Dovlecei frumosi sept-oct 2009*167*

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Clodute spune:

Fetelor, va multumesc mult, Multumesc si Mada mult de tot, am notat nr tau de tel - nici eu nu am semnal aici dar daca e ceva apelez la verii mei si iti dau un semn.

Deocamdata i-am dat din nou novocalmin (adica i-am dat aseara si acum la 12 i-am dat iar).

I-a scazut momentan la 37.7 dar doar dupa novocalmin. Impachetari cu cearsaf ud i-am facut toata dimineata si nu au avut succes.

Sper sa nu mai creasca sau daca mai creste sa nu mai sara de 38.

Va multumesc din suflet la toate.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns NelaM spune:

Citat:
citat din mesajul lui vik-cj

Nela...nu te certam...sa nu o iei asa...mie imi place carnea de vita si o papam cu moderatie dar Isabelei inca nu i-am dat pentru ca nu am gasit o sursa de incredere..asta e tot. Oricum e super bine ca a acceptat carnita.

de printesa mica Isabela Maria - 15 septembrie 2009
Isabela


Cecilia, hai c-ai fost figura!

Vita asta (ribeye steak) este una dintre cele mai bune.. care este! Alegerea a fost facuta foarte documentat: este din sursa sigura (importata din Australia), este foarte gustoasa si foarte frageda (varianta australiana a celebrei carnite de vita a japonezilor kobe...).E un pic mai scumpa, insa merita.
Pentru cele care nu imi cititi blogul, nu o fac la gratar...
O fierb si o toc marunt, o dau prin blender in zeama in care a fiert. Mananca 2 lingurite (cu f multa zeama, iese mai mult o supica)amestecate in portia de cerealute.
Da, ii multumesc lui Dumnezeu ca nu a vomitat.



Nela si Ana nazdravana (19.09.09)
Don't take yourself so seriously, no one else does...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madalina84 spune:

Citat:
citat din mesajul lui x_ggg

Citat:
citat din mesajul lui madalina84

Citat:
citat din mesajul lui NelaM


Mada, . Imi place ca te-ai oferit in ajutorul lui Clodute imediat. Bravo, mami.
Ce mai face Irinel?
Eu am ratat pozele cu voi, nu stiu cum mi-au scapat, sunt cumva pe mail?



Nela si Ana nazdravana (19.09.09)
Don't take yourself so seriously, no one else does...

Te ,pozele cu noi sunt la semnatura in luna iunie,ma bucur ca Anuta e bine,sper sa incepeti si voi diversficarea cu mai multe



Mada, oare am eu ceva la ochi?? Ca nu vad maica folderul cu iunie ....vad toate lunile anului pana acolo...

--------------------------------------------
Rares-Costin : 4 oct 2009


sorry nu stiu de ce nu afiseaza,uite aici poze iunie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluk16 spune:

Daca gasiti izvorul de energie sa imi spuneti si mie. Sunt extenuata cat ma alearga junioru.

La multi ani, Ralu! Te pup cu drag! Sa fiti tot timpul asa frumosi si fericiti! Si inca o surioara sau in fratior pentru frumoasa Natalix! Care sa vina natural, bineinteles!

La multe lunite surioarei Ana, Izabellei, lui Rares, si Soniei si Alexandrei!

Multumim mult mult pentru urari!

Ma gandesc la dovleceii bolnaviori si ma rog din suflet sa treaca bine si usor peste probleme. Mamicilor, sunt alaturi de voi


Mami fericita de minune Alex (16 octombrie 2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamideandrei spune:

salutare, am revenit!
la multe lunite dovleceilor de azi
la multe lunite si tie, Fraguta draga

vreau sa spun ca ma rog pentru toti dovleceii bolnaviori, sa-si revina repede: Clodute, cu mai stati? a mai crescut temperatura peste 37.7 cat aveati?

Ioana, reteta ii asa :
3 mere potrivite
zeama si coaja de la o lamaie, daca ii place mai acru
250-300 g branza de vaci
2 galbenusuri
2 linguri zahar brun
1 lingura gris

merele le cureti si le tai cubulete si le amesteci cu zeama de la o lamaie, sau jumatate, cat crezi tu . branza de vaci se freaca cu galbenusurile, zaharul, coaja de lamaie si grisul, dupa care se pun si merele. se toarna intr-o tava unsa cu un si tapetata cu pesmet, se tine o ora la cuptor la foc mic.

pupici, ca ma cheama Dey plangacios azi

TOT ANDREI DAR PE PICASA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diamar78 spune:

Sal!
La multi ani mary si fragutza si la multe lunite pentru dovelceii de16!
Si noi avem acum o explozie de dinti si e destul de marait, cum nu ma vede in camera incepe sa planga. Nu mai pot sa merg niciunde, merg peste tot cu el. Dar e tare scumpel. Am tot zis ca pun niste poze pe email dar am o problema, cum intru pe adresa de email imi da o eroare si ma scoate afara.
Raluk, sa fiti la fel de fericiti ca pana acum si cum spuea o fata chiar sunteti o pereche frumoasa. Nu stiu de unde ai atata rabdare, cateodata imi este rusine de mine cum ma enervez pe cel mare cand face prostii si ma gandesc la tine cat de rabdatoare esti.
Eu sunt cu recuperatul undeva la pag 6 cap trecut dar am citit cap asta si am vazut ca sunt multi bolnaviori. si sa le treaca repede.

mamica fericita de Matei 11.09.2009 si David 25.05.2007

Doamne ajuta pe toata lumea!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Clodute spune:

Citat:
citat din mesajul lui mamideandrei

salutare, am revenit!
la multe lunite dovleceilor de azi
la multe lunite si tie, Fraguta draga

vreau sa spun ca ma rog pentru toti dovleceii bolnaviori, sa-si revina repede: Clodute, cu mai stati? a mai crescut temperatura peste 37.7 cat aveati?

Ioana, reteta ii asa :
3 mere potrivite
zeama si coaja de la o lamaie, daca ii place mai acru
250-300 g branza de vaci
2 galbenusuri
2 linguri zahar brun
1 lingura gris

merele le cureti si le tai cubulete si le amesteci cu zeama de la o lamaie, sau jumatate, cat crezi tu . branza de vaci se freaca cu galbenusurile, zaharul, coaja de lamaie si grisul, dupa care se pun si merele. se toarna intr-o tava unsa cu un si tapetata cu pesmet, se tine o ora la cuptor la foc mic.

pupici, ca ma cheama Dey plangacios azi

TOT ANDREI DAR PE PICASA


Nu... nu a mai crescut... tot 37.7 se mentine si acum ...
SPER SA RAMINA MACAR ASA O PERIOADA si apoi sa scada



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lutoniana spune:

www.youtube.com/watch?v=uWeqeQkjLto" target="_blank">dedicatie

Lucia, mami de David 13 Septembrie 2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monis5 spune:

buna seara

am bagat un nas la voi sa uram sarbatoritilor zilei sa fie voinici si sanatosi, sa creasca mari si sa va umple sufletele cu bucurie!

si ca sa parafrazez niste moldoveni celebri, Tanti-mama-lu-Natalia sa ne traiesti multi ani fericiti! te pupam tare si apasat, mai ales Santiagul

Monis si piticutzul Santiago (Iulian 02 nov '09)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carinablanca spune:

Buna fetelor,

Astept sa se trezeasca Maria ca daca mai doarme mult cred ca ne-om culca maine nu azi diseara.

Am intrat special sa spun

Fragutza

sarbatoritilor zilei

Ma gandesc la toti copilasii bolnaviori si le doresc sa se insanatoseasca cat mai repede.

Selen, ma bucur ca ati trecut cu bine peste analize si sper sa fie si rezultatele bune.

Mamidenadrei, multumim de reteta. Acum o intrebare: atat papa Andrei la o masa cat e in reteta aia?

Va pup pe toate cu drag si revin spre seara. Sper sa nu va fentez.

Carina de scumpete de in Maria (31.08.2009)

http://lb1f.lilypie.com/wr9Bp2.png

http://capy72.mondozoo.com

Mergi la inceput