AMH - valoare foarte mica

Raspunsuri - Pagina 18

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns S_Elena spune:

Am fost la endocrinolog.Am facut tratament cu panangin si calciu pentru paratiroida. Parathormonul este imens si se chinuie saracul sa mentina calciul la un nivel acceptabil,dar u reuseste mereu. Cand sunt obosita, nu ma hranesc suficient sau sunt stresata ma ia cu smasme.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns needa spune:

Buna fetele! ce ziceti de un AMH=0,102 la synevo? Repetat la Matei basarab a iesit 0,31... Fsh=7,8ui/ml, LH=7 UI/ML...DOCTORUL MEU CEL "DESTEPT" nu mi-a dat si esstradiol sa fac. analizele au fost recoltate in ziua 3 a cm.
prolactina= 395( normal intre 127-637)
tsh=1,34.
va pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria carmen spune:

Buna fetelor,

stiti cumva daca in Ro se face FIV pe ciclu natural sau FIV cu stimulare usoara pentru cazurile cu rezerva ovariana scazuta(AMH mic)?
Noi suntem in Canada, aici se face si sunt multe cazuri care au reusit.

Carmen

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nelly04 spune:

buna,

legat de analiza AMH facuta la synevo(despre care am scris mai sus mai multe persoane):
eu in februarie am facut-o la ei, iar rezultat <0.1(in ianuarie l-am facut la bioclinica si era 0.36). Conform rezultatului de la synevo sunt la menopauza(desi am 32 ani si ciclu regulat cu celelalte analize bune).In martie am facut o stimulare. Am obtinut 7 ovocite din care s-au fecundat 5, unul s-a oprit din evolutie si deci mai avem 4. Maine am ET.Sper sa fie bine in continuare.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tudoralexa13 spune:

nelly04 iti tin pumnii, sa-ti aduca iepurasul comoara mult dorita.
iti multumesc pt ca ne-ai povestit experienta ta, pt mine inseamna mult......mai prind si eu aripi.

maria carmen se face si la noi Fiv pe ciclu natural la Medlife si din cate am auzit la Biogenesis.
se poate sa se faca si la alte clinici.

eu maine merg sa repet AMH-ul asa ca pana o sa aflu rezultatul o sa stau ca pe ace.

o sa va anunt daca este diferenta intre Synevo si CMMB.

Va pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria carmen spune:

Multumesc tudoralexa pentru raspuns si multa bafta tuturor.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tudoralexa13 spune:

dragele mele, am rezultatul AMH-ului de la CMMB:0.59 ng/ml
referintele sunt: varsta fertila:1.19-9.4; menopauza <0.42.
stiu ca este o valoare f mica si ca am nevoie de mult noroc sa iasa ce-mi doresc de 4 ani dar macar nu este <0.1 ca la Synevo.
mai am de recoltat cariotipul si de refacut secretiile.
cand o sa le strang pe toate o sa merg la dr. sa vedem ce-mi propune.
bafta tuturor, la multi ani de pe acum floricelelor si fie ca Sfintele Paste sa va gasesca linistite, implinite si cu pofta de lupta pt. minunea voastra.
va pup dulce

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns needa spune:

Buna dimineata, o zi buna tuturor si multe succese fivoase


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nelly04 spune:

tudoralexa13 nu-ti pierde curajul.
Hai ca se poate.Eu am un rezultat de AMH=0.36 si am facut luni ET cu trei embrioni.Acum astept sa treaca cele doua saptamani sa fac beta hcg.Sper ca ma va ajuta si DD.
Bafta in conituare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tudoralexa13 spune:

nelly multumesc frumos pentru incurajari.
iti doresc din tot sufletul ca embrionasii tai sa stea cu tine, sa ai un beta frumusel si la sfarsitul celor 9 luni sa-ti tii copilul in brate (sau gemenasii de ce nu...)
Dumnezeu e mare si bun si ne va ajuta pe toate sa reusim intr-un fel sau altul.
cu cine ai facut fiv-ul?

Mergi la inceput