
ELENA...nu v-ati intors din concediu?



cica azi ar fi si ziua mea de nume,asa ca poftiti de va serviti:



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns philip spune:

Ioana, sanatate, cum mai e Sara?
Adriana, dar Irina?
Miru, la multi ani! Culmea e ca italianul avea un bebe mai mic putin decat Nick pe care voiau sa-l tina numai adormit, de aici e izbucnit scandalul, ca nu reuseau sa-l mai adoarma, dar eu cred ca el saracul nici nu mai putea dormi. oricum, a tipat la mine, s-a certat urat, pe mine m-a apucat tremuratul si plansul de nervi. asta e.
fetelor, pe pagina 2? ce-i cu voi?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bebe Beca spune:

pup fetele, am fost cu sara la doctor, are faringoamigdalita pultacee, ne-a dat antibiotic 7 zile, muuult puroi, de aici si febra atat de mare. astazi i-am facut si baie racita progresiv. `A facut minunea asta din cauza manutelor murdare bagate in gurita, asa ca atentie si voua.

ii pregatesc antibioticul si revin

Ioana, Rebeca (16.05.2004), Sara (17.04.2009) si 6+
Creste fata mica... Creste si minunea Rebeca
http://community.webshots.com/user/Berecutza
http://community.webshots.com/user/bebeca2004
http://community.webshots.com/user/bebebeca



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oana_MVT spune:

Andreea, ce oameni mai ales ca si ei aveau un copil ar fi trebuit sa inteleaga si sa se mute daca erau locuri libere. Imi aduc aminte ca toti au fugit de langa noi cand am fost in Romania cu Tudor ( avea 3 ani). Nimeni nu a zis nimic. Tudor s-a jucat pe sub scaune si a mers prin tot avionul.

Noi pleacam la 11 ziua ora noastra deci baietii vor fi fresh prima jumatate de zbor, sper sa oboseasca pe a doua jumatate si sa doarma.

Ioana ma mir ca Eduard nu a facut asa ceva pana acum. In ultima vreme is baga degetele in gura tot timpul.

pentru Sara sa treaca repede.

Felicitari pentru baietel Relusha. Sa stea cuminte in burtica pana la termen.


mami de Tudor (24/07/02) si Eduard (02/05/09)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andata spune:

Ioana, Andreea P, Adriana, Mirela, Mihaela, Oana multumim pt pup. Se pare ca au ajutat mult atatia pupici, aproape a trecut julitura.
Andreea, descrierea de pe punga aia o reprezinta
Ioana, sanatate multa Sarei. Tu cum te mai simti? Ma tot gandesc cat de greu trebuie sa iti fie si cu fetele si cu starea aia de rau, mai ales ca mezina (deocamdata) e bolnavioara... Ce ati mai facut cu planurile pt casa?
Adriana, pupici micutei Irina, sa se faca bine. Si a mea are de cateva zile diaree, ba o dregem ba reapare. Spor la redecorat
Mirela, foarte frumoase pozele de la nunta. Adica voi sunteti frumoase, ca nunta nu am vazut-o
Andreea, cum a fost cu baietii la bazin?
Mihaela, tare scumpa Andreiuta. Pup copila sa treaca repede urma loviturii si durerile de dinti.
Oana, felicitari fratelui tau. Multumesc mult ca te-ai gandit si la sotul meu. Ma intereseaza mai multe informatii, inclusiv cat de seriosi sunt (daca se tin de prevederile contractului). Dupa toata peripetia cu Germania, sunt mult mai reticenta acum la contractele din afara... Sper din suflet sa fie bine si sa aibe doar vesti bune.
SoriLea, felicitari pt rulota, sa o stapaniti si folositi sanatosi
Andreea, uite un brat mare de , cam tarziu, e drept, dar macar sa stii ca noi te iubim si intelegem, nu ca nenea talianul ala idiot care te-a suparat.
Relusha, ma bucur mult cand citesc vesti bune. Bebe bine, Radoze bine, dar tu? Esti bine? Frumoasa semnatura !
Mirela, multam fain de tratatie. Pai, daca e ziua ta, sa ne traiesti, sa fii fericita si iubita, sanatoasa, norocoasa si implinita.
Ioana, offff. Bine totusi ca nu i-a dat injectii. Sanatate multa, multa micutei. Multumesc de avertizare, si eu o spal pe Ioana de nu mai stiu de cate ori pe zi si tot murdara mi se pare, ca acum pune mana pe toate, cerceteaza, baga in gura daca nu sunt mereu in spatele ei.

Ioanei mele i-a iesit al saselea dintisor, f ciudat, jos, in diagonala fata de cel iesit anterior. Desi e abia un coltisor, banuiesc ca va arata f ciudat cand va mai creste un pic.
In rest, trebuie sa stau toata ziua dupa mezina, nu o pot lasa deloc nesupravegheata.
Trage tot, s-ar catara peste tot, ce i se pare interesant da sa bage in gura. In carucior nu mai sta, abia o tin si in tricicleta. Cand e afara nu vrea sa o tin de mana, isi trage mana, vrea sa mearga singura. O atrag copiii, si cum sunt o gramada la noi pe strada, e tare greu sa o iau de langa ei.
Nu vrea sa stea pe olita, urla de parca o pun pe ghimpi, zau ca nu mai stiu cum am procedat la ceilalti.
De mancat ar manca orice. Azi a prins o farfurie cu rosii lasata pe marginea mesei si cand m-am intors spre ea (ca spalam vasele), deja muscase dintro rosie (bio, din gradina ) si molfaia de zor.


Mami de un fecior, o fecioara si o scumpa racusoara

Poze cu noi
blog de mama
Si ingerii au nevoie de ajutor
Blogul lui Mihaita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andata spune:

Aaaaaaaaaaaa, am uitat (batranetea, de!)
Multi ani fericiti inainte tuturor celor care poarta numele de Ilie sau derivate.
Si in special LA MULTI ANI ILINCA DE SERIALBASTRE!. Sa cresti frumoasa, norocoasa si sanatoasa si sa iti bucuri mereu parintii.

Mami de un fecior, o fecioara si o scumpa racusoara

Poze cu noi
blog de mama
Si ingerii au nevoie de ajutor
Blogul lui Mihaita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andata spune:

Acum am vazut ca mi-a disparut locul cu verdeata!

Mami de un fecior, o fecioara si o scumpa racusoara

Poze cu noi
blog de mama
Si ingerii au nevoie de ajutor
Blogul lui Mihaita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alic spune:

buna seara fete dragi!
e-am intors din concediu, a fost foarte frumos, cu exceptia a doua zile fara soare si cu ceva ploaie, dar pe care le-am rezolvat elegant la piscina Natalia s-a comportat exemplar, desi am plecat cu o valiza de medicamante dupa mine ...n-a fost cazul de nimic...s-a balacit si s-a si bronzalit oleaca
mai am ceva de triat si pun si poze...

am intrat sa va pupam si sper sa revin foarte repede cu poze! va pupam!

---------------------------------------------------
ALICe, mamic de bebic Natalic (2 mai 2009)
---------------------------------------------------
adresa pt albumul de mot alicebirladeanu@rdslink.ro

Mergi la inceput