"Abdomen extra-plat (31)"

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns hannen spune:

Salutare si de la Frankenstein!Ca exact ca el ma misc si ma simt.
Macrina,buna intrebare !Cum naiba am avut tupeul sa ma arunc in Insanity,in fine,fapta-i comisa si hannen e terminata!
Acum cum scot febra??Perseverez sau fac o pauza(si dupa o iau de la capat cu febra).Dar cum sa perseverez ca eu abia merg!E hidoasa tare febra de data asta!

Lumi,mey asa de tuta am lasat impresia ca`s?Macar la yahoo si skype ma pricep si io sa le descarc.Chestia e ca de doi ani n-am mai folosit skype asa ca de cind am pc-nou (3 luni aprox) nu m-am mai obosit sa-l descarc.Acum cu programele alea ,imi trebuie RealPlayer SP parca(si daca incerc sa-l descarc imi cere niste date (cred ca una e adresa de email de la contul providerului-cum naiba ii zice -treaba ce`o stie al meu,adica e prin niste hirtii pe undeva ,care hirtii se presupune ca eu stiu unde sunt si imi zice niste chestii tare interesante dat fiind faptul ca`s in japoneza de aia e musai sa ma asiste jupinul,nu de alta da` ti-am zis ce bafta am la virusat pc-urile)

heee,sa mai si rasuflu ca dupa atitea detalii incilcite de nu le pricep nici eu ..ce ziceati masurat??Eu am un croitor in batatura care scurteaza perdele,face fetze de perna,coase lenjerii(de la gradinita,isi face pomana cind vede cite un cearceaf cusut de mina cu atza neagra-da,sunt si japoneze de astea) face prosopele pt. fete care le folosesc ca ccc carpe de sters la scoala,gradi..V-ati prins ca habar nu am unde a pitit metrul!L-am cautat de-am inebunit si nu dau de el dar nici nu-l intreb pt. ca iar isi aduce aminte sa-mi zica despre el ca "I`m the lady of the house" in timp ce lady de la natura habar nu are sa traga la masina ceea ce e ceva de necrezut pt. al meu,unde nu mai spui ca nici nu ma intereseaza sa invat.

Ei,asta e!Atit timp cit se pricepe unul pt. ce-i nevoie de doi?Sa ne batem pe masina de cusut?
rusine mare

Eu am facut ieri un mare dezastru la capitolul mincare!Am avut o foame turbata si nu puteam sa nu ma gindesc la Lumi si sa-mi zic ca asta de la Shaun ni se trage.
Pe la 18:30 ziceam ca mor daca nu maninc imediat.Asa ca am infulecat cu nadejde orez brun cu friptura de pui la tigaie(o picatura de ulei iar puiul a fost macerat cu multe condimente vreo citeva ore) supa si salata.Da` am mincat pina am simtit ca pocnesc!Nu orez,ci carne.
dupa aia am bagat o bomboana mica de lapte si mai tirziu am bagat 4 bomboane de ciocolata.Acum sa-mi zica careva ce naiba am avut?
N-am mai simtit asa o foame cred ca de mai bine de o luna si ceva de cind ma chinuie talentul sa slabesc.

In legatura cu datele:
Data nastere 30.06. 1978
Inaltime:(avui 1.64) aku nu cred ca ies mai mult de 1.61(m-am strimbat de la atita carat copchii in brate)
Greutate:oscileaza permanent 62-63kg
Target:54kg(macaaaaaaaaaar)
Masuratori:nu stiu din lipsa de metru de croitorie.

Cred ca azi ma bag in ceva abdomene finute si daca pot ceva pt. picioare si fund.Nu stiu daca ma tin balamalele la inca o repriza de insanity.


************************************
Whatever happens don`t let go of my hand!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Deus spune:

buna dimineata

ploua...anul asta ne-am murat:-) a plouat aproape in fiecare zi

ce doamne hotarate pe aiciFelicitari!

raportez ca plec la cliente si revin la ore mai normale

devii ceea ce practici
www.de-azi.ro
http://oscarfriends.wordpress.com/

Tot ce poti cumpara cu bani e ieftin! Erich Maria Remarque.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns XIO spune:

Ar putea sa se terine acum CM , ca Germania la cum a jucat si cu cine a jucat merita sa fie campioana.
Macri , asa scriu si englezii
Mi se pare mai dragut ,dar folosesc si punctele.

***Fur is for petting**


http:/www.4animals.ro/ajuta.html/

www.adoptiicaini.ro
www.adoptiipisici.ro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Allure spune:

nice! bag seama ca sint cea mai batrina si grasa de pe-aici nu ma mai joc cu voi...

nu stiu ce dimensiuni mai am si nici nu ma poci masura acum in preajma ciclului ca sint ca o mingiuca, simt ca imi pleznesc sanii deja :) cred ca am 104 cm
apoi, unde vreau sa ajung, e iar o problema, ca nu-mi place de mine cum arat cind slabesc, dar nici asa mai rotunda parca nu ma simt complet multumita...burta si dosul se bombeaza/ aplatizeaza direct proportional dupe caz, functie de langosii hapaiti, aka carbs...(nu va ginditi ca maninc gogosi )

targetul meu creca suna asa: sexy, toned/fit, no cellulite, well proportioned desirable

Birthday: 25/06/'73 (dinozauraaaa!!)
Inaltime: creca 1.75 daca nu am intrat la apa intre timp

Ema, eu tin cu nemtii!! Au jucat cel mai bine din toate echipele, cel mai constant, merita cupa!

Xio, din ce-am citit dar mai ales observat la pacientii mei, cam toti cei dotati cu "hallux valgus" prezinta de asemenea un grad direct proportional de pronatie, respectiv "pes planus". Cazul tau nu e unul grav, de aceea trece neobservat. S-ar putea sa ma insel dar stiu ca mi-a sarit in ochi in multe poze. (nu c-ar fi vizibil, am eu meteahna asta analitica...)
Apropo, unde te doare genunchiul? Inauntru, sub patella? De cind te supara? Cumva de cind faci kickboxing? :)
Daca faci RMN si nu-ti iese nimic pe la menisc/ cartilaje/ alea, incearca un program riguros de stretch combinat cu masaj ca sint sanse mari sa fie contracturi musculare care comprima incheietura...li se intimpla sportivilor mai mereu.

Macrina, sau care intreba ce sint alea "ortoze"...sint niste talpi facute pe comanda care se pun in pantofi in locul celor originale si corecteaza piciorul care "calca strimb", oferindu-i totodata suport pentru "scobitura" (foarte important, de altfel).
Nu inseamna ca esti handicapat daca ai asa ceva Aici e ceva normal, multa lume are, am si eu si le port zilnic, nu pot trai fara ele...nu se vad din pantofi.

Recent mi-am facut unele pentru pantofii cu toc...nu stiu daca mai are cineva problema asta pe aici: eu cind port tocuri mai inalte, imi sta arcul piciorului in aer calc numai pe calcai si "ball of the foot" (cum naiba i-o zice aleia) O situatie extrem de incomoda, obosesc picioarele infiorator. Ei, smekeria asta se muleaza pe arcul piciorului meu si imi da stabilitatea si suportul necesar de a calca pe toata talpa chiar si pe tocuri

O fi Conchita pe FB dar nu prea mai sint eu...nu mai intru pe acolo decit sa-i dau buna-ziua lui Tony din joi in pasti...de cind am fost in Arizona si mi-am bagat pe cont jdemii de prieteni obsedati cu fitnessu' si cu Beachbody, sint inundata de mesajele lor hei-rup-iste cu cite workouturi pe zi au mai facut si ce minunate sint produsele Beachbody si ce delicios e Shakeology, cum slabesti vazind cu ochii daca-l bei, bla-bla-blaaaaaaaa!
Abia am timp sa intru aici sa va citesc pe voi, feisbuku e neinteresant. Eu voiam sa fie Conchita printre noi AICI, cu abdomenoasele la gossip, sa ne ridem, sa ne simtem bine cu toatele. Poate gasim o solutie...

Elena, pai poze de la Miami??? Noi cu ce ne clatim ochii pe caldurile astea?

Azi canicula mare, sport zero din lipsa de timp si energie
Imi simt gleznele tumefiate de caldura...

Mai aveam de zis o gramada, dar se facu 1 am

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Salt water is the cure for everything: sweat, tears or the ocean.

True health is a journey not a destination, a process not an event, a habit not a diet.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Deus spune:

Allure, nu esti nici grasa nici batrana:-)

am vazut un film in care erau prezentate niste dansatoare din Vegas. Una dintre ele avea 70 de ani!!! si se intrebau oamenii de stiinta cum de? Pai este simplu, cand tu ii comanzi corpului tau ca este batran el se distruge incet si sigur. Celule noastre se adapteaza la mediu. Daca mediul este happy si propice, creste si se dezvolta, daca nu...nu. Suntem ceea ce gandim! Eu eventual gandesc despre mine ca sunt matura si am iesit din zona de nesiguranta, in rest stiu ca pot orice:-)))

devii ceea ce practici
www.de-azi.ro
http://oscarfriends.wordpress.com/

Tot ce poti cumpara cu bani e ieftin! Erich Maria Remarque.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns z333 spune:

neata..sau ma rog, asa e vorba
eu azi sunt OUT, nu am chef de nimic, afara e naspaaaaaaaa

mai revin eu p'aci


si intre Olanda si Germania..categoric Germania, e singura care chiar isi merita locul 1..daca bate Spania(desi in general imi plac) o sa fie cam nedrept, ca ei s-au calificat cam greu cu cate 1-2 goluri si alea cu greu date..de olandezi ce sa zic, joaca bine, dau goluri, dar nimic spectaculos
dar ma bucur pentru tine Ema ca esti happy

***************************************************************************
I'm smilin' cuz I love it~ every day!
Make your mind the leader of your body!
http://www.youtube.com/watch?v=CvEWuheF8vc&feature=related


me,me,me
http://picasaweb.google.com/jasmine24




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramyteo spune:

Salutare la toate
Eu scrisesem la vechiul capituloi si din viteza nu am vazut ca de fapt scria ca se incepe un capitol nou, ieri am vazut da pe cand sa scriu am avut musafiri si nu am mai apucat sa va scriu.
haiooo vaiooo ioioioi pai voi vreti sa radeti de mine? de grasimile mele??? de dimensiunile mele??? hmmm
Da oricum de la 77 kg la 53kg ca atat am acum...e ceva, nu? si
inca mai vreau sa mai dau jos numa sa nu radeti ca scriu halea...dimensiunile
Data nasterii: 03.02.1982
Inaltime: 1.57m
Greutate: 53kg
Bust: 87
Talie: 71
Sold: 94
Stiti ca inainte sa am fata aveam asa 88,60,90 ce fain a fost o data... si aveam 46 kg
Am facut cate-va pozici aseara, ca ne-am prostit dupa 45 de minute facute cu Shaun si o tzarica si de zumba ... numai ca nu se vad aproape de loc...ca mi le-a fauct o prietena cu telefonul.
Dar vi le pun, sa nu ziceti ca sunt rea


Suntem mari

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramyteo spune:

http://sports.webshots.com/photo/2335309150102657667mluAJA numai trei pozici.



Suntem mari

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns z333 spune:

iaca de betele astea de maini mi-e dor tare
http://picasaweb.google.com/jasmine24/Me#5472720018126680018
http://picasaweb.google.com/jasmine24/Me#5472720021954305314

ahhhhhh, le vreau inapoi cu orice pret..chiar cu pretul de-a manca numai iaurt cu ovaz..aveam maxim 47 de kile acolo..la mine vad ca un kg in plus sau in minus face diferenta foarte mult, data fiind inaltimea de copil nedezvoltat ce o am

de mancat pana acum, exact cum ziceam..iaurt cu 2 lingurite rase de ovaz si mai tarliu tot asa si apoi fructe si apoi om mai vedea..sau nu




***************************************************************************
I'm smilin' cuz I love it~ every day!
Make your mind the leader of your body!
http://www.youtube.com/watch?v=CvEWuheF8vc&feature=related


me,me,me
http://picasaweb.google.com/jasmine24




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns XIO spune:

Lumi, astea nu's poze recente?Adica de pe cand aveai 50 kg?

Allure, i-am zis prietenului meu , a spus ca el nu vede nimic dar ma va studia
Cu genunchiul am probleme de mai demult, sigur este meniscul pt. ca m-a consultat un ortoped maestru in tot ce tine de artroscopia genunchiului si in plus simt ca e blocheaza la anumite miscari. Si azi ma doare :((((((((((
La kickbox nu mai merg ca s-a facut pauza la sala , pana gasesc una mai incapatoare. Sper sa merg la bazin , macar acolo nu suprasolicit genunchiul...Cu haluxul mu sigur trebuie sa ajung la operatie , dar mai astept pana ma deranjeaza Poate imi fac atunci si genunchiul si haluxul

Si nu , nu esti nici grasa si nici batrana, doar sarita de pe fix

***Fur is for petting**


http:/www.4animals.ro/ajuta.html/

www.adoptiicaini.ro
www.adoptiipisici.ro

Mergi la inceput