AMH - valoare foarte mica

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns tudoralexa13 spune:

asa mi-a spus doamna respectiva.
ca daca ies valori prea mari sau prea mici in jur de 0 repeta analiza ca sa fie siguri.
rezultatul iese a 2-a zi daca valoarea este din prima "normala".

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns S_Elena spune:

Si daca repeta analiza si nu iese ok,apoi iese valoare mai mare, care valoare este cea corecta?Nu stiu ce sa zic.Chiar este problema cu AMH-ul.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sper spune:

Mi-a venit rez la anal hormonale de zi 2 in afara de E2.
FSH 14.6 LH 11.2 PROLACTINA 23
FSH e mai mic decat data trecuta cand iesise 21 Sper sa nu fie E2 mare pt ca asta inseamna ca mascheaza FSH-ul



Speranta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tudoralexa13 spune:

sa stii ca si eu m-am gandit la varianta asta.
o sa repet analiza, o sa iasa ce-o vrea Dumnezeu si pe care o iau de buna??????
stiu sigur ca dr meu o s-o ia de buna pe cea cu <0.1
mi-a spus ca rezultatul de la AMH este orientativ dar de obicei valoarea cea mai mica se ia in calcul pt. protocol.

imi doresc macar sa mai pot face fiv.

va tin la curent

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns S_Elena spune:

Alexa,tu esti mai mica fata de mine.Ai mai multe sanse. Eu cred ca valoarea aia mica nici nu trebuie avuta in vedere pentru ca e gresita.Bafta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tudoralexa13 spune:

S Elena multumesc pentru incurajare, inseamna mult pentru mine.
Tu cati ani? (sper sa nu sar calul cu intrebarea asta)

Sper ce bine ca ti-a scazut FSH-ul, sa ne tii la curent si cu E2.

toate doamnele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amaliaro spune:

buna fetele
sper ce bine de fsh tau iei ceva pt al scadea?

amalia tsakoniati

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sper spune:

Tudor alexa o sa scriu aici cand vine si E2.
Amalia nu stiu cat de real este acel FSH al meu de 21, l-am facut cand am avut o dereglare a tiroidei, aveam acea senzatie de gheara in gat si TSH 3.44. Mi-am dereglat-o luand Femibion care contine iod si euthyox, dupa o luna de euthyros si fara femibion am analizele de mai sus. Am mai luat Maca , extract de zmeur si coacaz(pt un chist), zmeur cred ca am luat cam mult si el e vinovat pt cresterea LH. Repet si luna viitoare, nici nu stiu dc sa-i arat dr meu ultimele analize , sa nu-l zapacesc cu LH meu mai mare




Speranta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns S_Elena spune:

Fetelor, atata stres pe noi cu analizele astea. Ieri mi-a fost cam frica.M-am facut ecografie sa vad daca a crescut nodulul de pe tiroida.E la locul lui, cu dimensiuni asemanatoare. Mai iau o pauza de analize pentru ca am dat in insomnii.Ma gandesc din ce in ce mai mult la adoptie.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sper spune:

Mi-a sosit estradiolul 57,20 pg/ml
Nu-i foarte mare ca sa-mi mascheze mult FSH-ul, nu? Ma asteptam ca E2 sa fie putin mai mare din cauza lui Macca

Sabina esti pe receptie?? A sosit E2 dar vazui ca, cauti progesteron acum Ma bate gandul sa iau orgametril la CM-ul asta pt chist din zi 15 pana in zi 25, dr I il recomanda pt chisturi (cica e mai bun pe linie ginecologica). Maca o voi relua dupa histero (zi12) pana in zi 25 , zmeurul il iau din zi 1 si-l opresc in zi 25, in zi 2-3 repet FSH, LH, E2 si P4 tot la laboratorul asta in afara de E2 pt ca mi s-au lungit ochii dupa el.

S-Elena te are in evidenta un dr endocrinolog? Stresul nu-i bun, creste prolactina si pa ovulatie. Prolactina mai creste si de la TSH mare, eu o am aproape de limita superioara , cine stie cat a fost cand aveam gheara aceea in gat.



Speranta

Mergi la inceput