BV Oana, BELU, Andreea84! iul-aug 2010 (158)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns crispro spune:

Neata si de la noi!

Sorina, ma tot gandesc la tine. Imi doresc sa vina bebelu de buna voie, poate vine in weekend. Hai, nu te descuraja!

Oana, felicitari, mami! Bine ai venit Matei, sa fii sanatos, si papacios, si cuminte!!!

Racusor, deja aveti o luna! Felicitari! Multi, multi ani fericiti de aici inainte!

Si eu am arsuri, de la orice. Am mancat pepene, am facut. Am mancat pulpe la gratar, la fel (probabil din cauza condimentelor), am mancat piersici seara, la fel. Si daca nu mananc nimic, tot am arsuri. Azi noapte m-am trezit de vreo 5 ori din cauza arsurilor (nu de susu, cum se intampla pana acum). Si tot mai beau o cana de lapte, ma lasa o ora, dar iar revin... Si eram atat de incantata ca cica pe final de sarcina (chiar inainte sa nasti) nu mai ai arsuri deloc, mama poate manca mai bine. Vezi de treaba... E mai rau... Macar la mine nu mai e mult, si trece...

Cristina 39+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns michelle1981 spune:

Nici eu nu am avut probleme cu arsurile.. ba chiar sunt printre norocoasele care au avut parte de o sarcina usoara. Asta pana acum cand bb sta sub coasta pe ficat de nu mai pot sta pe scaun Oricum, mai am doua zile de serviciu si gata!!

bumblebee dr ta nu e de acord cu cezariana neprogramata? Tre sa merg saptamana viitoare la control insa ma cam sperie gandul ca vom avea "acea" discutie.

puiutz bine ca ati reusit sa scoateti apa. Sa speram ca nu vor mai fi ploi cu acelasi debit si sa nu mai aveti decat grija delfinasului de acum.

*************************
Mihaela, www.pregnancy-duedate.com/tickers/rinqjvmdbi7dmy9q.png" target="_blank">36+ cu

AMR 3+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eladea2005 spune:

salutare burtici si mamici!

OANA, FELICITARI DRAGA MEA! SA VA BUCURATI DIN PLIN DE COMOARA VOASTRA, SA FITI SANATOSI SI IMPLINITI! LAPTIC MULT SI REFACERE RAPIDA! BUN VENIT BEBE MATEI!

*********************************************************
Andreea, mami de print Eric (9.12.2007) si printisor Filip (24.06.2010)

*********************************************************
ERIC SI FILIP - POZE RECENTE

Printul Eric are...
Printisorul Filip creste...

BLOG DE PICI...

Esti mereu cu mine, in suflet, in gand...oriunde ai fi...pentru totdeauna...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Creatza11 spune:

luana, bebele meu la 32 sap si 4 zile avea 2113 kg, dar nu mi-a spus dr ca ar fi prea mare pt nastere naturala!

35+ cu un invingator David Gabriel
AMR 6+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crispro spune:

Tina, ce scump e puiutul tau, un dulce. Iar tu, Sexy mama...

Rodi, ce bine de tine ca poti manca de toate... O sa incerc si eu una alta, ca si in sarcina am mancat usturoi, chestii mai grele... Sa vedem cum va reactiona piticul...

Victo, asteptam vesti, sa vedem ce zice doctora...

Cristina 39+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns puiutz_mic spune:

Creatza, Michelle, multumesc de gandurile bune! Sa dea Domnul sa nu mai ploua la nimeni asa de tare! La noi ploua si acum, dar e rezonabil.

Elena 34+ cu un cuminte



AMR 5 saptamani si ne intalnim cu Bebitza RADU STEFAN

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eladea2005 spune:

racusor, felicitari pt lunita implinita! sa creasca mare si sa fie santos!

carmen, superba rezerva...zici ca e din filme, nu un salon din clinica...uauuuuuuu...

ref. la alimentatia noastra - cum zicea si rodi, mancati orice va cade bine...si neonatologul mi-a zis ca putem papa orice...doar cand vedem ca ceva nu-i convine lui bb sa scoatem din alimentatie...asa ca nu va abtineti de la papa...

ca sa vedeti ca nu are legatura alimentatia naostra cu colicile lui bb - la Eric am respectat tot ce-am gasit scris ref la alimentatie...n-am mancat multe, doar ca sa nu faca colici...cu toate astea, ne-am chinuit cu ele 3 luni noapte de noapte de am crezut ca innebunesc...acum cu Filip, mananc orice...si piciu e bine mersi, n-are colici...deci nu vad legatura...sincer...

*********************************************************
Andreea, mami de print Eric (9.12.2007) si printisor Filip (24.06.2010)

*********************************************************
ERIC SI FILIP - POZE RECENTE

Printul Eric are...
Printisorul Filip creste...

BLOG DE PICI...

Esti mereu cu mine, in suflet, in gand...oriunde ai fi...pentru totdeauna...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crispro spune:

Of, ma misc ca o baba in derulare, si de bleaga ce is, am dat cu piciorul in patutul bebelui, fix cu degetul mic de la picior. Cred ca l-am luxat... Au trecut deja 15 minute de cand m-am lovit, si nu il pot misca deloc, ma doare groaznic...

Cristina 39+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mycya spune:

Tina vazut pozici, sunteti superbi se vede cata fericire aduce un bebe in viata unei mamici

Crispo offf la cat te mai chinui si pe langa asta iti trebuia acum degetel luxat...pune niste gheata ceva poate trece totusi.
pozici cu burtica aproape de final cand ne pui??





Bianca 35 + Andra Maria


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bumblebee spune:

Michelle, nu stiu ce sa zic, dar ea nu m-a programat pe 25, mai mult a ramas ca ea asa crede ca o sa fie, deci nu stiu daca asteptam sa se declanseze travaliul sau ma cheama pur si simplu ca e ea de garda. Eram atat de sucarita ca nici n-am mai intrebat... probabil pe 21 aflu sigur. Sotul ar fi mai incantat daca as merge programata, ca la noi la Bacau au existat probleme cu medicii de garda, nu ii permiteau medicului tau sa vina de acasa pentru tine.. ca deh, ei sunt mai prosti, de ce sa renunte la cascaval, evident este vorba despre acea categorie de medici macelari, ca cei care-si au pacientele nu se baga si gata...

Chiar ma gandeam la Onuta, tineti minte cand ii spunea aia la analize ca oricum nu scapa de cezariana? Sau ceva de genul asta, ca oricum o sa stea mult in travaliu si tot la cutit ajunge

Alina 36+ cu
gargarita

Mergi la inceput