Burtici cu ursuleti de nov - dec 2010 (69)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Lore1983 spune:

Citat:
citat din mesajul lui ratusca83

Maritza ti-am dat PM cu userul si parola.

20+ si ingeras in ceruri



Vreau si eu userul si parola pe PM daca se poate

16+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns beatrice75 spune:



22+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lore1983 spune:

Bebelu cred ca avem aceeasi varsta a sarcinii, la mine burtica incepe sa se contureze, mai ales seara este foarte vizibila.
Poate pun si eu ziele astea poza pe picasa.

Eliza, este foarte frumoasa burtica ta!

16+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sunset_zuzi spune:

am niste dureri de burta destul de urate...am luat 2 nospa si nu trec....si sunt la birou

Doamne ai grija si de noi 20

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebelu86 spune:

Lore eu am intrat in s16.
si la mine se vede seara..dar doar un pic..si asta k sunt fff balonata.
dar nu e de la bb
si mai alesk eu simt k e jos inca.
si ma gandesc k trebuia sa urce pana acu.
la voi cum e?


am luat acu si DT si totu e ok..la risc de varsta 1:1415
trisomie 21 1:3031
trismoia 18 1: 10.000




Raluca si buburuza va
Marriage Ticker
Eu-zice Domnul, te voi invata,si-ti voi arata calea pe care trebuie s-o urmezi ,te voi sfatui si voi avea privirea indreptata asupra ta
Cu ajutorul Bunului Dumnezeu, Fecioarei Maria si Sf. Nectarie sunt cu 15+


858 SMS PT COPII

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lore1983 spune:

Bebelu, eu am fost la eco saptamana trecuta (16 saptamani fara 2 zile) si dr. nu a zis ca ar fi ceva in neregula. Insa imi dau seama ca a mai urcat. Oricum, bebele urca treptat. O sa-ti trimit pe PM o harta a pozitiei uterului in sarcina. Oricum, fiecare graviduta are particularitatile ei si nu trebuie sa te ingrijorezi.

16+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebelu86 spune:

mersi mult LOre
eu inca ilsimt jos..unde a facut eco pe burtica la 13 sapt.
si chiar luasem rigla aseara sa vad cat e 15cm.(ca atat am intelesk va avea la sf s16) si ma ganedam unde sta frate...k prea e jos.
dar...ma rog..
ma duc sapt viitoare la o eco de control sa ma linistesc.





Raluca si buburuza va
Marriage Ticker
Eu-zice Domnul, te voi invata,si-ti voi arata calea pe care trebuie s-o urmezi ,te voi sfatui si voi avea privirea indreptata asupra ta
Cu ajutorul Bunului Dumnezeu, Fecioarei Maria si Sf. Nectarie sunt cu 15+


858 SMS PT COPII

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Elfica spune:

BraveGirl: Nici eu nu il sun, dar nici nu am avut probleme pana acum. Dupa eco morfofetala trebuia sa il sun, dar intamplarea a facut sa vina ca cabinetul d-nei Veduta chiar cand eu asteptam sa intru. Mi-a spus ca nu mai sta si sa vin pe 17 iulie la ora 9, ceea ce voi si face. Dar pt a iti face eco de 32 de sapt nu trebuie sa il rogi pe dansul sa vb cu dr. Veduta, ci suni direct la cabinetul dnei. dr. si vorbesti cu asistenta. Daca te refuza, insista, spune ca vrei sa vorbesti cu d-na dr., spune-le ca esti pacienta dlui. dr. Haiduc si ca dansul ti-a recomandat cu caldura sa o faci acolo, ca stii ca dansa e extraordinar de competenta etc. Sigur nu te va refuza... Doar daca nu reusesti, atunci poti incerca prin dl. dr. Haiduc, dar nu cred ca va fi cazul. Succes, tine-ne la curent cu ce faci!

Fetelor, intrati pe site-ul http://www.flickr.com/photos/imbracaminte_copii/. Sunt numai hainutze super si de calitate. Am inteles de la persoana care mi-a recomandat ca daca te duci direct la ei (undeva in Berceni), le poti vedea si poti lua, nemaifiind conditionat de valoarea totala. Chiar merita! Eu nu am incercat, dar va impartasesc si voua informatia, ca poate fi utila.

24+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amelia_ilie spune:

Multumim pentru capitolul nou !

Felicitari celor care au facut ecografii!

Bun venit burticilor noi! Sarcini usurele si bebei sanatosi si la termen tuturor!


17+
http://picasaweb.google.com/amelia.ilie/12Iulie2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pissi78ro spune:

[quote]citat din mesajul lui bebelu86

Lore eu am intrat in s16.
si la mine se vede seara..dar doar un pic..si asta k sunt fff balonata.
dar nu e de la bb
si mai alesk eu simt k e jos inca.
si ma gandesc k trebuia sa urce pana acu.
la voi cum e?


Si eu sunt in 16 saptamani si 2 zile si simt la fel ca e foarte jos. Seara am o burta de zici ca am 6 luni, dar pentru ca retin apa si ma balonez imediat dupa ce mananc. Imi iese mai degraba stomacul in afara, dupa ce mananc. Eu cred ca nu e nimic anormal...sper :)

15+

Mergi la inceput