Pestisori... pestisori... (62)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns andanii spune:

neata fetele cochetele

am flacau acasa si sunt super hapyyyyy ... am si spalat ieri toate hainele din bagaj .... sa vedem ce facem in continuare in vacanta asta ....
azi incepe baletul .... la dans de azi le aduce o balerina sa faca cu ei cate o ora de balet .... au nevoie pentru miscari, gratie .... abia astept sa vina cu impresii

m-am bronzalit putin in we asta am shimbat apa in piscina, o adevarata nebunie spalatul piscinei

am gatit aseara pui la cuptor (fiert cu condimente si nelasat sa ne prajeasca acolo) si dovlecei umpluti cu legume adica am pus in umplutura ceapa, ardei, un morcov mic de culoare oua si condimente ... sooopeeerrrrr

va pup pe toate .... ce fain ca va intalniti fetelor ....

andanii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babylina spune:

Citat:
citat din mesajul lui carmaw

fetele eu de la ora 15 nu pot trebuie sa o insotesc pe mama la doctor la orele 16 etc etc
deci dimineata si oricum pina in ora 15 cu placere mare daca doriti
ziceti ca ma conformez

hai pupici


Pentru mine este ok, paa la ora 15. Adica maxim un 13.30 14 ca sa imi pot culca kupilul.
Si apropo, daca ma mai faci strabunica vin cu toiagul la intalnire.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tethys spune:


Ziua buna la toate sirenetele !

Dany, te asteptam prin baltuta cu vesti bune legate de rezolvarea incasarii/recuperarii salariului .
Andanii, bine ca a ajuns feciorul acasa ... bravos pt. bronzolit ... si mult succes lui Andrei la balet ... .
Celorlalte sirenete, bucurestence, le doresc intalneala superfaina miercuri ! Sa aveti vreme frumoasa si o zi placuta !
Ely, te asteptam cu vesti bune de la examenul de licenta !

si o zi buna, frumoasa si placuta tuturor sirenetelor ! &

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tethys spune:


Si un horoscop saptamanal, daca va mai intereseaza ... pt. 12 iulie 2010 - 18 iulie 2010:

- "Este o perioada calma si lipsita de impact astral semnificativ. Exceptie face ziua de miercuri cand este posibila o sincopa fatidica indusa de relatia de opozitie Luna (in Fecioara)- Luna Neagra (in Pesti). Si tranzitele diurne sunt nesemnificative si distribuite uniform intre dublete de planete. • Zi benefica: luni. • Zi tensionata: joi. • Zi fatidica (nativii decanului I): miercuri."
- "Cam recalcitranta...
Recunoaste ca nu te mai recunosti pe tine insati! Te certi cu toata lumea, iti sare tandara din orice si mai ales din nimic. Habar n-ai de ce te evita mai toti si parca ai vrea sa le explici ca ai doar o perioada proasta. Dar orice incercare de a explica sfarseste tot intr-o acuza la adresa celorlati! Partenerului ii imputezi ca nu te asculta, parintilor ca nu te sfatuiesc sau ca iti dau prea multe sfaturi, vecinei ca gateste mancare de ceapa... Nu ai obosit?
Caracteristicile saptamanii:
Este o vreme buna pentru luat decizii. Tot ce presupune discutii cu implicatii pe termen lung este favorizat. Fie ca vorbim despre decizii de cuplu sau legate de job, sansele sa se ajunga la un acord favorabil de ambele parti sunt destul de mari. Impulsivitatea trebuie lasata la usa!"
- "In sufletul tau ti-ai dori sa te indragostesti din nou. De preferat sa te indragostesti lulea. Ti-ar placea sa te plimbi pe malul marii si sa fredonezi cantece de dragoste. Ei bine: stelele ti-au pregatit o surpriza. Te vei indragosti si o vei face chiar pe nesteptate, asa cum nu ai mai fost vreodata. Alinierea planetara face ca acest efect sa dureze pana la mijlocul lunii. Asa ca nu iti face griji, daca dragostea nu va veni la tine chiar in aceasta saptamana. Va veni si timpul tau pana la jumatatea lunii. Ar fi o idée buna sa vorbesti cu familia, daca e cazul." - o daaa, asta-mi place ... asteptam... asteptam... evenimentul ...
- "Pestii vor avea parte de o saptamana ceva mai relaxata, la serviciu lucrurile stau bine, financiar vorbind au chiar mari sanse la castiguri neasteptate, daca insa acestea nu apar, nu este nici o problema, au pusi deoparte suficienti bani incat sa isi permita un concediu alaturi de persoana iubita. Ar putea exista ceva discutii in familie privind o suma de bani imprumutata, ar fi bine sa o restituie repede, cu atat mai mult cu cat nu este vorba despre o suma mare. Dragoste: ****. Bani: ****. Sanatate: *****."

Gata. Fug sa mananc si eu ceva ... "bye-bye"... .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmaw spune:

fetele deci eu miercuri sunt incurcata pt ca as putea cu eforturi sa ma intilnesc cu voi sirenutelor pe la sf diminetii pt ca pe la ora 15 sa fiu in casa sa=mi pregatesc mama ...scaun cu rotile etc sa mergem la doctor intelegeti DAR JOI VINERI etc ETC sunt in BUCURESTI CA FAC NISTE constructii deci nu sunt la Campina
Asta pt ca, e drept ca ,unele fete pot dupa 14 eu la 15 trebe sa fiu in casa etc;;;;intelegeti nu pot s o las nici pe mama si imi ard talpile sa ma intilnesc si cu voi
V ar deranja joi sau vineri sau sau zice=ti va rog sau mai bine ne dam pm ca sa nu tulburam apele cristaline....

PUPICI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elyanne spune:

Gataaaaa... am scapat si de ex. asta
Fac cinste... Maine o sa stiu si nota.. de luat, e luat...


Cu intalneala... sunt in santier... nu stiu ce sa fac mai intai... ca acum am si de recuperat ce n-am lucrat sapt. trecuta din cauza licentei... nu aveam cum sa si in plus soacra e plecata cu mandra in deplasari... soata ori e la munici, sau daca nu e oricum nu ramane acasa cu baietii sa mai si zugraveasca in acelasi timp... iar io nema masina pentru deplasari cu copiii duoa mine
Imi e imposibil... e o perioada f. aglomerata... si complicat cu deplasarile



Eliana cu Elena (23/10/04), Andrei & Mihai (03/03/07)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nicoll_mada spune:

ma mai primiti?
Azi trebuie sa ma primiti,vin si fac cinste,pitica mea a facut anisori,asa ca va poftim la tort de cioco,dam si sampania de rigoare,suc si orice altceva,dar nu inainte de a va mai mult decat dulce.
Amu am ajuns acasa,merg sa-mi rasfat putin fetele si sper cat de tarziu in noapte sa revin cu cate ceva despre noi.Ca pana m-oi pune la curent cu ce ati facut voi...
Dar inca o data va

nicoll_mada Codruta Andreea ( 29.07.2005 ) si Alexandra Stefania ( 12.07.2007 }
http://community.webshots.com/user/nicoll_mada
MMN

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tethys spune:


Ely, felicitari pt. luarea licentei si spor la treburi in continuare.

Nicoll, bine ai revenit in baltuta si "La multi ani!" piticei tale ! Sa-ti traiasca si sa creasca mare si frumoasa ! Multumim de serveala ! Te asteptam cu povesti .

O seara placuta la toate sirenetele ! &

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns daniela_daneza spune:

La multi ani Alexandra Stefania! Sa fii sanatoasa alaturi de mami si de surioara , sa ai o copilarie de basm si mult noroc!

nu am rezolvat nik inca , s-a ajuns si al amenintari dar detalii pe pm ..

va pup si tineti-mi pumnii incontinuare.

Ely, felicitari !

cu intalnirea daca ma linstesc pana joi vineri ne vedem.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nicoll_mada spune:

Fetelor va multumim din suflet pentru urari! Am terminat sesiunea,am reusit sa pic un examen,pt ca "am avut tupeul" sa dau si altor doua colege sa scrie dupa mine.Si nu va spun de unde ma asteptam la un minim7 ce ras isteric m-a busit cand am vazut un maaaare 3.Sa ma bateti si nu pricepeam cum naiba s-a putut asa nota.Si in timp ce-mi faceam ganduri de contestatie aparu profu,care m-a lamurit de unde provenea nota.Nu stia saracul cine a fost autoarea morala a lucrarilor.Cand am inteles ce si cum,i-am multumit frumos si i-am spus ca pt astfel de motive chiar nu ma supar.In rest o sesiune mai mult decat obositoare,cu invatat numai noaptea si cu maxim 3-4 ore de somn.Sunt cheauna,inca nu mi-am revenit si imi simt ochii plini de nisip.
Asta cam in ceea ce priveste scoala.Ely felicitari pt licenta.Sa ai bafta si sa-ti foloseasca!
Vineri am primit si hotararea de divort.In afara de marea suma de 200 ron ca pensie pt ambele fete,nu m-a surprins nimic.Dar noi sa fim sanatosi!
Apoi ...in alta ordine de idei ...nu mai lucrez decat o zi cu o zi si desigur cu injumatatirea salariului.Este o chestie pe care o mai suport pana plecam la mare,dupa care-mi iau zborul in alta parte.Nu stiu inca ce inseamna acea alta parte,dar la el sigur nu mai raman.
Suri imi pare rau ca iar ai probleme!Mama lor de patroni!Ce i-as alerga
Revin,merg sa pun ceva tort la fete ca nu mai scap!

nicoll_mada Codruta Andreea ( 29.07.2005 ) si Alexandra Stefania ( 12.07.2007 }
http://community.webshots.com/user/nicoll_mada
MMN

Mergi la inceput