Mamici fericite cu mai multi copilasi (13)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns marimar spune:

Pico, Felicitari !!! Dar cum s-a intimplat?? Poate vine si baietelul de data asta !!

Poate intra Somleac sa-ti povesteasca, ea e destul de activa si organizata, are 4 copilasi !!

Noi sintem ok, am venit din vacanta de 3 saptamini in RO unde distractie principala pt 10 zile a fost o enterocolita urita de tot, cum n-au patit copiii mei niciodata
A fost cald, prea cald si revenind la Viena m-am bucurat sa pot sa respir aer racoroc....doar ca s-a tot racit zilele astea, parca vine iarna

Eliana pupici copilasului curajos, bravo lui !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pico spune:

Marimar,multumesc.Jur ca nu stiu cum s-a intamplat.Nu stiu nici cand anume.La cele 3 fetite am stiut exact ziua,momentul in care am ramas gravida.Sotul meu nu a ejaculat inautru dar cumva,ceva o fi scapat...nici el nu stie si nu isi explica.

Elyanne , Ana va merge la gradi de saptamana viitoare.Primul an.Ioana incepe scoala...in principiu vor fi destul de mari.Trebuie sa nasc la inceputul lui mai.Ioana va avea 8 ani,Maria 5 ani si jumatate si Ana 3 ani si jumatate.
Ideea e...oare o sa mai am timp si mai ales rabdare pentru fiecare?Oare o sa ma pot ocupa de Ioana cu lectiile?
Mi-e teama de mine mai ales(adica de reactiile mele..oboseala,irascibilitate etc)

Nu stiu daca am fost coerenta in ceea ce am scris.

Un avort nu pot face pt ca nu as putea trai cu vina asta.Radu(sotul meu) e foarte incantat si spera la un baietel.
Singura vina pe care o simt, e ca nu mi-am pus un sterilet, ca poate nu ajungeam la inca o sarcina;nu l-am pus pentru ca mi-a fost frica de complicatii.Am auzit atatea povesti "de groaza"..infectii,histerectomii...incat am tot amanat momentul.

Asta e.Va multumesc pentru cuvintele frumoase, de care am mare nevoie acum

Raluca , Ioana Carrina(09.04.2003), Maria Carolina( 26.11.2005)si Ana Iasmine(06.10.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns saryta spune:

Pico - sa fie intr-un ceas bun ... nu mai dispera, cu rabdare si optimism se rezolva toate, ai sa vezi ca o sa te descurci. Copiii sunt averea noastra!
Ca un PS: eu am sterilet mirena si sunt f multumita, nu am avut nici o problema, merg la control de 2 ori pe an si totul e OK.
Sanatate si rabdare multa!

Mariana - mamicuta de 3 - ANDRA('99), SARA('05) si ANTONIA(nov.'06)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pico spune:

Mersi Saryta!
Siguur imi voi pune si eu un sterilet.
Nu stiu cum o sa ma descurc cu 4. Am momente cand ma bucur si momente .



Raluca , Ioana Carrina(09.04.2003), Maria Carolina( 26.11.2005)si Ana Iasmine(06.10.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pico spune:

Marimar sunteti bine?
Doamne prin ce trebuie sa fi trecut.

Raluca , Ioana Carrina(09.04.2003), Maria Carolina( 26.11.2005)si Ana Iasmine(06.10.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pico spune:

a scuze
Acum am vazut ca sunteti in Viena.

Raluca , Ioana Carrina(09.04.2003), Maria Carolina( 26.11.2005)si Ana Iasmine(06.10.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Macrina spune:

Pico, o sa te descurci bine, iti spun eu..
Ultimul baietel e nascut in mai si ceilati sunt cam de varsta fetelor tale.. Nici nu se mai simte venirea unui bebe, dupa 3.. Ma ajuta fiecare, dupa cum poate, pe rand.. sunt tare fericiti cu el si il alinta de numa.. Eu sunt obisnuita cu noptile .. deci n-am nimic nou, merge tottul pe banda..
Succes, nu te mai supara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mik spune:


Am aparut si eu !
Am fost in Franta in vacanta, la casala munte si apoi la mare. A fost excelent. Am reinceput de luni jobul, din fericire studentii vin abia pe 20, copiii au inceput si ei scoala de joi. Aici e o poza :
http://mihaelaquoideneuf.blogspot.com/2010/09/la-rentree.html
(insa n-am apucat sa pun poze din vacanta).

Pico, curaj si fruntea sus. Mai greu ar fi cu partea mteriala, insa de la 3 la 4 nu e prea mare diferenta. Dupa, eu te sfatuiesc ca Saryta un sterilet Mirena.

Miki, ce fain, singura in casa cu sotul o saptamina !

Elyanne si celelalte fete, o lucru cu cazaturi in cap : in nici un caz nu trebuie culcat si lasat sa adoarma. Daca are varsaturi si ameteli e bine de dus direct la doctor.

Va pup pe toate si va doresc o toamna placuta.




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pico spune:

Multumesc mult de incurajari.
Asa mult conteaza o vorba buna cand ai nevoie.

Macrina


Mik, o sa pun un sterilet dar cred ca din acela clasic.

si multumesc de sustinere

Raluca , Ioana Carrina(09.04.2003), Maria Carolina( 26.11.2005)si Ana Iasmine(06.10.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mcrmiki spune:

Buna fetelor!
Pico, felicitari maxime. Cred ca Dumnezeu va ales sa fiti din nou parinti, mai ales ca ai sustinerea sotului tau. Sunt convinsa ca te vei descurca foarte bine, un copil nu aduce decat bucurie si fericire mai multa in casa. Am mai spus si ma repet: cand eram insarcinata cu Alexandru si nu eram convinsa daca sa tin sau nu sarcina din cauza unor analize, sotul meu mi-a spus ca daca il pastram sigur nu ne va parea rau niciodata, dar daca fac avort probabil vom regreta toata viata. Si acum, cand ma uit la el imi dau seama cata fericire ne-a adus in casa. Asa ca ... sarcina usoara si vei vedea ca totul va fi bine. Sa va dea Dumnezeu un bebe sanatos si daca se poate sa fie si baietel. Ce spun fetele? Le-ati spus?
Elyanne ma bucur ca ati trecut cu bine peste operatie. Nu cred ca mai pot aparea complicatii acum cu Mihai. Multa bafta la gradi. O sa ramana la program prelungit la gradi?
Marimar, saracii copilasi, prin ce ati trecut, cumplit. Toti trei au avut probleme?
Saryta ce mai fac fetele tale? Sa sti ca si eu am avut sterilet, nu mai stiu cum se chema si dupa 1 an mi l-a scos, cica aveam o rana. Inainte de a-mi pune steriletul am fost ok, nu-mi explic cum de s-a facut rana, pe care am tratat-o un an. Acum mi-e frica iarasi de sterilet, cu toate ca dr. a spus ca nu s-a facut de la sterilet. O sa ma mai interesez si eu de steriletul mirena. Cati ani il poti tine?
Mik, spor la lucru si bafta la scoala. Asteptam poze.
Copii mei au venit acasa dupa 9 zile de vacanta si pt ei, dar mai ales pentru noi. De data asta le-a placut mai mult decat de obicei, numai bine vor mai vrea si alta data, numai sa se mai cuminteasca putin, ca altfel nu cred ca-i mai ia nimeni. Sunt tare agitati in ultima vreme, se cearta toata ziua din te miri ce, nu mai stiu cum sa-i calmez si pe ei si pe mine Vlad este extrem de incapatanat, la orice spune NU, nu mai stiu cum sa procedez cu el, in schimb s-a pus singur sa citeasca, a invatat la gradi si este tare incantat ca poate singur. Bogdan este la pol opus, citeste cu forta, el nu-i asa de incapatanat, este mai mare si vede dezavantajele incapatanarii. Alexandru este maimutica, face tot ce fac fratii lui, inclusiv daca unul zice ca vrea aia sa manance vrea si el, imita si bune si rele.

Mergi la inceput