Ghiocei de Martei-Aprilie 2009***229***

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ilinca_M. spune:

Buuun, daca macar o persoana asteapta cu interes, dau drumul relatarii.
Acum precis va voi parea caraghioasa in entuziasmul meu, caci majoritatea dintre voi ati calatorit deja cu copilul la mare/la munte/ locatii exotice/ la tzara la bunici etc etc, dar pentru noi a fost prima aventura de acest gen (dupa "pre-view-ul la Cluj:))) asa ca ierati-mi exaltarea ("izaltarea" cum se spune pe la noi:))).
Ideea e ca de unde trebuia sa mergem cu trenul (schimbat la Copsa Mica:))), pana la urma echipa s-a hotarat ca se merge cu autocarul (BM-Cluj; apoi Cluj -Sibiu) si m-au sunat daca sa rezerve si pentru mine sau noi mergem separat, cu trenul. Si de aici au inceput framantarile: cu trenul ar fi fost mai sigur/ comod pt. Phiphi, dar eram despartiti de grup si ajungeam in Sibiu pe la 10.30-11 seara. Am hotarat sa mergem cu autocarul dar de la luarea deciziei m-am framantat de numa: ce-o sa faca atata drum in autocar?! Pe scaun singura n-o pot pune, scaunelul de asina n-o sa-l caram cu noi ca oricun nu sunt centuri, caruciorul deschis nu incape intre scaune etc etc. In fine, sa n-o lungesc, am purces cu autocarul. La inceput s-a distrat bine in bratele mele dar apoi, cam dupa juma de ora, i s-a facut somn (am trezit-o inainte de "ora ei") si a inceput sa maraie, ba chiar sa planga iar eu am inceput sa bodogan:"clar, cine m-o pus sa luam autocaru', e inuman pentru un copil asa mic, bag picioarele, de la Cluj luam trenul etc" dar dupa vreo 10 minute (care mi s-au parut o infinitate:(((( a adormit! Am lungit-o pe 2 scaune iar eu am stat cu juma de buca pe un sfert de scaun, s-o pazesc, s-o tin sa nu cumva sa cada la o frana.
Dupa vreo ora s-a trezit fresh si bine-dispusa si pana la Cluj n-am mai avut nicio treaba, a dansat pe scaun, a jucat "cucu-bau" cu toti calatorii etc.
Na, ca tre sa fac si eu pe episoade, ca Anca Nicolae, ca tocmai m-a sunat directricea sa merg pana la scoala!

mami de Sophia-Diana (Sophiphi)
1 AN!
Manole forever

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns saby spune:

Neata!!!
Beau cafeaua si astept continuarea povestii, hai Ilinca nu ne mai tine in suspensie .

Sabina mamica fericita de Maia Andreea ( 07 apr 2009)

www.flickr.com/photos/39734204@N04/" target="_blank">Printesa Maia

Petrecere 1 an Maia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Floric spune:

Neatza fetele. Servit cafeaua si...mor de pofta unui dulce...Eu pe langa cafea mai bag si ceva bomboane, cioco dar de vreo saptamana am mai renuntat. Ma "auto-re-educ" si ma pregatesc psihic pentru momentul LUNI, 19 iulie cand voi trece in lumea oamenilor muncii si de cand voi bea cafeaua ori din picioare, ori in lift ori (in ultima instanta) in maxitaxi intr-un pahar de plastic (asta mi se pare cel mai haios - ca tractoristii).

Simona, imi pare rau pentru mutzunel...Si eu care speram sa primesc unul sa-l sfasie pe soarec...

Fetele din Galati, cum aveti apa la robinet????? DE 2 zile la mine la robinet e galbena si plina de nisip. In Braila avem apa din Dunare, si la cat de "curata" este dupa atatea inundatii si cat de "purificata" este la statia de epurare imi vine sa beau doar bere. Dar ce ma fac cu mancarea. Lui Rares i-am facut cu apa plata dar nu o sa imi dea mana.
MAi astept poate, poate se remediaza situatia sau se sesizeaza autoritatile

ILinca, si eu cand am plecat cu Rares de acasa am zis ...na ca el are programul lui, etc, etc...si am avut surpriza sa fie exemplar, a dormit mai tot drumul.
Acum am tupeu si plec cu el si prin oras, cu maxi-taxi, se catara pe scaune dar nu m-a dat nimeni jos.



Poze Raru
Poze noi

Rares Rarisel cel mai frumusel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Floric spune:

Asa...Ieri am fost la vaccinul de 1 an cu Raresu (bine ca el a implinit 1 an de vreo 4 luni). Am tot asteptat sa capatat moca de la "maretul stat roman" o doza de Pentaxim dar cum daca amaratul de stat nu are bani...Dar noroc ca are populatia maldare de care cu bani si atunci am platit evident pentru ultimul vaccin. Oricum am ales sa le platim pe toate asa ca si cu unul (pe care puteam sa il primi gratis) si fara el ce mai conteaza. In fine...RAres raporteaza 11, 100kg si 78 cm. Se zice ca e bine. Destul de bine la greutate ca cica la 2 ani standardul e de 11,500 kg deci...mancam, ne tinem bine.
Dupa intepatura ne-au stiut toti pacientii si oamenii din statia de autobuz. Nu a facut febra insa acum are zona umflata si parca mai tare. O fi normal???????
Nu i-am mai pus aseara lamaie pe intepatura cum faceam pana acum.

Poze Raru
Poze noi

Rares Rarisel cel mai frumusel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Floric spune:

Hai ca sunt ca baba batrana...Am vazut-o pe Magdy
Ce frumos si chipes e Gabitzu. Ori tu te-ai tuns si iti sta tare bine.
Cat despre burtica...e asa de mare, cand a trecut timpul???? Cand m-am uitat la semnatura nu mi-a venit sa cred...Sigur e? Nu ai gresit calculul (glumesc)
Sa fii sanatoasa sa ajungi cu bine la capat. Si apoi cine se mandreste cu o printesa si un cavaler.

Poze Raru
Poze noi

Rares Rarisel cel mai frumusel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Floric spune:

Fetele, haideti sa va amuz cu ultima mea preocupare si catare pe net...Stiti ca in septembrie cunun si marea mea provocare este DANSUL. Adica, eu am gratia sifonierului la dans. Ori omul si mai si. Si de ceva vreme tot caut lectii de dans sau pasi de dans pe youtube. Ei, si de dimineata asa ma apucat un chef de dans de am invat deja cha cha cha. Ei, bine ca nu stiu sa combin pasii asta e alta treaba. Si, si mai grav, nu stiu sa identific melodia, stilul ...ei va fi distractie mare, nu? Stiti ca in fiecare grup fiecare individ are un rol...ma tem ca eu il voi avea pe cel de clown pe langa cel de nasa.

Poze Raru
Poze noi

Rares Rarisel cel mai frumusel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kea spune:

Floric, aveam si eu preocupari din astea la un moment dat, il mai stresam si pe barbatu-meu. Aveam un DVD, dar mai bine ne duceam la un curs, ca eram mai castigati. Dar asta a fost cu vreo 4 ani in urma, mi s-a dus pasiunea. Acum eu cat pe net sa invat sa crosetez. De cautarea mea ce zici? Mi-am cumparat inainte de concediu o bluza fara maneci care are aplicat ceva tricotat. Imi place tare mult si m-am hotarat sa invat sa-mi fac si eu. Candva! Ca mai nou fiu-meu se culca la 8 si ceva, pana strang pe la bucatarie si prin casa e 9 jumate, mai citesc putin ce ati scris si gata treb sa-i fac lapticul.

Sa va zic si eu ca am aflat ca as putea sa ma angajez undeva 2 ore pe zi, dupa amiaza. Mi s-a parut tentant. Apoi m-am desumflat. Pt ca ar trebui sa merg pana la gara cu caruciorul vreo 10 min (asta e floare la ureche pt noi care facem intr-o zi oraselul in lung si-n lat), apoi luam trenul o statie, apoi treb sa luam un autobuz cu care mergem 40 de minute (asta ma infioara ca nu stiu ce isi poate gasi Keutu de facut 40 de minute in autobuz zilnic, timp de un an), apoi cobor, il predau sotului, eu intru la treaba, ei isi fac ceva de lucru 2 ore dupa care ma iau si ne intoarcem toti cu masina acasa. Si o problema ar mai fi ca daca trenul are intarziere (se mai intampla), pot sa pierd autobuzul si apoi abia peste o ora am alta legatura, deci ma dau aia afara garantat. Cred ca imi pot lua gandul.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dodo-pui spune:

doua fatutzi la inceput de party

La noi e caaald si azi
all


www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=I%20Love%20DC&page=2" target="_blank"> Votati dod-1 si dod-2




Blogul Speranta moare ultima
Blogul lui Bogdan Andrei , goblenuri,Varsta lui Donu' Bodo,Varsta Isabella-Elena

Credinta vede invizibilul, crede incredibilul si primeste de la
Dumnezeu imposibilul!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaelacg spune:

in sfarsit.
salutare.trimit mes de proba sa vad daca merge

Botzul meu de aur din 10 Martie 2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Floric spune:

Da, Miha merge.

Keutza, cat edspre crosetat, eu mi-am gasit leacul...DODO

Si eu mi-am cumparat andrele poate, poate se leaga ceva de mainile mele dar...cum am doua maini stanga si cu stanga mea 3...ce pot face...decat sa apreciez munca altora. Succes.

Poze Raru
Poze noi

Rares Rarisel cel mai frumusel

Mergi la inceput