Ghiocei de Martei-Aprilie 2009***227***

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Bianca2503 spune:

Apoi am lasat Moldova pentru ca trebuia sa ne indreptam catre Transilvania.

Am facut un popas la Ceahlau-Durau si apoi directia Brasov. Despre Bv numai de bine. AM vazut biserica NEagra si pe dinauntru- asta ar fi plusul ca in rest stiu Bv ca pe Bucuresti.

Apoi Sighisoara si Medias. Pana la Sighisoara cazarea la Biertan.

Fetelor, daca aveti ocazia sa faceti turul bisericilor fortificate din Transilvania. Merita! E adevarat ca nu sunt lucruri facute de romani dar sunt lucruri de vazut. In toate satele de sasi acum stau doar tigani si turisti straini. Cred ca eram singurii romani de pe acolo care venisera in vizita.

Eu una i-as fi tinut toata excursia in Apuseni. Am uitat sa zic ca i-am dus si la Bran. Era Mandatory!!!

Directia era spre Timisoara. Asa ca am trecut si prin Sibiu.........

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisigri spune:

Haha,ati dormit pina la urma in Ceahlau, la resortu' ala de 5 stele? Sa-mi spui si mie te rog cum a fost acolo,sint curioasa.
Pai destepti rau spaniolii vostri...ma rog, priceputi in cititul hartilor
Da, si eu as sta numai in Apuseni daca ar fi dupa mine...

Ilinca isi bate joc de mine. Este a 3a seara in care am aranjat cu maica-mea sa stea cu ea dupa ce adoarme ca sa iesim si noi in oras, si ea imi trage tzeapa si adoarme tirziu, si nu pot sa o chem nici pe maica-mea la 22, ca are servici de la 7 dimineata....cel putin in seara asta m-a apucat plinsul cind vedeam ca nu se lasa doborita nicicum...



If you can't say something nice, then don't say nothing at all

"In a world filled with hate,we must still dare to hope.In a world filled with anger,we must still dare to comfort.In a world filled with despair ,we must still dare to dream. And in a world filled with distrust,we must dare to believe."-Michael Jackson

http://pisigri.blogspot.com/

Mami de Ilinca (5.03.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ayla21 spune:

Citat:
Buna fetelor,
Eu sunt inca foarte bulversata si am intrat sa va dau o veste proasta. Tocmai am vorbit la telefon cu mamica Alexandrei (inimioara ocrotita de Novus) pentru ca aveam nevoie de o traducere la unul din documentele ei si ea plangea amarnic pentru ca micutza tocmai a decedat.
Imi pare tare rau! Doamne fii cu ei in aceste momente cumplite!

Off, Doamne, de cati ingerasi mai are DD nevoie in cer?
Imi pare rau din tot sufletul.


_
www.glitter-graphics.com/users/monika21m" target="_blank">Monica, mami de Claudiu si Luana - Sunt o mica printesa
Adun cioburi de fericire. Poate candva isi vor da mana.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ayla21 spune:

Doresc sa urez si eu concediu placut si distractie din plin fetelor care pleaca la mare si nu mai intra pe aici. (eu nu mai stiu data plecarii ).
Revin...

_
www.glitter-graphics.com/users/monika21m" target="_blank">Monica, mami de Claudiu si Luana - Sunt o mica printesa
Adun cioburi de fericire. Poate candva isi vor da mana.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ayla21 spune:

Am pus si cateva poze cu Luana, bolnavioara dar totusi vesela .
si aici un clip cu Luana urcand singura scarile.

_
www.glitter-graphics.com/users/monika21m" target="_blank">Monica, mami de Claudiu si Luana - Sunt o mica printesa
Adun cioburi de fericire. Poate candva isi vor da mana.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aditapop spune:

Ayla, incredibil cata stabilitate are Luana pe scari!!! AL meu de-abia zilele astea a ajuns la performanta de a se tine cu o mana de barile scarilor si cu cealalta de mana mea, doar asa reusim sa urcam cateva scari pana la noi la etajul I. Faza e ca nu s-ar opri el doar la atat, insa mai departe nu mai are rabdare si se tine cu amandoua mainile de mine
printesa cu bubite trecatoare!

POZE NAZDRAVAN

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ilinca_M. spune:

Ai de capu' meu, Ayla!! Luana este Little Genius a clubului!! Cum urca, scumpa de ea!! E avansata bine si ce fortza are! Sophiphi se chinuie dar nu reuseste sa ridice piciorul asa sus...
Bravo, Luana!

mami de Sophia-Diana (Sophiphi)
1 AN!
Manole forever

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aditapop spune:

Fetelor, am descoperit un joc/concurs super-antrenant! (pe mine ma tine o ora cu ochii-n monitor, fara sa-mi dau seama) http://travel.descopera.ro/concurs/6435035-Testeaza-ti-cunostintele-de-geografie-si-castiga

POZE NAZDRAVAN

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bianca2503 spune:

pozele

Continuarea de la Sibiu spre Tm maine ca mi-e somn acum.


PS: PISIGRI, noi nu am dormit la niciun hotel de 4 sau 5 stele. Noi doar le vedem si stabileam contactul ca de dormit dormeam in moteluri/pensiuni ieftine. La Ceahlau sunt 2 chestii de doamne ajuta: EcoVila (acolo am mancat si a fost ok, iar camerele arata bine...cam 180 de lei camera dbl) si Hotel Bistrita in Durau (are 4 stele, e putin mai scump dar arata mai bine)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisigri spune:

Bianca, am inteles. Mi se pare oleaca nedrept pe de o parte, corect ar fi ca daca vor fitze sa si le asume pentru toata lumea. Ma rog, nu ma pricep la cum merg chestiile astea, zic ca io in locul lor m-as simti prost sa stiu ca aia de bat coclaurile de coada mea stau in alte conditii.
Ma pun acusi pe vazut pozele. Tare bine mi-a parut sa te aud azi. Te-as mai suna si eu din cind in cind da mi-e sa nu te deranjez...

Despre micuta Alexandra nu pot sa comentez nimic...sa nu credeti ca nu imi pasa, dar efectiv nu pot sa scriu nimic.

Le urez si eu fetelor distractie placuta la mare, si sa faca muuulte poze.




If you can't say something nice, then don't say nothing at all

"In a world filled with hate,we must still dare to hope.In a world filled with anger,we must still dare to comfort.In a world filled with despair ,we must still dare to dream. And in a world filled with distrust,we must dare to believe."-Michael Jackson

http://pisigri.blogspot.com/

Mami de Ilinca (5.03.2009)

Mergi la inceput