**Buburuze de 2009 in actiune (25)**

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cris_82 spune:

neata fetelor,stiu ca a inceput sezonul vacantelor,al curateniei si plimbarilor,dar totusi..

poate va scot din barlog cu o ,perfuzabile ,trabuce si vougue



brotacul tero-sectoristMIRUNA(29 mai)

Teroricul sectoricios are 1 anisor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

neatza...io-s moderata si stau la mila celor care se scoala tarziu.......astept concediul tare de tot.de numa...... cald si deseara o scot pe eva in parc....ca alta solutie deocamdata nu e.....sper sa-mi convina zona si sa pot sta 10 zile la mare..eu asa vreau.doamne sa am vreme buna.cris ce te invidiez ca esti la mare....tot timpul.eu nu am nici costum de baie nici haine...nuimic..am slabit foarte mult dar hainele erau pe 65 kile si io am 79 de la 107.....deci nu poci sa le imbrac...bleah..e grele domle..e grele..

macar baie in mare faci pe caldurile astea?eu zic ca da.eu as merge pe jos pana acolo...poate ne vedem intr-o zi cris in perioada aia chiar daca tu stai in ovidiu?sau pe unde?



Madalina de minunica Eva-Maria 14.08.2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anna-mama spune:

Buna dragele mele,

Eu ma apucasem sa scriu ieri mesajul de mai jos si nu am mai reusit sa-l trimit

Eu am sosit ieri dupa-amiaza in Bucuresti. Morti de oboseala pt ca sotul meu a condus non-stop din Luxembourg pana in Bucuresti , bine, cu pauze mici din ora in ora.. A fost un drum groaznic de aglomerat, in special pe autostrazile nemtilor, am stat blocati in ambuteiaje pe zeci de km in Germania, si se mai lauda cu autostrazile lor Si in Romania am prins vreo doua accidente si ceva lucrari, dar s-au miscat lucrurile destul de repede. Am avut noroc cu Vladut care este tare cumintel in masina. Cand am ajuns ne-am dus direct la socrii sa mancam si apoi acasa. Acum trebuie sa fac mancare, sa spal, sa despachetez...si nu am niciun chef.

A fost frumoasa calatoria, am fost prima oara in Germania unde a avut loc nunta, am stat vreo 5 zile, apoi ne-am mutat la sor-mea in Luxembourg unde am stat vreo 10 zile. Am vizitat tot statul Luxemburg, mica si superba mai e tarisoara asta Se vede ca e o tara de bogatani Apoi am mai facut vizte prin Belgia, Olanda si Franta. Ce sa va zic, Franta mi-a placut cel mai putin comparativ cu celelalte tari, muuuulta mizerie si la ei. Dar si in Romania mi-era tare dor de casa si de tara, dar cand a intrat si am vazut mormanele de gunoi m-a bufnit rasul plansul comparand cu ce vedeam eu gunoi la altii Iar traficul din Bucuresti e cel mai tare cred ca nu o sa progresam prea curand spre ceea ce inseamna civilizatie
In rest, f scump totul pe acolo, am avut noroc ca in cea mai mare parte am stat la sora mea ca altfel nu mi-as fi permis concediul asta. Pai lasam la supermarchet o multime de banii pt ce cumparam sa mancam in ziua respectiva, incetasem sa mai transform in lei ca a luau ametelile

Cat am stat in Louxemburg am fost la piscina cu Vladut. Prima oara cand am mers si l-am bagat in bazinul de copii a fost in extaz, nu-i venea sa creada ca are voie el sa se bage in apa aia, cat am stat a chiuit si vorbit intr-una, zicea intr-una apa apa, si voia sa o apuce in maini, sa o bea...nu stia ce sa mai faca de bucurie. Urmatoarele dati s-a jucat fericit in apa, dar nu a mai fost euforia aia de prima oara

Azi am fost pe la socrii si Vladut s-a intalnit cu un verisor cu vreo 4 luni mai mare ca el. Ce scandal a iesit, ca fi-miu are simtul proprietatii innascut si nu-l lasa pe baietelul celalat sa puna mana pe vreo jucarie de-a lui. Nu era agresiv, dar se ducea si i-o lua din mana, apoi voia sa se joace cu el. Hahah, normal ca celalat nu mai voia si se punea pe plans. Desi si celalat baietel avea jucarii si voia sa faca schimb pe fi-miu nu-l interesau, el isi pazea averea


Hai ca nu ma mai lungesc, ca si asa am scris o groaza.

Va pupacim

de baietel nazdravan (09.02.2009)


e simplu, doar sa vrei!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buburuza1979 spune:


nu am mai intrat de o vesnicie pe DC ...

elena_adina multumim din suflet de urari!
dap... am baiat mare deja, si nazbatios! am serbat anisorul cu manuta in ghips asta ca sa va dati seama ce terorici am eu acasa ... s-a gandit el sa fuga de mine in curu gol cand ii schimbam pemparsul si a avut avantul prea mare sa nu il prind si s-a dus buluc pe partea cealalta a patului intr-o fractiune de secunda. nu si-a rupt mana, ci a avut doar o tasare de oase. si uite asa a stat 2 saptamani cu mana in ghips .

motul nu i l-am luat inca ca sunt multi din viitorii invitati plecati prin concediu si asteptam lumea sa se stranga pe la case sa dam party-ul de dezmotzare!


in rest alerg dupa el toata ziua, seara o petrecem de regula pe la terase, avem 7 dinti, mergem/alergam de o manuta (nu vrea domle sa faca nici un pas singurel desi sta nesprijinit destul de mult) si cam atat...

va las aici pozici de la mica aniversare

va si mai revin io

_

mami de pic
Being a full-time mother is one of the highest salaried jobs in my field, since the payment is pure love. ~ Mildred B. Vermont

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris_82 spune:

neata mamici cu pici terorici

haideti la o ,perfuzabila pentru cine are nevoie,trabuce si vougue

mada nu satu in ovidiu,,ci in cealalta partela numai 6 km de oras(asta masurat din fata casei),si doar o data am intrat in mare anul acesta..e greu cu copilul pe plaja..trebuie sa stai cu ochii pe el tot timpul ca acum baga nisip in gura sau inceraca sa bea apa din maresi in plus,a mea mandra nu are stare intr-un loc nici 1 minut,asa ca daca nu e si tati cu noi nici nu ma gandesc sa vad marea macar..
anna superrrrrrrrrrrr ca ca e ceva deosebit acolo si nu ca la noi care ne mai trebuies inca vreo 50 de ani ca sa-i ajungem din urma,dai ei sa treaca la faza de crigenare ca sa putem sa-i ajungemam inteles ca sunt preturile mari acolo,dar cred ca raportat la salariile de acolo e okstii ca e musai sa ne povestesti cum a fost,ce ati vazut..si daca ati facut poze sa ne arati si noua..ce tare vladutcred ca a fost foarte fericit cand a vazut ditamai intinderea de apa si el avand acces total
buburuza ce flacau mare aibina ca nu a fost mai rau si acum sunteti bineam vazut si un fluturas pe ghips ca sa se faca mai repede manuta

brotacul tero-sectoristMIRUNA(29 mai)

Teroricul sectoricios are 1 anisor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

cris inseamna ca poate ne vedem.....mi-ar placea.
Fiindca veni vorba de simtul proprietatii la copiii eu m-am izolat putin de prietenele mele cu copiii mai mari..asa de 2 ani si ceva pentru ca nu numai ca nu dau jucariile dar tipa si imbrancesc ba le iau si pe ale fiica-mii si pe ale lor..si daca vrea asta mica sa faca schimb ei tipa urla si chiar izbesc.m-a deranjat...maica-sa era mandra dar eu i-am spus ca nu-mi las copilul sa fie imbrancit in primul rand.si i se ia jucariile fara sa dea la schimb nimic.a mea saraca da tot si zambeste cu toata inima...e un copil bland si eu vroiam sa fie mai rea..ca mine.parerea mea e ca la 2 ani si ceva trebuie sa existe un minim de educatie...ma refer strict la cazul meu.asa si Eva daca i-a luat o fetitza o jucarie s-a pus pe tipat si fugareala dar can i-a dat una de a ei a zambit si au mers de manutza.toti au simtul proprietatii dar pe mine sincer ma deranjeaza.Sau alta faza...eu i-am cumparat fetei tricicleta noua.de ce?ca poftea la ale celorlati copii si ei nu i-au dat-o niciodata avand parintii langa ei..."nu vrea copilul"ziceau ranjind..ca si cum un copil de doi ani are putere de decizie absoluta.de cand i-am luat-o o las jos la scara ca asa lasam noi carucioarele si altele si senine cateva mame mi-au spus ca"s-a plimbat fiica-mea toata ziua cu tricicleta ta ca e noua"...ei i-am zis 'sigur ca si a ta i-a dat-o fiica-mii si am luat-o din scara.o tin in ford si o iau cand am nevoie.m-a deranjat sincer,eu fiind toleranta cu toti copilasii din scara asa ca ....scuzem-am infuriat....ca i-a sarit si un surub de atata pedalat la ea de altii si a trebuit s-o repar.

va pup...

Madalina de minunica Eva-Maria 14.08.2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anna-mama spune:

Buna,

Buburuza, la multi ani puiutului tau scump! Am vazut pozele, ce frumusel si ce ochi superbi are si e numai un zambet! Pup manuta lui sa nu mai aiba niciodata astfel de problemute.
Cris, am facut poze, dar nu f multe ca tot uitam sa incarcam bateria de la aparat o sa incerc sa le descarc si sa incarc din ele. De vizitat am tot mers, am vrut in special sa vedem cu e in fiecare tara, in general, adica am ocolit autostrazile si am mers prin sate, pe campuri si prin paduri. Vai, au drumuri asfaltate pana si cele dintre ogoare pe unde merge tractorul. In Franta am fost la Verdun si am vizitat toate obiectivele turistice ce tineau de batalia de la Verdun. Superb amenajat, mergeai prin padure si vedeai cum s-au petrecut lucrurile, unde era campul de bataie, cum erau fortaretele, transeele, etc...plus ca aveai la muzeul dedicat imagini video si 3D care iti faceau o imagine clara. Pt turism, Franta are un 10+. Tot in Franta am mai fost intr-un oras numit Metz, dar nimic impresionant. In Belgia am fost in Spa, Liege si Bruges. In Olanda am fost in Maastricht, un oras superb situat pe o parte si alta al raului Meuse. In Germania am fost in Hamburg si Luneburg, Luneburgul este pe departe cel mai frumos orasel vazut de mine, are cladiri vechi si atat de frumoase, zici ca sunt dintr-o pictura. Iar Luxemburgul l-am vizitat in intregime, fiind o tarisoara asa de mica, am vazut ceva castele, am facut ceva trasee pe muntisorii lor si am vizitat valea raului Mosel unde sunt intinderi mari de vii pe o parte si cealalta a raului. Cam asta a fost excursia noastra pe scurt. Mai aveam multe de facut si de vazut, dar in alti ani daca mai mergem la sora mea in vizita.
Mada, esti simpatica, nu trebuie sa te enervezi asa tare Nici eu nu sunt de acord cu acest simt accentuat al proprietatii, tocmai de asta v-am si povestit, ca m-a socat la Vladut cand l-am vazut cum isi pazea lucrurile. Ceea ce m-a bucurat este ca asa cum credeam nu este agresiv, nu l-am imbrancit s-au lovit pe baietelul respectiv, ba chiar voia sa-l imbratiseze si-l mangaia cand plangea. Cu timpul o sa inteleaga sa imparta jucariile. Il inteleg intr-un fel pt ca el nu are copii de varsta lui cu care sa se joace. In parc eu incurajez alti copii sa se joace cu jucariile lui, ca si acum, cand insistam sa-i lase baietelului jucariile si incercam sa-i arat o alta jucarie, am incercat sa-i explic, dar nu am avut prea mult succes de data asta. O sa invatam noi si cum e cu impartitul

Pup

de baietel nazdravan (09.02.2009)


e simplu, doar sa vrei!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elena_adina spune:

Salut!

Ce faceti gagici?

Noi gata,am terminat cu nuntile,mai avem una,dar e tocmai in octombrie,mai este pana atunci.

A fost foarte fain la nunta,ne-am distrat.Poze am facut,dar sa vedem cand ni le va da mirele,insa am facut noi cateva inainte sa plecam,le gasiti AICI.

eumada saracuta de tine,te cred,si pe mine m-ar enerva astfel de situatii
anna-mama ce fain,te invidiez pentru ce ai vazut
buburuza vai,saracutul de el, sa treaca repede,offff,e tare frumusel
cris gata,pusai poze ca sa vezi "bucata".

Aaaaa,AICI cateva poze de azi.

noapte buna!



Poze Razvanel
Happy-mamy
Adinadewww.totsites.com/tot/razvanmic" target="_blank">Razvan mic si frumos(14.08.2009)
"Un ingeras minunat,o creatura binecuvantata....sa facem cunostinta,eu sunt Razvan Ioan,traiesc o lume minunata!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Simina1980 spune:

Salut fetele!
Poftiti la ,avem si ness-frape ptr doritoare ca e cald si e mai bun ceva rece!
Anna-ce frumos ca ati vizitat atatea locuri!cum a reactionat Vladut la drum?Se plictisea repede?Andutu se plictiseste f repede si trebuie sa ii atrag in continuu atentia cu cate ceva ca ce vede pe geam nu e interesant ptr el-poate doar stalpii ca ni-i arata si zice pu-pu(adik bec desi nu inteleg de unde pana unde).
De-abia astept pozele-sa ne pui si de la nunta!
Cris-esti la plaja?
Adina-poate acum ca ati terminat cu nuntile intri mai des.am vazut pozele sunteti niste tineri frumosi.Si Razvanel e un scump!
Buburuza-ne bucuram ca ai mai intrat. si te mai asteptam!
Lavi-nu ai terminat curatenia?Hai mai las-o un pic si intra sa ne mai povestesti despre voi! la Raresuc!
Reby-ce mai face Rebekuta?Tot ocupata te tine?
Daniela-gata concediile?Te asteptam cu impresii!
Hai ca mai intru mai tarziu!

Mamica de Razvan-Alexandru(24.08.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris_82 spune:

buna fetele

noi avem si 1 CANIN!!!!!!!!!!!!nu stiu cum suporta copiii astia atata durere,ca intr-o luna jumate ne-au iesit 2 dinti,1 masea si 1 canin si mai avem de tras inca...si doar ce am venit acasa ca suntem plecati de azi de dimineata

brotacul tero-sectoristMIRUNA(29 mai)

Teroricul sectoricios are 1 anisor

Mergi la inceput