Floricele de Liliac mai-iunie 2010 (2)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns discordia spune:

Buna, fetele!,
Discutati de bebei maraiti, al meu este la fel,dar cum il iau in brate si ii dau titi se linisteste si adoarme instantaneu. Daca il pun in pat se trezeste imediat, sta cateva minute linistit dar pe urma plange. Al meu refuza cu incapatanare suzeta, asa ca ne linistim doar in brate la mami si cu titi in gurita pe care o molfaim de zor.

Stiti vreuna daca ceaiul de galbenele are contraindicatii in alaptat?
Am un nodul tiroidian care tb operat, dar am citit ca daca beau 3 sapt ceai de galbenele s-a resoarbe si as incerca decat sa ajung la cutit si sa intrerup alaptatul.

Va pup.

Mamica de doua comori: Claudia Andrada si Dragos Ovidiu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns discordia spune:

Of, Laurita, la fel face si Claudia mea ca Mirci al tau. Mai mult, seara vrea sa o adorm in brate la fel cum il tin si pe Dragos, desi ea nu voia deloc in brate pana acum. De vineri seara o am la mama si imi este tare dor de ea, dar asa mai apuc si eu sa respir un pic.

Mamica de doua comori: Claudia Andrada si Dragos Ovidiu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corinasmile spune:

Citat:
citat din mesajul lui discordia

Buna, fetele!,
Discutati de bebei maraiti, al meu este la fel,dar cum il iau in brate si ii dau titi se linisteste si adoarme instantaneu. Daca il pun in pat se trezeste imediat, sta cateva minute linistit dar pe urma plange. Al meu refuza cu incapatanare suzeta, asa ca ne linistim doar in brate la mami si cu titi in gurita pe care o molfaim de zor.



EXACT la fel face si Maria, parca citesc despre ea
Ce sa facem, asteptam sa treaca...

Nu stiu despre ceaiul de galbenele, sorry... Tin pumnii sa gasesti o solutie cat mai usoara pentru voi!

Fetelor, revin si eu cu o rugaminte ce a mai fost aderesata in capitolele trecute: nu vreti sa va treceti in semnaturi data de nastere a copilasilor? Ar fi mai usor pentru celelalte mamici sa compare diverse simptome/evolutii, in functie de varsta bebelusilor (care deocamdata e foarte relevanta).




Corina, mami de Maria (14.06.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns r_ocsy spune:

buna mamici !
Scriu din nou cu o singura mana ... ghiciti de ce
Daca mi-ar fi sous cineva ca abia o sa mai am timp pentru mine as fi spus ca e rau voitor si ca exagereaza.
Programul de astazi suna cam asa :
- ora 7 papa si somnic pana la 9:30 ( cu mama in pat ca altfel era mai putin )
- ora 9:30-11 papa, schimbat pampersul si spalat la chiuveta ca eram kk pana la jumatatea spatelui, schimbat hainute, adormit intr-un sfarsit
-ora 11-11:45 stat afara cumintica pana ne apucam din nou de urlat
-pana la ora 13 program artistic intens
-ora 13 papa si somn pt o jumatate de ora
De atunci adormim in reprize, bine ca am apucat intind rufele ... macar atat !
Iar acum maraiala in continuare

R_ocsy , mami de Sofia ( 19.05.2010 )

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lenabum spune:

voi ma speriati pe mine,oaresa inceapa deacum colicii?
sau nu sunt colici si este alint?

fericita mamica cu mica, BIANCA MARIA
09.06.2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corinasmile spune:

Lena, nu sunt colici astia, ca nu plange in disperare, si se linisteste in brate/la tzitzi.

Eu merg pe teoria puseu de crestere


Corina, mami de Maria (14.06.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns R.Cata spune:

Laura, si eu am fost azi in parc...de pe la 10.30 si am stat vreo 3 ore. Dar noi nu stam intr-un loc...ne plimbam. Eu merg in partea frumos amenajata. Tu esti si cu Mirci dupa tine? Sau doar cu Ilincuta?
Poate mai bine imi fac o descriere . Avem un carut verde, cu un saculet agatat de el. Eu sunt imbracat mai tot timpul sport si port ochelari
Si mergem si maine dc nu ploua!

www.mirunailinca.blogspot.com/" target="_blank">Miruna-Ilinca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns R.Cata spune:

Mi-am actualizat si eu semnaturica...cu data de nastere a Mirunei

www.mirunailinca.blogspot.com/" target="_blank">Miruna-Ilinca 28.04.2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamanati spune:

Citat:
citat din mesajul lui Crissy_C

Acum am revenit din parc, prima oara cand am iesit singurica cu pitica , ca tati s-a intors de azi la serviciu si deh, trebuia sa inaugurez noul carut Nati, tie ti-a sosit caruciorul comandat? Eu sunt taaare incantata de al meu, stiu ca tot Hauck ai luat si tu, nu?


Cristina, mamica fericita de Patricia Andreea 9 iunie 2010


Cris, nu, scumpa. Noi am ramas fara carutul de la hauck. Am fost ghinionista si cu comandatul carutului. Mi-au facut pb banca locala, si carutul respectiv nu mai era in stock, pana am rezolvat pb. Am facut o alta comanda, asta e:
http://www.babyartikel.de/produkt/reisesysteme/i_coo_vario_all_in_one_set_red_pink
A si ajuns deja. E bunicel. Eu totusi am ramas cu gandul la ala comanadat prima data. Dar asta e.

Voi de care aveti?!

www.dropshots.com/mamanati" target="_blank">POZE
Nati, mandra mamica de 2 comori Emilia-Beatrice si Camelia-Nicole


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamanati spune:

Corina, am actualizat si eu semnatura la rugamintea ta.

Mergi la inceput