FIV Dr. ALBU DRAGOS 6

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns lumimar spune:

Fetelor,in legatura cu draciile astea de mutatii ale mele,voi ce ziceti sa ma duc sa le vada un hematolog sau credeti ca se descurca si doctorasul sa imi dea tratament?
la toate fetele

Mutatia MTHFR C677T genotip heterozigot+mutatia A1298C genotip heterozigot

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tamaryllis spune:

Mirela, fata draga, scoate-ti prostiile din cap. Esti graviduta pana la sfarsitul celo 9 luni!
Ia sa vezi, ca dupa eco de 12 saptamani, iti faci alte ganduri, alte motive de stres. Si cred ca asa se va intampla toata sarcina.
La ce medic te-ai decis sa mrgi? Ca eu tot nu am gasit! Miercurea viitoare merg la dr Calciu, sa vad daca suntem compatibili.
Ai pastrat doza de 0.4? Mergi la Uscatescu?



14+
incepand cu anul 2010 voi fi fericita de copilas sanatos!


MTHFR C677T heterozigot, proteina S 51%, PAI 4G/5G heterozigot
Am avut un vis: mergeam pe o plaja iar Dumnezeu pasea alaturi de mine, iar pasii ni se imprimau pe nisip, lasind o urma dubla... Atunci mi-a trecut prin minte ideea ca fiecare din pasii nostri reprezentau o zi din viata mea. M-am oprit ca sa privesc in urma... Dar am observat ca in unele locuri in loc de doua urme nu mai era decit una singura.Am revazut filmul vietii mele. Locurile in care nu se vedea decit o singura urma corespondeau cu zilele cele mai intunecate ale existentei mele: zile de neliniste si de rea-vointa, zile de egoism sau de proasta dispozitie, zile de incercari si de indoiala, zile de nesuportat... Zile in care eu fusesem de nesuportat. Si atunci intorcindu-ma spre Domnul am indraznit sa-i reprosez: Totusi ne-ai promis ca vei fi cu noi in toate zilele! De ce m-ai lasat singur in zilele cind aveam cea mai mare nevoie de Tine? Iar Domnul mi-a raspuns: Dragul meu, zilele pentru care n-ai vazut decit o singura urma de pasi pe nisip sunt zilele in care te-am purtat pe brate...
Dupa Ademar Barros, poet brazilian.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tamaryllis spune:

Luminar, parerea mea e sa mergi la hematolog, caci iti mai face si ea niste analize in afara acestor mutatii.

14+
incepand cu anul 2010 voi fi fericita de copilas sanatos!


MTHFR C677T heterozigot, proteina S 51%, PAI 4G/5G heterozigot
Am avut un vis: mergeam pe o plaja iar Dumnezeu pasea alaturi de mine, iar pasii ni se imprimau pe nisip, lasind o urma dubla... Atunci mi-a trecut prin minte ideea ca fiecare din pasii nostri reprezentau o zi din viata mea. M-am oprit ca sa privesc in urma... Dar am observat ca in unele locuri in loc de doua urme nu mai era decit una singura.Am revazut filmul vietii mele. Locurile in care nu se vedea decit o singura urma corespondeau cu zilele cele mai intunecate ale existentei mele: zile de neliniste si de rea-vointa, zile de egoism sau de proasta dispozitie, zile de incercari si de indoiala, zile de nesuportat... Zile in care eu fusesem de nesuportat. Si atunci intorcindu-ma spre Domnul am indraznit sa-i reprosez: Totusi ne-ai promis ca vei fi cu noi in toate zilele! De ce m-ai lasat singur in zilele cind aveam cea mai mare nevoie de Tine? Iar Domnul mi-a raspuns: Dragul meu, zilele pentru care n-ai vazut decit o singura urma de pasi pe nisip sunt zilele in care te-am purtat pe brate...
Dupa Ademar Barros, poet brazilian.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela2 spune:

Citat:
citat din mesajul lui tamaryllis

Mirela, fata draga, scoate-ti prostiile din cap. Esti graviduta pana la sfarsitul celo 9 luni!
Ia sa vezi, ca dupa eco de 12 saptamani, iti faci alte ganduri, alte motive de stres. Si cred ca asa se va intampla toata sarcina.
La ce medic te-ai decis sa mrgi? Ca eu tot nu am gasit! Miercurea viitoare merg la dr Calciu, sa vad daca suntem compatibili.
Ai pastrat doza de 0.4? Mergi la Uscatescu?



14+
incepand cu anul 2010 voi fi fericita de copilas sanatos!

MTHFR C677T heterozigot, proteina S 51%, PAI 4G/5G heterozigot
Am avut un vis: mergeam pe o plaja iar Dumnezeu pasea alaturi de mine, iar pasii ni se imprimau pe nisip, lasind o urma dubla... Atunci mi-a trecut prin minte ideea ca fiecare din pasii nostri reprezentau o zi din viata mea. M-am oprit ca sa privesc in urma... Dar am observat ca in unele locuri in loc de doua urme nu mai era decit una singura.Am revazut filmul vietii mele. Locurile in care nu se vedea decit o singura urma corespondeau cu zilele cele mai intunecate ale existentei mele: zile de neliniste si de rea-vointa, zile de egoism sau de proasta dispozitie, zile de incercari si de indoiala, zile de nesuportat... Zile in care eu fusesem de nesuportat. Si atunci intorcindu-ma spre Domnul am indraznit sa-i reprosez: Totusi ne-ai promis ca vei fi cu noi in toate zilele! De ce m-ai lasat singur in zilele cind aveam cea mai mare nevoie de Tine? Iar Domnul mi-a raspuns: Dragul meu, zilele pentru care n-ai vazut decit o singura urma de pasi pe nisip sunt zilele in care te-am purtat pe brate...
Dupa Ademar Barros, poet brazilian.


n am fost la uscatescu si nu ma duc
am fost la avram eu in iarna
clexane iau la indicatia lui zadori, A a fost de acord, plus ca am istoric in fam cu tromboze, artrite, atac cerebral, infarct
mi e teama
analize n am facut ca nu vreau sa vad ca am cine stie ce porcarii
factorul 5 ar fi iesit ok
restul nu le am facut, bani prea multi
sa mi spui cum e dr asta la care mergi, daca e ok vin si eu
vineri merg la eco la A
pupi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elenus26 spune:

Buna feletele!
AM venit de la eco: 4 foliculi pe ovarul stang, din care doi maricei si doi micuti, iar pe dreptul un singur folicul mititel. Nu era prea incantat d-nul doctor. Sepera la mai mult dupa atata tratament cu DHEA, dar daca rezerva este f f mica ce sa faca mai mult?!
Deci eu voi gandi pozitiv, pentru ca altfel cineva de pe aici ma pandeste la colt de strada si mi-a promis o mamaica de bataie daca nu ma potolesc.
Astept rezultatele de la estradiol si progest.
Luni merg iar la eco si sper sa am 4 babani.
Va pup si tineti-mi pumnii in continuare


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elenus26 spune:

Mirelus maine mergi la eco? Pup burtica si sa se ia si la mine ;)

Tu cati foliculi ai avut?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aristica spune:

Bravo elenush, e bine. Sper sa creasca si cei mici si sa ai cel putin 4 ovocite bune. Iti tin pumnii la E2 si prog.

MUTATIA 1298 A>C IN GENA MTHFR IDENTIFICATA IN STARE HETEROZIGOTA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela2 spune:

Citat:
citat din mesajul lui elenus26

Mirelus maine mergi la eco? Pup burtica si sa se ia si la mine ;)

Tu cati foliculi ai avut?



maine la 16
am emoti
am avut 10 foliculi din care 8 ovocite mature, 8 embrioni

pup si eu si bafta
baga lapte, oua, peste, carne de curcan si vin rosu, ceai de cretisoara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elenus26 spune:

Tinem pumnii maine la 16!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elenus26 spune:

Mi-au iesit si rezultatele:
Estradiolul este 25, iar Progest. 0.5 (un pic cam mare). I-am dat mesaj dar nu a zis nimic. Inseamna ca e bine... ma gandesc io! Daca era ceva imi zicea el.
Pufff...prin cate trebuie sa mai trecem si noi!
Multumesc Mirelus, Artistica, Hope!
Va pup

Mergi la inceput